Godišnja vinjeta za 150 eura, desetodnevna za 15 eura

Naslovnica Forum Komentari članaka Godišnja vinjeta za 150 eura, desetodnevna za 15 eura

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

15 Eura za 10 dana je malo previše za građane Rep-Hrvatske- a o.k. za turiste …..
tako da treba smanjiti to za 10.00 eura u periodu u jeseni – do maja …..
ostalo nek bude turistički period s 15 eura !

150 Eura godišnje po autu je o.k.. / to je s porezom ??? /

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

….za turiste / i nas po ljeti može biti i 20 eura po ljeti /..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Može vinjeta za strance, a za građane RH bi autoceste trebale biti besplatne jer ih ionako plaćaju svakom utrošenom litrom goriva 0,50kn vozili se oni po autocesti ili ne…

ako bi “profesore” dadic, desetodnevna bila 15 a mjesecna 50 koja je onda poanta mjesecne ?
ili ste vi ipak na prometnom fakultetu ?

JA MISLIM DA BI SE TREBALE STAVITI VINJETE ALIIIIIIIIIIIII:::::::::: ZA VOZACE KOJI ZIVE U HRVATSKOJI KOJI SVOJIM IZDAVANJE U NAFTI POREZIMA I NEZNAM CEMU SVE SU IZGRADILI CESTE NJIMA NAJMANJA , A STRANCIMA 3 PUTA VISE ,JER STRANCI IMAJU 3 PUTA VECA PRIMANJA, NEPLACAJU REGISTRACIJU U DRZAVI, PREMA TOME RECIMO JEDNOM SVICARCU KOJI IMA PLACU 30000KN KAD IDE NA MORE NEKA PLATI 1000KN DNEVNO AKO ZELI KROZ HR A COVJEK KOJI SVAKI DAN PLACA POREZ U HR I KOJI IMA 10 PUTA MANJU PLACU ON NEK TU VINJETU PLATI 100KN TAKO DA NA SEZONU CE SE ZARADITI JER CESTE SE OSTECUJU ,SMECE SE RADI , I OBAVEZNO PDV NA TURIZAM VRATIT NA 25%, AKO KOJI MINISTAR TO SLUCAJNO CITA NEKA RAZMISLI MALO, KAD IDES VANI NIKO TE NEBE 2% AKO IMAS PLATI AKO NE ODJ,

Vidi se da vecina vas, koji komentirate, ne poznajete EU-zakone. Niti jedan gradjanin EU-a ne smije biti diskriminiran. Znaci, za sve vrijede ista pravila. Kao sto sam vec u jednom postu pisao, ovaj problem se moze samo tako rijesiti, da se objedine HAC i HC i da se za obje vrste cesta placa cestarina. Godisnja vignetta bi trebala kostati 100 € s time da bi je hrvatski gradjani placali prilikom registracije vozila. Desetodnevna bi trebala biti 10 € a mjesecna 20 €. Osim toga treba preuzeti i dugove autocesta, koje vec imaju koncesionara. Placanjem jedne vignette, moraju se objediniti sve autoceste u Hrvatskoj. Nadalje, treba pogledati slovenska iskustva. Mislim da kod njih preko 70% zarade donose kamioni, kamioneti i autobusi. Tako, da bi bilo kontraproduktivno “derati” samo jednu skupinu korisnika, odnosno teret otplate HAC-a i HC-a mora biti ravnomjerno raspodedjen.

Zašto 15 eura/ 10 dana?, stavite kao i slovenci 7dana /15 eura,, pa neka kupe 2 kao i mi kad idemo na skijanje vani,,

i tako domaci ljudi velika vecina nece kupovati 7 ili mjesec dana nego godišnju i gotovo,, i staviti zagrebacku i rijecku obilaznicu u Sustav i svi ce kupiti godisnju, i ekipa ce se komotno voziti i dalje po autoputevima,, a svi stranci koji idu na kvarner, krk, rab, losinj, ce platit min 15 ili 30, eura umjesto sada 2 eura koliko placaju taj dio,,, i nece njurgati jer ce im to bi normalno, pa toliko bi platili 2 pive u austriji, italiji, njemackoj,,, pa ukljucite mozak ne koristie ga samo za ustase i partizane…

A kamionima i busevima ostaju naplatne kucice kao i u sloveniji,, i dosta njih koji rade u naplati moze ostati njih opsluzivati, ostale prekvalificairati i zaposliti u drugim segmentima odrzavanja i kontrole vinjeta ili prekvalificirati za nove firme


Godisnja vignetta bi trebala kostati 100 € s time da bi je hrvatski gradjani placali prilikom registracije vozila.

Ne dolazi u obzir. Pa koliko bi onda trebao plaćati hrvatski građanin koji ima tri i više automobila? Za osobna vozila registrirana u hrvatskoj vinjeta bi trebala biti besplatna.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

***ponovo novinari izmisle vijest i vi se nalozite na to… i tako godinama izmisljaju vijesti, jer vi se lozite na njih

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

1) tko ce kontrolirati vinjete?
2) u doba najvecih guzvi gdje ce se vrsiti provjera a posebno kaznjavanje ?

O ovom se ne razmislja nego samo laprda o vinjetama kao spasu. A kada budu krkljanci zbog provjera i naplata onda ce hrvatska biti opet ocrnjena od ovih istih sto ju u to guraju.


ako bi "profesore" dadic, desetodnevna bila 15 a mjesecna 50 koja je onda poanta mjesecne ?
ili ste vi ipak na prometnom fakultetu ?

Ne znam koliko si ti platio “faks” ali ovo je sasvim logicno sto profesor govori. samo treba malo razumijeti sto je cilj.

New Report

Close