Hrvatska građevinska/graditeljska/građevinarska industrija – sektorske tvrtke, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Hrvatska građevinska/graditeljska/građevinarska industrija – sektorske tvrtke, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


u zadni par dana toliko dobrih vijesti da glava boli,dajte malo polakše

na nečiju sreću a na nečiju žalost to je naša sudbina.
+ dodatni up trend kako će tsunami poslova više pristizati.
ništa mi tu ne možemo kada bi i htjeli,kroničari smo koji sigurno neće sve ni poloviti.
tsunami je majka svih plimnih valova a taj diže i na moru a i na kopnu ne pitajući nikoga ništa.
zakoni su to prirode najjači od svih.
jedino što u to svi ne vjreruju,preciznije čak večina ne vjeruje,neki se i javno hvale da ne vjeruju…
bilo je bolno,izgledno biti će još bolnije
evolucija je proces,težak,bolan,skup,spor…
ali i nudi neprocjenjivo iskustvo učenja,prakticiranja na vlastitoj koži
a to je najveća blagodat života.
pa uživajmo u vlatitom izboru jer život brzo,prebrzo prolazi.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Ne tice direktno gradjevine, ali ovdje je to mozda najizrazenije: za investitora koji zeli zaraditi vise od bureka najveci neprijatelj je trejd. Iliti gadjanje vrhova i dna tsunamija. Bolje je pustiti procese da odrade svoje bez naporiranja pred ekranom. Postoje dionicari koji su vjesti u tome i nece se sloziti samnom. Respect. Neka, treba i njih, ne bi bilo prometa da ih nema. Pogledajte gradjevinske dionice i zakljucite… Pozdrav!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Dalekovod je već više nego fer valuiran. Bilo bi potrebno da dignu EPS bar na 1 kn da bi sadašnja cijena imala opravdanje. Ili će biti tsunami poslova u popikavanju stupova po Evropi pa se kupuje budućnost?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

…Dakle, sve su veće šanse da je onaj “Bakićev gap” ustvari continuation gap i da se možda sprema explozija prema gore.

dlkv se zadnji probudio ali sada vuče cijeli sektor prema vrhu s kraja siječnja.
zanimljiva trgovina i odlična likvidnost,daje solidnu osnovu za predviđanje.
sektor nam se ustabilio na volumenu >1 mil kn što je 3x više od višegodišnjeg prosjeka
što bi se moglo protumačiti kao nova razina interesa za ulagajem u njega.
sve je tu osim crno na bijelo da promovira nove razine,vrhove pa
živi bili…
strpljen-spašen…
ako smo u pravu da će doći crno na bijelo tada je ovo dobra prilika za….
ako nismo u pravu i tada je ovo dobra prilika ali za…
za svakoga da si izabere…
i uživa u budućnosti plodove svog izbora.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: VDKT (Viadukt d.d.)[/color]

Poštovani,
Unatoč tome što posjedujem dionice Viadukta, od svih građevinskih firmi zasad mi se najviše sviđa
Hidroelektra, pozivam vas da pogledate izvješće koje slijedi jer će biti prikazano odbijanje od dna koje se doseglo, firma u predstečaju, s 550 mil.kn ugovorenih poslova + još cc. 60-ak milijuna eura od Kupara, te vrlo izvjesnim sudjelovanjem kao podizvođač kod 240 milijuna eura projekta Hž-a o kojem se baš i ne priča, a koje slijedi u doglednom roku.

danas sektor +2,24% u 2017. +61,62% (kontrukt +56,08%)
volumen 2,7 milkn ukupno
dlkv(2,4 milkn ) koji se zadnji probudio je i dalje glavna snaga koja vuće sektor u pohodu na vrh iz siječnja.
do njega nedostoje rast od dodatnih 3,7%
dodatni vjetar u leđa je rast crobexa danas 2222,97(+1,38%) pri iznadprosječnom volumenu 31 milkn.
sektor vozi 530% većom brzinom od crobexa(+11,44%)

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

sektor je ostao na jučerašnjoj razini oko +61% u 2017. to je 4 % ispod ovogodišnjeg vrha.
na toj ga je razini održala thnk.
volumen sektora 3 mil kn od 21 ukupno?
što sugerira pojačanu zainteresiranost za sektor a s obzirom da je upravo thnk predvodila siječanjski građ stampedo a danas je došla na mali koračić do vrha iz siječnja?
sve što ću reći čini mi se da vidim dim?
nebi bilo prvi put da griješim…
sve znam,nema još CnB, znam da nebi smjelo ,ne želim to ali tko sam ja da me se pita?
ima i signala koji upučuju da je možda market opet vlak bez strojovođe pa…
opreza nikad dosta
nikad ne reci nikad
rizici su tu, burza je mjesto gdje se može izgubiti novac.
prije upotrebe konzultirajte se sa ….
hrabrima želim sreću

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

sektor danas korak unazad,thnk je ublažila pad pa smu u 2017 +59,4%(konstrukt +52,02%)
ipak je jučer bilo dima na thnk a danas i vatre.


