Hrvatska građevinska/graditeljska/građevinarska industrija – sektorske tvrtke, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Hrvatska građevinska/graditeljska/građevinarska industrija – sektorske tvrtke, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U ova tri grada najbrže se prodaju stanovi



Izdane su dozvole za više od šest tisuća novih stambenih zgrada u kojima će biti najmanje 8000 novih stanova što je rast od gotovo 30 posto.

nekome malo,nekome puno,nekome….
koliko ljudi toliko….

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Kad smo već kog gradevinara, gledam nivogradnja na Savici traziti za kvadrat 1900 €, nije li to debelo precijenjeno?

a tko smo mi da proturječimo tržištu?
nije li ono uvijek u pravu jer važe ponudu i potražnju?
reklo bi se čista matematika,fizika ili što već?
thnk je prodala skoro sve po 2300 eur pa sad za par preostalih traži 2500
a što tek za to reći?
sreća možda??
eventualno potencijalna,možebitna mogućnost dobrog i kvalitetnog vlastitog projekta???
naravno uvijek se nađu i oni koji kažu da su to nečije želje,snovi…
možda da se odvaže sami informirati?
kakobilo mi malobrojni već neko vrijeme najavljujemo oporavak i stanogradnje
kao jednog od manje važnih segmenata gradnje kada ga usporedimo
sa volumenom investicija kroz druge izvore.
svaki je posao dobrodošao a posebno onaj koji je vlastiti projekt što
smanjuje ovisnost rada za poznate investitore i što će utjecati na povećanje marži.
čekamo isporuku dokaza
najčešće market za nestrpljive nije dobro mjesto.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

nade se do 1500€ stanova kakvih hoces, i to cak u sirem centru….

sve ostalo je bacanje para i opet investicijska nepismenost(ne ukljucujem tu top nekretnine u uzem centru)

Ma i 1500 je puno dat za m2 jer idu sljedeći troškovi : porez 4% + brutalne kamate na stambenu kredit + procjena nekretnine + trosak obrade kredita + uredenje stana

U ova tri grada najbrže se prodaju stanovi



Izdane su dozvole za više od šest tisuća novih stambenih zgrada u kojima će biti najmanje 8000 novih stanova što je rast od gotovo 30 posto.

nekome malo,nekome puno,nekome….
koliko ljudi toliko….

gradi se puno, ali prodaje se malo
Lani su tako na tržište plasirana 6903 stana u novogradnji, a prodan je svega 2791 novi stan.

https://www.vecernji.hr/vijesti/raste-optimizam-u-graditeljstvu-sagra-ena-6903-stana-1198140

Ignore: KressoM, delux

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: THNK (Tehnika d.d.)[/color]

Nisam, al znam tko je.

VMD stanovi se prodaju po malo drugačijem modelu i njihovi stanovi ne predstavljaju prosjek tržišta. Tu je stvar prestiža i susjedstva jer većina kupaca njihovih stanova već ima jedan ili vise njihovih stanova ili je već od njih ranije kupovala. Inače, njihovi stanovi zaista nisu po nicemu posebni. Radi se o srednjoj do višoj klasi opremljenosti. Jedino u čemu su dobri jesu izgled stubišta i pokrov odnosno fasade zgrade i facility management.

Ja ne bih od njih nikada kupio stan jer nikada ne bih živio u poslovno-stambenoj zgradi, niti zgradi koja ima 100, 200 ili 500 stanara.

Za kraj, mnogi od kupaca imaju i druge vlasničko financijske aranžmane s VMD grupom ili bankama koje ih prate. Za stan u Maksimiru niste mogli doći s ceste i kupiti ga, pa čak i ako ste imali novce u gotovini u džepu. VMD je jedan zanimljiv sociloloski fenomen, koji se kreće od duboko-ukorijenjene malograđanštine, pa do razvijanja odredjene vrste vjerovanja i kulta.

Netko je već spominjao da se trenutno prodaju ili najskuplji stanovi (najskuplji u granicama normale, a čak se i oni ultimativno najskuplji uz jaču korekciju cijene tipa Centar Cvjetni i Ban centar uspjevajaju solidno prodavati) i s druge strane oni povoljni do jeftini ala Pionir i slično. Zagreb je najveći grad i uvijek se nešto prodaje, al ja ne očekujem da će to rezultirati značajnijim rastom cijena kvadrata od trenutnih. Osim na top lokacijama. Tržište je naučilo razlikovati lokaciju od “dislokacije”.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: THNK (Tehnika d.d.)[/color]

Vauvau

Nisam neki fan VMD-a, no međutim nadrobili ste sad tu svega.
Bio sam kod gospode na razgovoru u njihovoj centrali u vezi stana u Božidarevićevoj, 4S.
Uglavnom, nije jeftino, nikako, smatram preskupim, ali bio sam voljan i to progutati uz neko avansno financiranje i popust, uglavnom zbog kvalitetne gradnje, ali odbilo me nešto sasvim drugo: loši tlocrti i činjenica da u zgradi s 40ak stanova imaš 1 lift. A ima 8 ili 9 katova. Ma ajde doma, frende.
Živim u nečem napravljenom 80ih i bolje je po svim projektnim parametrima, osim vanjske fasade i izolacije. To nisu moje riječi nego nekog tko zna malo više od mene u građevini.
Anyway, ljudi imaju svoje tržište i neka rade, sve će to život riješiti na najbolji način.

