FNVC (Finvest Corp d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska FNVC (Finvest Corp d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


joka, ipak sunce svanulo. kvartalno je tu, iz njega se tek nešto može naslutiti –

U razdoblju od 01.01.2016. do 31.03.2016. grupa Finvest corp ostvarila je ukupne prihode u
iznosu od 10.526.553 kuna U istom razdoblju ostvareni su i ukupni rashodi u iznosu od 14.173.099
kune.
Finvest corp d.d. ostvario je u promatranom razdoblju gubitak od 3.646.546 kuna.
Zbog problema u kojem seje društvo našlo tokom 2014. godine, društvo je s 03.03.2015. godine
započelo postupak Predstečajne nagodbe. Sa danom 30.09.2015. s velikom većinom vjerovnika izglasan
je Plan predstečajne nagodbe i očekuje se njegova potvrda na trgovačkom sudu.
Tokom prvih tri mjeseca 2016. godine društvo je ostvarilo u odnosu na 2015 povećanje prihoda od
156%, dok su troškovi u odnosu na isto razdoblje prošle godine porastao za 75%. Do gubitka u radoblju,
osim zbog cikličkog karatkera proizvodnje, došlo je i zbog većeg ulaganja u nove proizvodne linije u
finalnoj proizvodnji koji su djelom počeli s radom u travnju 2016., dok se puna proizvodnja očekuje
tokom srpnja 2016.. U tom razdoblju zaposliti će se šezdesetak novih radnika, od kojih je 12 zaposleno u
toku travnja 2016.

ako je ovo istina, drugi kvartal bi napokon trebali biti na nekoj nuli.

SUUUUUPERRRRRRR!!!!!!!

Nije loše, još samo da završi trakavica sa PSN-om.


Nije loše, još samo da završi trakavica sa PSN-om.

ma hoce…završit ce ….danas me ugodno iznenadilo kvartalno

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/FNVC-fin2016-1Q-NotREV-N-HR.pdf


Nije loše, još samo da završi trakavica sa PSN-om.

nije ni dobro jer su u gubitku. ali pokazuje dobar i moguć rezon – proizvoditi samo ono što se može prodati iznad troškova proizvodnje i poslovanja, sve drugo pustiti niz vodu. to bivši vlasnik nije htio učiniti, da li iz sentimentalnosti, da li iz gluposti, dal iz skrivenih namjera, sad je i nevažno.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



Nije loše, još samo da završi trakavica sa PSN-om.

nije ni dobro jer su u gubitku. ali pokazuje dobar i moguć rezon – proizvoditi samo ono što se može prodati iznad troškova proizvodnje i poslovanja, sve drugo pustiti niz vodu. to bivši vlasnik nije htio učiniti, da li iz sentimentalnosti, da li iz gluposti, dal iz skrivenih namjera, sad je i nevažno.
[/quote]

Mislim da je ovdje što se tiče gubitka sve rečeno (i meni je to potpuno prihvatljivo):

“Do gubitka u razdoblju, osim
– zbog cikličkog karatkera proizvodnje, došlo je i
– zbog većeg ulaganja u nove proizvodne linije u finalnoj proizvodnji koji su djelom počeli s radom u travnju 2016.”, ….te na kraju veli
– dok se puna proizvodnja očekuje tokom srpnja 2016.”




Nije loše, još samo da završi trakavica sa PSN-om.

nije ni dobro jer su u gubitku. ali pokazuje dobar i moguć rezon – proizvoditi samo ono što se može prodati iznad troškova proizvodnje i poslovanja, sve drugo pustiti niz vodu. to bivši vlasnik nije htio učiniti, da li iz sentimentalnosti, da li iz gluposti, dal iz skrivenih namjera, sad je i nevažno.
[/quote]

Mislim da je ovdje što se tiče gubitka sve rečeno (i meni je to potpuno prihvatljivo):

"Do gubitka u razdoblju, osim
– zbog cikličkog karatkera proizvodnje, došlo je i
– zbog većeg ulaganja u nove proizvodne linije u finalnoj proizvodnji koji su djelom počeli s radom u travnju 2016.", ….te na kraju veli
– dok se puna proizvodnja očekuje tokom srpnja 2016."
[/quote]
u svakom slucaju bolje je nego u 2015…….strpljen spašen

Zovite amera, krepo mu bid

http://www.seebiz.eu/filipovic-i-erent-na-meti-optuznice-zbog-kredita-finvestu/ar-137653/

Ima li kakvih novosti u vezi poslovanja?

dok q2 ne izade, nista ne mozemo znati. ako bude dobro, imat ce neku pozitivnu nulu, naravno s prihodima i rashodima na puno nizoj razini no nekada. a ko ne bude dobro, to znači da i dalje troše na hladni pogon, a proizvodnju ne uspijevaju pokrenuti barem toliko da pokriju troškove

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Gerovo radi punom parom. Proširili se na proizvodnju ploča i nosača odnosno finalnu proizvodnju. U zadnjih 5-6 mjeseci zaposlili novih 40-50 radnika uglavnom žena.

stari gazda upropastio je firmu koristeci ju kao kasicu prasicu. novi je iskrcao ozbiljan novac, ne mislim da ga je došao izgubiti, sad moramo vidjeti da li mu poslovni plan drži vodu – tj. da li to što proizvede može prodati iznad cijene proizvodnje

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close