…s obzirom da je upravo thnk predvodila siječanjski građ stampedo a danas je došla na mali koračić do vrha iz siječnja?
sve što ću reći čini mi se da vidim dim?

thnk je probila svoj vrh iz siječnja ( 850)na današnjih 899,97 što daje u 2017 prinos 97,34% prije kraja veljače?
svaki komentar je …
moj rezime u siječnju 2018
građevinari ugovaraju poslove već dugo godina neviđenim tempom a najbolji dio je da to tek treba značajnije ubrzati,sa punim knjigama naruđbi rasti će marže.
doći će i CnB neizbježno,pitanje je samo koliko ćemo čekati.
tika-taka radi za nas građevinarce,bauštelce dugo godina neviđeno a ako ne griješim najbolji dio je tek pred nama.
svi naši građevinari imaju svoji specifičnosti,prednosti i pred svima je bitno svijetlija budućnost.
slatke su nam muke kako pokupiti što više bonusa unutar sektora.
bonusa koji se nude iz zablude i krive percepcije večine,koja je opterečena prošlošću a najbolje stvari su pred nama.
građevinari koji su preživjeli su i očvrsnuli,evoluirali,uvidjeli koje su ih zablude skupo koštale.
to je prije svega bilo prioritetno oslanjanje na domaću potražnju.
svjedočimo iskoraku naših građevinara na EU tržište a to će im osim večih prihoda,marži i osigurati da im se ne ponovi situacija iz prošle krize pa će i sljedeću bezbolnije preživjeti.
za mene nebi bila senzacija da za razliku od zadnje krize u kojoj su građevinari prošli najgore da u nekoj sljedečoj prođu najbolje.
za razliku od statičnih sektora ovaj sektor može se preseliti u potpunosti van HR.
guverner vujičić od građevine očekuje da će biti konj koji najviše vuće rast bdp u godinama pred nama.
ja očekujem da se oporavi i u potpunosti iskorači na za nas preogromno tržište EU i time osigura sebi
budućnost kada se jednom iscrpi tsunami poslova od >100 mlrd kn koji je na putu,počeo dolaziti.
držim da je to realno i da je proces već započeo.
prije toga bi trebalo ovdje za strpljive i hrabre trebala izgledno usljediti žetva bonusa pa…
rizici postoje,ovo je burza
mjesto za one koji žele više riskirajući više.
na percepciji rizika večine često se je dalo odlično kapitalizirati
živi bili…
.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

i tako, počelo je pucanje građevinarskih balončina, počelo je s IGH, uskoro slijede THNK, INGR…. svi ovi što su potaknuti dežurnim drukerima kupovali zadnjih dana na vrhu cijena građ. dionice skupo će platiti svoju naivnost

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Evo šta kaže Ivica Brkljača

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/oporavak-najgore-za-gradevinare-je-proslo-slijede-bolja-vremena-najveci-problem-nedostatak-radnika/5690095/

” No, sredinom prošle 2016. godine okolnosti su se i u građevinarstvu počele znatno mijenjati.

Zabilježen je kontinuiran i snažan višemjesečni porast izdanih građevinskih dozvola, baš kao i prateća vrijednost predviđenih građevinskih radova.

Broj izdanih građevinskih dozvola tako je u cijeloj 2016. porastao za 26,7%, a ukupna predviđena vrijednost građevinskih radova iznosi 23,3 milijarde kn ili gotovo 12% više u odnosu na 2015. To su jasne naznake da je okončan višegodišnji pad i da je najgore u građevinarstvu napokon iza nas. “

sektor se je jučer spustio na +46,21% sa vrha u siječnju +65%
na volumenu 1 milkn od 12,5 milkn ukupno
to je najdublji zaron od siječanjskog vrha,vrijeme za promjenu trenda?
u prošlom okretu smo došli blizu siječanjskog vrha.
pričekajmo još ta izvješće pa da se okrenemo budućnosti koja po svim najavama,temeljima bi trebala biti nešto potpuno drugačije od onog što je bilo godinama,uključujući i FI y 2016.
naravno da ima onih koji u to ne vjeruju,srećom nećemo dugo čekati odgovor pa će oni dobiti priliku za kupnju sa manjim rizikom i više CnB a mi ćemo dobiti priliku ako smo u pravu da prodamo njima ili nekom trećem sa dodatnim bonusimapremijama…
svi ćemo dobiti kako si izaberemo.
ne vjerujem da će biti previše win-wina jer i sada već teku potoci a tek smo kod uvoda,predigre…
držim da će najkasnije za godinu dana potoci se pretvoriti u rijeke a niti bitno kraći scenarij nebi bio senzacija.
živi bili…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: INGR (Ingra d.d.)[/color]

Netko je rezimirao sve velike građevince

Vaš link …

Dakle u svemu ovome još ni traga onoga što bi se u RH trebalo događati. A onda si pretpostavite kamo će cijene u dogledno vrijeme.

New Report

Close