Hrvatska građevinska/graditeljska/građevinarska industrija – sektorske tvrtke, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Hrvatska građevinska/graditeljska/građevinarska industrija – sektorske tvrtke, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Migra kako vas nije stid još se javljati???

Za Viadukt na 300kn ste govorili da je podcijenjen, pisali eseje, a evo viadukta u PSN…..cijena se kreće kao kamen u vodi….kako imate obraza???

Zašto sad ne pišete nešto o Viaduktu? Nestali ste s teme? Zašto??? Ustvari znam zašto!!!

ja zadnju paru stavio u vdkt.. ponekad covjek jednostavno mora vjerovati u dobar rasplet.. i pomoci koliko moze

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


ja zadnju paru stavio u vdkt.. ponekad covjek jednostavno mora vjerovati u dobar rasplet..

?!?!?!?
za novog gazdu koji će za sitnu lovu postati većinski vjerojatno će to biti dobar rasplet, a za ostale -jako teško

Ignore: KressoM, delux



da,da i od niskog može uvijek niže.
jučer "potop" sektora na "samo" +43,25% u 2017.
nikad niže od siječanjskog vrha
iako je crobex jučerašnji dan završio sa +3,52%
pa je s tog aspekta sektor nešto pozitivno ili iznimno pozitivno ako se smije tako napisati za rast koji je 1200% veći?
danas je novi dan i ima naznake da će biti odbijanca
živi bili…

a kako danas stoji taj građ. sektor u koji ste mjesecima svojim postovima navlačili ulagače da kupuju građevinare jer su tobože jako podcijenjeni?
[/quote]

vi ste jedan od onih koji je propustio sektor na 0% do + 66%?:-)
a tko vam je kriv kada se niste dali “navuči”:-))
ma nije problem jer evo prilika se nudi ponovno za nevjerne tome u prvom krugu
rezimirat ćemo kako sam više puta napisao po investitorski
krajem 2017 poč 2018 jer su moje prognoze bile za taj rok.
ovo između nije za gledanje za nestrpljive,bolje ugasiti komp i vratiti se za koji mjesec:-)

kao što se može na temi pročitati u više navrata sam iznosio stanje i pri velikim padovima tako da nema nikakvog problema i danas ali i ubuduće ako sam prisutan radu ću udovoljiti bilo čijem zahtjevu.

sektor +4,18% (bez vdkt +21,12%)
crobex -5,43%

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Migra kako vas nije stid još se javljati???

Za Viadukt na 300kn ste govorili da je podcijenjen, pisali eseje, a evo viadukta u PSN…..cijena se kreće kao kamen u vodi….kako imate obraza???

Zašto sad ne pišete nešto o Viaduktu? Nestali ste s teme? Zašto??? Ustvari znam zašto!!!


za početak u tonu vam se da isčitati jal i propuštanje prilike koja je omogučila velike kratkoročne prinose, za mene velike a za vas kao izgledno velikog investitora možda i ne tako velike.
kratkoročno nije moj stil,moje su prognoze bile za ckraj 2017 pa …
60% na mjesec dana ponudio je sektor a neke dionice i značjno iznad toga..
prodavao nisam jer očekujem bitno više od toga.
na čemu temeljim izneseno je nebrojeno puta,čitajte i lako ćete nači.
prodao sam samo vdkt i to na vijest o blokadi,izašao na +0 i čekam priliku za ponovni ulazak.
sve je na temi vdkt dokumentirano ,kada sam kupio i kada prodao uključujući i moj osvrt na zadnja događanja.
uložite mao truda i lako ćete naći.
sektor je za sada značajno iznad izvedbe marketa a krajem godine očekujem potoke SŽJ ili šampanjca,svakome po njegovom izboru.
o možda baš radi želje za ulazom tako pišete.
ako je čestitam na prepoznavanju i puno sreće da ne zakasnite.
spletom okolnosti ukazale se prilika onima koji su propustili ulazak u sektor,demonstracija potencijala rasta je bila impresivna pa da vidimo kome je dovoljno jednom a kome nije dovoljno ni….

a za kraj do javne isprike stavljam vas na ignore listu među malobrojne.
sretno sa boljim prilikama od ovog sektora.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: INGR (Ingra d.d.)[/color]

Usporedba tržišnih kapitalizaciji na dan 16.05.2017:
IGH = 138,7 milijuna kuna
DLKV = 515,65 milijuna kuna
THNK = 94, 92 milijuna kuna
VDKT = 27,1 milijuna kuna
INGR = 63,25 milijuna kuna
Očito je koliko je INGRA podcjenjena u odnosu na sektor i šta nam je napravio stock-split, jer je ogromna količina dionica u rukama g..e.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Samo u Zagrebu građevinarima je u idućih šest godina osiguran posao od 2,5 milijardi kuna

Samo u Zagrebu građevinarima je u idućih šest godina osiguran posao od 2,5 milijardi kuna


Samo u Zagrebu građevinarima je u idućih šest godina osiguran posao od 2,5 milijardi kuna

Samo u Zagrebu građevinarima je u idućih šest godina osiguran posao od 2,5 milijardi kuna


bio bi slobodan tih “2,5 mlrd kn u 6 godina” okarakterizirati kao vrlo konzervativnu procjenu.
živi bili pa ćemo rezimirati a držim izglednim da ćemo prve osvrte na tu prognozu moći izreći i bitno prije od spomenutih “6 godina”.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...



