Hrvatska građevinska/graditeljska/građevinarska industrija – sektorske tvrtke, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Hrvatska građevinska/graditeljska/građevinarska industrija – sektorske tvrtke, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

mllr@
kamgrad bi svakako to mjesto zaslužio ali ne odlučujemo mi tko će biti izlistan a tko ne.
vidite da je HR menagerski sklop” bježi od malih dioničara”
dok u cijelom svijetu na svaki mogući način pokušavaju pridobiti investitore na brdovitom balkanu suprotno.
ono što je nevjerojatno da na tom istom brdovitom balkanu svi se čude agrokorovom scenariju?
evolucija je dug,bolan ,skup proces
i mnogi ga neće preživjeti jer
su si sami tako izabrali zar ne?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


u tome je bit, koliko god da raste potreba za poslom i teoretski ima potencijal povećanja prihoda građevinara, šanse da se tu doista nešto pozitivno promijeni su minimalne jer – NEMA RADNIKA!!

http://lokalni.vecernji.hr/vijesti/na-birou-su-a-ne-zele-posao-gra-evinci-odustaju-od-poslova-jer-nemaju-radnika-3108


odmah izbacite IPKK iz balona, samo plašite ulagače

…sa jučerašnjim danom”potonuli”smo kao sektor na +51,70%…
…kakobilo prošli pad koji je prethodio novom vrhu je bio na +46,21%…

i od niskog može niže,danas sektor na +45,73%?
volumen 1,3 milkn od 21,5 ukupno.
i da nije bilo pred kraj pravog ili fake odbijanca na nekim građevinarima moglo je to biti i niže,što znači da je danas bio dan velikikih diskonta.
prije koji dan bili smo na +66%
prava korekcija,čistih 20%
nekome malo,nekome puno
svakome po njegovom izboru.
sutra je i novi dan pa tko zna,može biti dobar i za jedno i za drugo.
ono što je zanimljivo osim što je cijeli market(-2,42%) u žestokom padu radi todex stampeda
da sektor vozi 790% većom brzinom od crobexa
ako se mene pita nije loše za nešto što je po percepciji večine donedavno bilo neperspektivno,”nelikvidno”,neutrživo”…
za neke od nas dobrodošla i neočekivano snažna korekcija za nadopunu portfelja.
ako su pretpostavke da je CnB na putu bile točne tada će to u nekom dijelu podebljati naše riznice.
burza je i mjesto sa povečanim rizikom gdje se onima koji žele više riskirajući više nude potencijalno “dobre prilike”
rekli bi stari ljudi “železo se kuje dok je vruće”
a dojma sam da je “vruće” na marketu ovih dana
svima kovačima puno uspjeha da na marketu uhvate što više takvih.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

da,da i od niskog može uvijek niže.
jučer “potop” sektora na “samo” +43,25% u 2017.
nikad niže od siječanjskog vrha
iako je crobex jučerašnji dan završio sa +3,52%
pa je s tog aspekta sektor nešto pozitivno ili iznimno pozitivno ako se smije tako napisati za rast koji je 1200% veći?
danas je novi dan i ima naznake da će biti odbijanca
živi bili…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

opaaa,a može i ovako?
od prvih 6 “blue chipova” po rastu 5 je građevinskih??
ok,neka se ne uvrijedi sada neko za ovo blue chip ali mora se priznati da se je likvidnost na sektoru promjenila do granica neprepoznatljivosti u odnosu sa protekle godine.
naravno uvijek ima i prostora za napredak,osobno ga očekujem sa CnB jer još ima ponosnih što nisu ušli u ovaj sektor a to mi uljeva veliki optimizam za potencijalne buduće scenarije.
ako ne griješim biti će ovo jedan od onih dana kada je lijepo,ponosno biti “bauštelac”
šteta da je vani prekrasan dan pa neću pratiti ali očekujem da ću navečer biti pozitivno iznenađen
možda i griješim,nebi bilo…

P.S.
posebno interesantno je da u odbijancu marketa najveći bik predvodnik je ovaj sektor?
i

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

http://www.seebiz.eu/oporavak-gradevinskog-sektora-raste-prodaja-stanova-i-broj-gradevinskih-dozvola/ar-153013/

da,da kao i u jutarnjoj najavi rezime je da je danas ponos nas “bauštelaca” velik kao kuća.
zašto?
vjerojatno ne svima iz istog razlga,nekome je to radi vračanja na +50,65%(jučer +43,25%)dok se je crobex vratio na +5,91%
komentar nije potreban a izgledno da bi i izazivao iritacije određenih krugova pa preskačem i prelazim na moj “ponos” a on se sastoji u činjenici da je na naznaku okreta trenda na marketu
daleko najjače potegnuo baš ovaj naš buštelski sektor.
držim da nije slučajno ali ni tu ne želim izazivati iritaciju određenih krugova pa zaključke,moguće buduće scenarije izvedite sami.
neka ovo bude opuštajući vikend jer stresa je bilo i više nego dovoljno.
4 dana todex stampeda u minus i 1x todex stampedo u plus
cijene na građevinarima su skakale kao na trampolinu.
trejderski eldorado,ali i ne samo za trejdere.
od zadnjeg vrha (66%)smo i dalje prilično udaljeni što je za neke bed a za neke prilika.
kako si je tko izabrao,kako je tko strpljiv…
dobro se odmorite jer u pon. su sve opcije otvorene i tjedan bi opet mogao biti stampedovit,dug, intenzivan,potencijalno naporan…
osim za one koji si poslože stvari na win-win
odmor će dobro doći i našoj građevinskoj livadi jer su je ovaj tjedan svakodnevno izstampedirali,prvo krda medvjeda a za kraj krdo bikova.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

http://www.seebiz.eu/u-2016-ostvareni-pozitivni-pomaci-u-gradevinarstvu/ar-153277/

crni todex četvrtak
ovo je bio dan za pamćenje,crobex završio na sa -3,06% na 1953,39
a to je u 2017. -2,08%
na početku trgovanja dosegnuli smo i 1915 bodova pri -5%
u takvim okolnostima niti ovaj sektor nije prošao bez velikih gubitaka pa
je dan završio na +29,01% u 2017.
to je ujedno i najveće dno od siječanjskog vrha +65%
može li niže?
na žalost uvijek može ali diskonti su kao na božić pa bi u slučaju pozitivnih pomaka u todex trakavici potencijalno mogli i svjedočiti od siječnja neviđenim dobicima.
u prošli petak je ovaj sektor bio predvodnik oporavka marketa(+7%) pa se imamo pravo nadati da će se ponoviti taj scenarij kada dođe dan za oporavak.
živi bili…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

deja vu?
velika sličnost sa prošlim petkom
dokaz da nije prošli petak ovaj sektor slučajno bio predvodnik preokreta trenda,odbijanca?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

nisko,niže….?
todex trakavica žestoko
topi dobitke na sektoru u 2017
od +66% ostalo +23,73%
nije neka utjeha ali to je premija u odnosu na crobexovih -2,4%
što sljedi?
sve je moguće.
ipak držim na srednjeročnoj skali da je izgledniji pozitivni scenarij.
živi bili…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

još niže
sektor pod pritiskom todomora i poteškoća vdkt-a pao na +11,88%
i dalje je to značajno bolje od crobexovih -4,49%
ali i značajno lošije od ovogodišnjeg vrha +66%

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close