FNVC (Finvest Corp d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska FNVC (Finvest Corp d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Napomena: Takve stvari su skupe i traju dugo:
Postupak je slijedeći:
Osporava se fer cijena i onda sud imenuje vještaka koji utvrđuje fer cijenu, vještak se masno plaća i nakon toga sud donosi odluku. Naravno dodajte još par podnesaka koji se naplaćuju po vrijednosti spora.
Nakon cca 6-12 mjeseci dobijete rješenje.
Ako se ne žalite ( nijedna stran rješenje je pravomoćno ) ako ne ide na viši sud i onda traje cca 2 god,
Naravno opet podnesci koje plaćate.
Nakon presude koja je pravomoćna NISTE NA CILJU !!! Imate samo fer cijenu i to je to. I dobijete povrat dijela troškova suđenja.
Slijedi parnični postupak kojim tražite isplatu i koji traje cca 2-5 godina. Naravno opet podnesci i troškovi. Imate pravo na kamate i ako sve bude u redu i dobijete pravomoćnu presudu ideta ne ovrhu ili Vam Finvest plati.

NIJE JEDNOSTAVNO KAO ŠTO SE ČINI.

E pa Đuro ima tešku ruku.

onda nek ostane 2,51kn … 🙂


onda nek ostane 2,51kn … 🙂

davno smišljeni dobrotvorni lopovluk

Dragi forumaši pustimo sad naručenu smiješnu objavu elaborata i pogledajmo jedan dokument koji možete vidjeti na slijedećem linku:
http://www.finvestcorp.hr/dokumenti/2017/godisnji-izvjestaj-uprave-2016.pdf

Objavljen je jučer na stranicama FNVC-a:

Puno je zanimljiviji od Nadine ikebane i piše između ostalog ovo:

broj zaposlenih povećan 22% u zadnjih godinu dana
prihodi povećani za 45%
DOKAPITALIZACIJA OD STRANE DRUGIH INVESTITORA I ZAJEDNIČKA ULAGANJA SA STRATEŠKIM PARTNERIMA ( PILANA )
ČIČA nije još vratio 15.5 milja
dapače u zadnjih godinu dana povećao je zaduženje za 1.5 milju ?????
jamstvo Agrocetinu koji je u PSN-u 10 milja ???
Alm ubacio 16. milja svoje love ?????

I sad se vratimo na imenovanje novog NO, vjerovatno iza skupštine itd.

Zaključaj je jasan: Alm izlazi van, ulazi Fudo na mjesto predsjednika NO.
Firma puno bolje radi, PSN prošla, Ima para na računu 2 milje, nema kašnjenja plaća itd. Složena ikebana od Nade.

PITANJE SVIH PITANJA JE: KO STOJI IZA TOGA ???? ( NIJE GAVRILOVIĆ KAO U REKLAMI )
mogućnosti:
1. ČIČA ( još ima dionice na svom računu, još se zadužio, jamstva Finvest Rijeci i Agrocetinu )
2. Netko drugi ??????

U svakom slučaju cilj je jasan, maknuti se sa burza i onda odigrati scenaij prodaje uz naravno natezanje MALIH dioničara.

Btw. jučer sam računao fer cijenu metodom DCM i metodom likvidacijske vrijednosti ne uzimajući jamstva za Njivice jer je apstraktno da će banka naplaćivati od Finvesta uzimajući u obzir vrijednost Njivica.

dobio sam slijedeće : DCM: 246.50 kn, Likvidacija 155,40 kn.
NADINA IKEBANA JE 2.51 kn ???? ( ko je naručio analizu ???? )

Pametnome dosta.

 


 
 
   





 


 
 
   

 

E pa Đuro ima tešku ruku.

sta najgore kad se FNVC makne sa ZSE-a onda ce i nas izbrisat kao dionicare

Kako ce nas izbrisat?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Ma neće te izbrisati nego ćeš trgovati preko Njuškala.

@joka

Mislim da nas ne mogu samo tako obrisat. Društvo ima pravo predložiti povlačenje dionica sa zse, naravno ako ima dovljan broj glasova za to, ali to ne znači brisanje dioničara. Dionicama se neće moći trgovati na burzi, ali mi i dalje ostajemo dioničari. Imam dionuce tankerske, koja je također povukla dionice, odnosno nudila dioničarima da zamjene dionice tankerske za tpng, tko nije htio ostao je i dalje dioničar tnpl i ima sva prava kao i prije, samo je nema na burzi.
Možda se za dva mjeseca fnvc vrati u neku kotaciju. Na ovo gledam kao spin da se malim dioničarima izbiju dionice iz ruku, objavom da se dionice povlače, pa sad naručenim elaboratom u kojem de zaziva stečaj, pa ta smiješna ponuda od 2.51 kn. Sličan scenarij smo gledali i na Valamaru holdingu svojevremeno kad su dionice povučene s burze vrijedile su 26 kn, da bi nedugo nakon toga bile opet izlistane, a vrijednost je onda dosezala i 100 kn.
Treba zadržati dionice, ne znam kakve koristi od odlaska na skupštinu. Očito da je zaokret u poslovanju na vidiku i ovo je zadnji pokušaj da se preotmu dionice malim dioničarima.
Treba vidjeti što je s Njivicama, da li postoji tendencija da postanu d.d.? Mislim da prava para leži tu.

pa imaju sve instrumente u rukama da nas zeznu …….ocito da je Alm svoje prodao po 2,5kn i to Denisu F …volio bih da se varam ….

https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjuoo-MyvHUAhUL6xQKHfdpDvgQFggsMAE&url=http%3A%2F%2Fwww.jutarnji.hr%2Fbiznis%2Ftvrtke%2Fdomaci-i-americki-ulagaci-dogovorili-prvu-investiciju-u-hrvatskoj-i-spasili-splitsku-obiteljsku-tvrtku-od-stecaja%2F5721471%2F&usg=AFQjCNGl3BlpYNJ9NaaYMaN4mwYK0etSwQ

Po meni zaključak je : NE IĆI NA SKUPŠTINU JER ĆE SVE IONAKO PROĆI KAKO SU ZAMISLILI.
Naravno da je bolje sačuvati dionice nego ulaziti u sudske sporove bez kraja.

Pratiti razvoj događaja jer može biti odlično ali i loše.

Sigurno je da će se poslije skupštine odigrati neka igra, ako bude preuzimanja treba ići i javna ponuda, dokap je isto interesantan jer će se možda moći dokupiti nova serija dionica. Ukratko čak razmišljam o dokupu ali to je trenutno neka vrsta kladionice, makar se ne može puno izgubiti cca 2000 kn za 100 kom.

E pa Đuro ima tešku ruku.

Kolega dobro je otic na skupstinu..ako nista onda da bar cujete i upoznate s kim imate posla. Da se javno pita tko je vecinski vlasnik kompanije..sta MF tu jos radi..Nije li on svoje dionice prodao..Po koliko ih je prodao..itd..itd…

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Kolega dobro je otic na skupstinu..ako nista onda da bar cujete i upoznate s kim imate posla. Da se javno pita tko je vecinski vlasnik kompanije..sta MF tu jos radi..Nije li on svoje dionice prodao..Po koliko ih je prodao..itd..itd…

Pozdrav

imaš posla sa barabama, a ako je cijena 2,51kn šteta benzina a moram i godišnji uzimati, samo za upoznati barabe, iako je Čabar lijep krajolik, ali ima i drugih bližih mjesta za uživanje u prirodi

New Report

Close