Samo u Zagrebu građevinarima je u idućih šest godina osiguran posao od 2,5 milijardi kuna

Samo u Zagrebu građevinarima je u idućih šest godina osiguran posao od 2,5 milijardi kuna


bio bi slobodan tih "2,5 mlrd kn u 6 godina" okarakterizirati kao vrlo konzervativnu procjenu.
živi bili pa ćemo rezimirati a držim izglednim da ćemo prve osvrte na tu prognozu moći izreći i bitno prije od spomenutih "6 godina".

[/quote]

Ti si slobodan lupetati gluposti! Kao i svaki put. To će odraditi neke manje firme, za svoje vlasnike. Ove na burzi sigurno neće. One se oporavljaju još od prošle krize, a oporavka nigdje na vidiku.

Čak će i one koje nisu završile u predstecajnoj i stečaju vjerojatno završiti poslije Agrokora. Viadukt je vec tamo… još čekamo da im se pridruži i Tehnika.

Ovdje će narednih godina pravi business biti gradnja hotela, resorta, pristupnih cesta i sličnih sadržaja.
Stanogradnja se nešto zahuktava, ali mi usprkos optimizmu djeluje neuvjerljivo.
Zar je moguće da je kupovna moć srednje i više klase toliko narasla da uspijeva svojom potražnjom boljih stanova poništiti emigracijski odljev nezadovoljnog siromašnijeg stanovništva koje bi kupovalo manje stanove na kredite? Ne znam. Ako da, tu se može govoriti o raslojavanju biblijskih razmjera, a to nije dobro na srednji i duži rok. Naprosto se sužava baza potražnje za stanovima. O socijalnoj koheziji da ne govorimo (nisam socijalista, samo nastojim biti realan:-)).
Zasad stvari izgledaju obećavajuće, ali da bi bile održive nužno je da GDP ubrza, da se efekti preliju preko slojeva i regija te da se zaustavi odljev stanovništva. Jedino to može na dulji rok podržati potražnju za novim građevinama, adaptacijama itd.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Ovdje će narednih godina pravi business biti gradnja hotela, resorta, pristupnih cesta i sličnih sadržaja.
Stanogradnja se nešto zahuktava, ali mi usprkos optimizmu djeluje neuvjerljivo.
Zar je moguće da je kupovna moć srednje i više klase toliko narasla da uspijeva svojom potražnjom boljih stanova poništiti emigracijski odljev nezadovoljnog siromašnijeg stanovništva koje bi kupovalo manje stanove na kredite? Ne znam. Ako da, tu se može govoriti o raslojavanju biblijskih razmjera, a to nije dobro na srednji i duži rok. Naprosto se sužava baza potražnje za stanovima. O socijalnoj koheziji da ne govorimo (nisam socijalista, samo nastojim biti realan:-)).
Zasad stvari izgledaju obećavajuće, ali da bi bile održive nužno je da GDP ubrza, da se efekti preliju preko slojeva i regija te da se zaustavi odljev stanovništva. Jedino to može na dulji rok podržati potražnju za novim građevinama, adaptacijama itd.

Rijetko dobar post!
100-tka od mene.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Hvala, Zlatek.
U tom kontekstu, Tehnikin fokus treba biti povećanje prihoda (te posljedično dobiti), ali kroz diverzifikaciju:
– turizam,
– stanovi (pretežno Zagreb),
– inozemstvo (štogod, u stambeno-poslovno-turističkom dijelu).
U vezi ovog zadnjeg, znam da poslovi koji su ugovoreni u Švedskoj nisu loši, ali da se ljudi baš i ne trgaju ići raditi. Satnice same po sebi nisu loše, čak relativno solidne, ali ih ljudi ne mogu nakupiti. Tamo se jako strogo gleda radno vrijeme, prekovremeni postaju jako skupi, a navodno se petkom radi samo do 14 ili 15 h. Vikendom ne. Ne znam da li zbog razloga obračuna ili zakonskog rješenja. Posljedično tome ljudi za vrijeme za koje bi tukli sate zuje okolo slobodni u skupoj zemlji. I ne uspiju dovoljno ušparati. Jedino da sjediš u smještaju i piješ pivo iz konzerve.
Radna snaga je već postala kroničan problem.
Ipak vjerujem da će konjunktura odraditi svoje. A kad to priroda nije našla ravnotežu?
P.S.
Za druge građevinare ne znam. Naprosto nisam dovoljno pratio firme.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close