Ono što mene generalno najviše smeta na tržištu novogradnji u Zagrebu jer opći nered:
– ne grade se naselja, kompaktne životne cjeline, zadnje takvo je Vrbani III,
– grade se samo zgrade, znači kako se tko gerilski dočepa neke parcele između jarka i ceste te neke vulkanizerske radnje, e tu radi zgradu, kompleks od dvije do tri zgrade je već urbanistički bingo.
I to je naravno sve uvjetovano politikom gradskih vlasti koje su nestručne i korumpirane te nisu u stanju niti imaju volje osmisliti cjelovit plan razvoja koji bi se bazirao na jasnim urbanističkim principima, a koji bi umjesto da potiču nered promovirali s jedne strane uniformnost, a s druge cjelovitost, sklad i komplementarnost sadržaja. Što se može postići samo na dovoljno velikom prostoru.
Vrbani III su uspjeli sasvim slučajno jer se ZGgradnja uspjela dočepati velike parcele.
Sve ostalo je burek jer više nitko nije toliko jak, valjda, pa se tuku za parcelice.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: THNK (Tehnika d.d.)[/color]

Uglavnom, u ZG ti moraš doći vidjeti stan i provjeriti najužu mikrolokaciju, već sam uži dio nekog kvarta ne znači mnogo. U Parizu ili drugdje, kad kažeš da je stan u Rue Lamarck onda ga možeš kupiti naslijepo jer znaš što dobivaš. To je ono čemu treba težiti. Ništa više i ništa manje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: THNK (Tehnika d.d.)[/color]

Vauvau
Ja ti lijepo kažem da su htjeli prodati, tlocrt ovaj pa onaj, bio je dogovor da se još iskonzultiram doma i onda sam javio da ne dajem kaparu i odustajem. Imam to napismeno u mailu.
Prošla godina, kasna jesen.
Znam gdje sam bio i što sam radio.
Nije me nitko najavio, nazvao sam i došao.
Lijepo me primili, kavica itd.
Prodat će oni, nema frke, ili već jesu, ali mogao si normalno doći i kupiti.
S novcima sam došao, naravno.
Samo mi se nije sviđalo to što sam naveo.

Pongy
Ne govorim o novogradnji već o nekretninama općenito, u ovom kontekstu.
Inače je post bio o novogradnjama.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: THNK (Tehnika d.d.)[/color]

Mislim da ti bez preporuke i razgovora ne bi prodali stan u Maksimiru.

U Domobranskoj odnosno na Kuniscaku bi.

Al ako si se dvoumio izmedju Jaruna i Maksimira, a razlika u cijeni je cca 300-400 eura onda je bilo bolje kupiti Maksimir. To je puno bolja lokacija od Jaruna IMHO. No, ni jedno ni drugo nije jeftino. Govorimo o cijenam od 2500 odnosno 2900 eura po kvadratu.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: THNK (Tehnika d.d.)[/color]

Vidim kolega da Vi niste u redu kupaca za stanove od VMD i još nekoliko manjih tvrtki… A pričamo o nekoliko stotina stanova… Dakle ne 5 – 6

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: THNK (Tehnika d.d.)[/color]

Da si donio gotovinu ne bi ti prodali jer su već imali dovoljno predbilježbi. Znam sto pišem. Saslušat će te ako te netko, pa pretpostavljam da te netko tamo i najavio za razgovor. Mogao bih pogoditi i tko. Nije interes za sve lokacije isti. Al za Maksimir je bilo mnogo vise interesa od ponudjenog. I tamo nije mogao kupiti svatko pa imao novce u džepu.

Zagrebgradnja je uspjela jer je radila u suradnji grada odnosno njegove vrhuške i “ekipe”. Zna se tko stoji iza te firme, tko je stajao iza Profectusa i ostalih.

Mene ne fasciniraju te ekipe niti bih od njih bilo sto kupovao. Ako imaš novce, nadji zemlju i sagradi. Ili kupiš stan na vrhunskoj lokaciji i prilagodis ga svojim potrebama i željama.

New Report

Close