Hrvatska građevinska/graditeljska/građevinarska industrija – sektorske tvrtke, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Hrvatska građevinska/graditeljska/građevinarska industrija – sektorske tvrtke, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Građevinarima 1,7 mlrd. kn u 18 mjeseci, a što s radnicima?

Opet radna snaga.
A najbolja je ona mala što će biti prva i jedina fasaderka u Hrvata. Veličanstveno. Čak je i poprilično zgodna:-).

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Ovdje će narednih godina pravi business biti gradnja hotela, resorta, pristupnih cesta i sličnih sadržaja.
Stanogradnja se nešto zahuktava, ali mi usprkos optimizmu djeluje neuvjerljivo.
Zar je moguće da je kupovna moć srednje i više klase toliko narasla da uspijeva svojom potražnjom boljih stanova poništiti emigracijski odljev nezadovoljnog siromašnijeg stanovništva koje bi kupovalo manje stanove na kredite? Ne znam. Ako da, tu se može govoriti o raslojavanju biblijskih razmjera, a to nije dobro na srednji i duži rok. Naprosto se sužava baza potražnje za stanovima. O socijalnoj koheziji da ne govorimo (nisam socijalista, samo nastojim biti realan:-)).
Zasad stvari izgledaju obećavajuće, ali da bi bile održive nužno je da GDP ubrza, da se efekti preliju preko slojeva i regija te da se zaustavi odljev stanovništva. Jedino to može na dulji rok podržati potražnju za novim građevinama, adaptacijama itd.

Prvi dio je ok, drugi dio mislim da nema veze sa kupovnom moći srednje i više klase, čak bi rekao da se ni ne radi o tome… već se radi o povjesno niskim kamatama na stambene kredite, gdje je eks već <4%, i ako se stopa fiksira to je već nešto...

Mi smo gl.u.p narod, prebrzo smo zaboravili franak... a razlika između cijene najma i kupnje vlastitog stana je premala...

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.




Samo u Zagrebu građevinarima je u idućih šest godina osiguran posao od 2,5 milijardi kuna

Samo u Zagrebu građevinarima je u idućih šest godina osiguran posao od 2,5 milijardi kuna


bio bi slobodan tih "2,5 mlrd kn u 6 godina" okarakterizirati kao vrlo konzervativnu procjenu.
živi bili pa ćemo rezimirati a držim izglednim da ćemo prve osvrte na tu prognozu moći izreći i bitno prije od spomenutih "6 godina".

[/quote]

Ti si slobodan lupetati gluposti! Kao i svaki put. To će odraditi neke manje firme, za svoje vlasnike. Ove na burzi sigurno neće. One se oporavljaju još od prošle krize, a oporavka nigdje na vidiku.

Čak će i one koje nisu završile u predstecajnoj i stečaju vjerojatno završiti poslije Agrokora. Viadukt je vec tamo… još čekamo da im se pridruži i Tehnika.
[/quote]

ha-ha-ha…
još jedan ranoranioc koji ne može spavati radi ?
što te više žulja? propušteno ili ono što ćeš izgledno propustiti?
ponekad ako si dovoljno mudar,pametan nije loše poslušati tuđa “lupetanja”
može se tako postati ako ne pametniji tada sretniji,bogatiji…
smijem li jednom pogađati što te ipak najviše žulja na ovom sektoru?
thnk?
:-))
da nebi gubili vrijeme,privatizirali temu previše jer me stilom podsječaš na jednog kojeg sam izgledno više od jednom stavio na ignore pa ću odmah to učiniti.
isto i tebi preporučujem jer primjetno je da ti čitanje mojih komentara ne čini dobro.
više sreće u budućnosti sa možda nekim novim nickom.
+ drži se što dalje ovog sektora tako da nama ostane više za pokupiti.
i ne zaboravi se javiti početkom 2018 na ovoj temi svojim komentarom.
sretno i sa boljim prilikama ako takve za tebe postoje.
no hard feelings
🙂

p.s.
naravno i za tebe vrijedi uz javnu ispriku povlačenje ignore statusa

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Pa ne vidim da se netko otima za dionice građevinara, a vjerojatno ni neće. Ja ti to ne bih ni štapom…

Kad krenu, prekasno ćeš skužiti da ti je štap bio predugačak.

I tako … štap je bio predugačak. Šteta, dragi moj Babo. .

Gradi se na sve strane

http://www.seebiz.eu/four-seasons-resort-gradnja-projekta-od-milijardu-kuna-na-hvaru-pocinje-krajem-2017/ar-157886/

To je posao za Thnk i jos par privatnika. Jedva stignu napraviti.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Neka Tehnika zbog ovoga potegne na burzi, lančano će sigurno djelovati i na druge. Sve su to dobre vijesti.


Gradi se na sve strane

http://www.seebiz.eu/four-seasons-resort-gradnja-projekta-od-milijardu-kuna-na-hvaru-pocinje-krajem-2017/ar-157886/


bravo za turizam, Hrvatska kao luksuzna brzorastuća destinacija
+
400mil.eura za Pelješki, biti će posla za građevinare, a i marže će bit sve veće i veće, ako želiš da ti se pošteno gradi, pošteno i plati ili si gradi sam


…biti će posla za građevinare, a i marže će bit sve veće i veće, ako želiš da ti se pošteno gradi, pošteno i plati ili si gradi sam

evo nemalo vjetra u leđa po tom pitanju

Ekonomski najpovoljniji posao od 1. 7. prihvaćati bez iznimke

jedan scenarij je za još jedan koračić izgledniji a držim da znam koji je to.
radi mira u kući neću ga imenovati.
čemu kvariti trenutak?
smješi se i maši,šteta da nema više smajlića,ima onaj jedan jako prigodan
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Premijer najavio: Morat ćemo revidirati odluku o uvozu stranih radnika

…Odgovarajući na upit o tome kako će se Vlada postaviti prema problemu nedostatka radne snage, premijer je rekao kako je to problem cijele hrvatske obale, ali i drugih sektora poput građevinarstva

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close