FRNK (Franck d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska FRNK (Franck d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

odnos im je katastrofalan, zato je dionica tu gdje je. prodao sam ih umoran od čekanja, sad vidim da sam dobro na kraju postupio. ali žao mi je dionice, od grobexa nece ostati kamen na kamenu, mislim dovre pozitivno poslujuće dionice. to što će fondovima uskoro biti dopušteno držati do 20 post je odlično, gdje god fondovi uđu, oni će grčevito braniti listiranje, uspjeli su revimo viro spriječiti.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

1. IVERO TRGOVINA D.O.O. 307.843 72,07%
2. INTERKAPITAL VRIJEDNOSNI PAPIRI D.O.O. 16.005 3,75%
3. FRANCK D.D. (1/1) 10.271 2,40%
4. MATA DANIN D.O.O. 9.031 2,11%
5. ZAJEC JOSIP 6.800 1,59%
6. GRUBELIĆ MIRJANA 5.645 1,32%
7. MILJKOVIĆ VIKTOR 2.271 0,53%
8. GERARDI PIERINO 2.200 0,52%
9. KARŠIĆ DRAŽEN 1.853 0,43%
10. VIDOVIĆ SRĐAN 1.699 0,40%

sam artuković izgleda nema 75 posto, ali kladim se da šuruje s nekim inače ne bi ni izlazio s prijedlogom delistiranja

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


čl. 332. ZTK – tromjesečni prosjek, pa to je barem jasno…

lopina, 13.07.2013. u 08:05
Pravičnom naknadom iz stavka 5. ovog članka, smatra se prosječna cijena dionica ostvarena na uređenom tržištu, izračunata kao ponderirani prosjek svih cijena ostvarenih na uređenom tržištu u zadnja tri mjeseca prije dana objave poziva na glavnu skupštinu u glasilu društva.

[/quote]
cca 476 kn po dionici

obzirom na sporadično trgovanje pravična naknada bi trebala biti nominalni iznos dionice, a to je po novom 680 kn.

a to nije velika premija u odnosu na trenutnu cijenu i pokazatelje, te želju većinskog da se riješi manjinskih, kako bi moguće buduće tužbe izbjegao

ništa od toga kolega. tromjesečni prosjek prije dana podnošenja ponude. kratko i jasno. što mislite zašto sada, zašto na ovijesno nisdkim razinama oni nude otkupiti nudjele – da plate koliko je pošteno, dakle 680, ili da plate samo što moraju po zakonu, dakle cc 480. imate tri puta pogađati.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Piero,

Nominalna cijena nista ne govori o vrijednosti dionice. Valjda si mislio na knjigovodstvenu.

Slazem se da je cca 480 tragikomicna cijena za ovu ljepoticu ali djelomicno smo i sami krivi sto je prosjek tu gdje je…

Imam FRNK. Ovo nije nagovor na kupnju niti prodaju.

PS, zalosno je da zakon primjenjuje prosjek za procjenu pravicne naknade, a POGOTOVO za dionice s niskom likvidnosti.

Sto da je u protrgovan samo 1 komad u 3 mjeseca (nije nemoguce na nekim dionicama)? Zar je to mjerilo fer vrijednosti!?

ipoi idu na vrhuncu, delistirabnja na dnu. cijena franka je bagatela, cijena mnogig je bagatela, zato većinski ako išta pameti i novaca imaju, lijepo kupuje pazare u pola, pa i uterćinu cijene. sve po zakonu i propisima. to je ono što bloger cijelo vrijeme govori – dionice su urenbesno jeftine, ali ne sve, samo neke. franck je jedna od njih.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

rijetko tko će prihvatiti tu cijenu, a da ponudi višu cijenu većina bi se odlučila. Obzirom da su neki pisali DORH-u i na još neke adrese ovo mu je prilika riješiti se uz cijenu koja bi ih motivirala na prodaju. Tržišna kapitalizacija je cca 200 mln kn, i ako njih 10% odluči izaći mora izdvojiti 20 mln kn ili 27 u slučaju cijene nove nominale.
Kako mu je interes riješiti se malih dosadnih koji pišu prijave, dopise institucijama, a kako se mijenja ozračje i nikada se ne zna kako će netko u datom momentu reagirati u vlasti, možda odluči da ponudi premiju. Po meni bi to bila višestruka korist za njega, a za relativno malu cijenu.

sumnjam, naime zako je na njegovoj strani. on nikoga ne tjera van, nije istiskivanje, nego samo povlači dionicu sa burze. naravno, to itekako mijenja stvar za 99 posto ljudi jer 99 posto nas ovdje ne žel zaglaviti sa delistiranim dionicama. da imam novaca, napraviobih isto što i on. ovdje ne govorimo o moralu, nego hladnoj poslovnoj logici.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

http://www.poslovni.hr/burze/franckovo-zbogom-burzi-i-malim-dionicarima-247380 Budimir kaže da još uvijek nisu izračunali ponderiranu cijenu za one koji se usprotive delistiranju, budući da će se Glavna skupština održati na kraju kolovoza. Tako će Franck nakon punih deset godina reći zbogom Burzi na kojoj sve više kompanija ne vidi mnogo smisla za ostanak.
Dakle nemojte prodavati jeftino, pa podignite prosječnu do dana odluke odnosno do kraja kolovoza. Ali vjerovatno će ovi iz Francka i tome doskočiti preko nekog svog “agenta” koji će sipati po bidu ne bi li dodatno spustio prosjek.
Situacija za plakanje!

New Report

Close