Gospodarski programi stranaka – izbori 2007

Naslovnica Forum Gospodarstvo i financije Hrvatska privreda Gospodarski programi stranaka – izbori 2007


Nitko nema pravo političkim diktatom smanjiti vrijednost moje plaće.

Ja bi se preko noći obogatio da ZNAM kada će devalvacija. Ulazak u EMU bi trebao uslijediti ubrzo nakon ulaska u EU. [smiley11]

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.

Inozemni dug 30,24 milijarde eura: kuda vodi domaća represivna monetarna politika?

http://www.kapital-plus.net/index.php?Vijesti&prikaz=vijest&id=1126

Represija monetarne politike je izravan udar na bankarski sustav i ulogu banaka kao posrednika između onih koji kapital trebaju i onih koji kapital imaju. Represijom se ne može riješiti potreba poduzeća za kapitalom. Intenzitet udara monetarne politike na banke domaće gospodarstvo će se tek osjetiti. Već sada možemo povući paralelu između realne godišnje stope rasta od 6 posto i “Potemkinovih sela”.

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.

Korekcija ili Alajbegova slama? (2. dio – Trenutni rizici ulaganja u domaće dionice i fondove izložene domaćem dioničkom tržištu)

http://www.kapital-plus.net/index.php?Vijesti&prikaz=vijest&id=1176

Autor osvrta upozorava na neke razloge zbog kojih je ulaganje na domaće tržište kapitala visoko rizično. Pri tome pod visokim rizikom razumijeva visoku vjerojatnost da će cijene dionica na domaćem tržištu kapitala izgubiti na vrijednosti te visok očekivani iznos koji će sudionici domaćeg tržišta kapitala izgubiti krenu li događaji po zlu. Oporezivanje kapitalne dobiti rizičnih poduzetničkih poduhvata u jasnoj je kontradikciji sa strategijom poticanja poduzetništva utemeljenog na znanju i razvoju novih tehnologija.

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.

Upitan pritom da komentira gospodarski program SDP-a, koji predviđa povećanje proračunskog deficita, Šuker je kazao kako su “neodgovorne izjave” SDP-ovog premijerskog kandidata Ljube Jurčića o tome “uzrujale određene međunarodne krugove”. Dodao je da je koncept SDP-a da deficit raste, a HDZ-a da pada, pa da se više sredstava daje građanima, umjesto da se financira deficit.

http://www.poslovni.hr/50145.aspx

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.


Upitan pritom da komentira gospodarski program SDP-a, koji predviđa povećanje proračunskog deficita, Šuker je kazao kako su “neodgovorne izjave” SDP-ovog premijerskog kandidata Ljube Jurčića o tome “uzrujale određene međunarodne krugove”. Dodao je da je koncept SDP-a da deficit raste, a HDZ-a da pada, pa da se više sredstava daje građanima, umjesto da se financira deficit. http://www.poslovni.hr/50145.aspx

a već znamo i jurčićev odgovor – “pa neka se uzrujavaju, ne trebaju takvi nama, nek si nose tu svoju EU u srbiju i makedoniju ako hoće, neće nama tuđin i kaptalist govorti što da radmo bla bla bla”.

ma to je prokletstvo zemlje koja se oduvijek ponosila time što je izolirana, prvo titov “mi-smo-najpametniji” treći put, pa onda tuđmanov sistem “nitko-da-ne-dođe-na-sprovod-do-prijatelj-drag” a ako sada dođe na vlast sdp bit će to čista opereta.

upravo objavljeno…

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=aRfV_sR4Cs3I&refer=home

jel se zna datum kada se objavljuje za hrvatsku? baš me zanima hoće li hrvatska pratiti trend eu.


baš me zanima hoće li hrvatska pratiti trend eu.

Ako pod trendom misliš stopa rasta niža nego u prvom kvartalu, sigurno.

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.

Originally, martingale referred to a class of betting strategies popular in 18th century France. The simplest of these strategies was designed for a game in which the gambler wins his stake if a coin comes up heads and loses it if the coin comes up tails. The strategy had the gambler double his bet after every loss, so that the first win would recover all previous losses plus win a profit equal to the original stake. Since a gambler with infinite wealth will with probability 1 eventually flip heads, the Martingale betting strategy was seen as a sure thing by those who practiced it. Unfortunately, none of these practitioners in fact possessed infinite wealth, and the exponential growth of the bets would eventually bankrupt those foolish enough to use the Martingale.
[smiley1]

No respect


Originally, martingale referred to a class of betting strategies popular in 18th century France. the exponential growth of the bets would eventually bankrupt those foolish enough to use the Martingale. [smiley1]

Proces koji si naveo je opisao Sarapa u svojoj knjizi iz teorije vjerojatnosti. Da si pročitao Hull-a, što je za dobivanje licence brokera nužno, znao bi što Martingale procesi jesu danas… [smiley1]

Molio bih moderatora da makne ova dva posta za koji dan, jer niskom prepucavanju nije mjesto na Forumu Gospodarski programi stranaka… [smiley2]

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.

Jurčićeva premijerska kampanja povećala politički rizik ulaganja na Zagrebačkoj burzi

http://www.kapital-plus.net/index.php?Vijesti&prikaz=vijest&id=1374

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.


Jurčićeva premijerska kampanja povećala politički rizik ulaganja na Zagrebačkoj burzi http://www.kapital-plus.net/index.php?Vijesti&prikaz=vijest&id=1374

odlican clanak, to bi tako sroceno trebalo objaviti u nekim od najcitanijih novina da se javnost konacno razdrma.

pozdrav. mogu ja malo kritizirati članak? čist da ne bude jednoumlje.

1. “Ako građanin kupi vrijednosni papir i prodaje ga, recimo, u roku od godine i pol dana, to bi se smatralo špekulacijom i oporezivalo bi se, jer investicije u takvom periodu ne znače ništa.”
a ovim se možeš slagati ili ne. ukoliko misliš da je takva izjava glupost, postoji jednostavan sanity-check – kompariraš to sa drugim zemljama pa onda izvedeš zaključak. meni bi to onda bio malo ozbiljniji članak.

2. “Hrvatska će uvesti nadzor financijskih tokova kako bi se u svakom trenutku znalo gdje je čiji novac. Nadzirati će se svaka transakcija roba i usluga u Hrvatskoj.”
jeli to iz
Vaš link? To je najbliže što sam našao.

kakve veze ove izjava imaju sa ostatkom rečenice “… , Jurčić najavljuje oporezivanje pojedinačnih transakcija po stopi od 20 posto bez mogućnosti prenošenja gubitka, što je izravan udar na likvidnost još uvijek nedovoljno likvidnog domaćeg tržišta kapitala.”?
ne kužim što je to račun financijskih transakcija niti zašto “Hrvatska kao kandidatkinja za punopravno članstvo u EU dužna uvesti takav nadzor toka financija kako bi se u svakom trenutku znalo gdje se nalazi novac i kako bi se njime onda moglo upravljati
” ali mi se čini da nema baš direktne veze sa transakcijama na burzi, a izjavu stavljaš u takav
kontekst. ako sam u pravu, onda bezveze manipuliraš izjavama.
za objavljivanje članka u iole ozbiljnijim novinama/portalima bilo bi interesantnije objasniti i prokomentirati taj “nadzor financijskih tokova”, da li je to stvarno uvjet za EU ili Jurčić laže, da li to uvodi red ili nered u državu.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

New Report

Close