FNVC (Finvest Corp d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska FNVC (Finvest Corp d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja se pitam ko je prodao 350 kom i zasto? [emo_zacudjen][emo_zacudjen][emo_zacudjen]
Tih 350 je cesto letilo po prodaji gore-dole ovih tjedana.

ja se pitam ko je kupio i zašto ?[emo_smijeh]

E pa Đuro ima tešku ruku.

A gdje će nego na Krk!


ja se pitam ko je kupio i zašto ?[emo_smijeh]

Pa situacija je puno svjetlija nego jucer. Novi gazda koji je rijesiti dug.

u ugovoru piše da je prodao Finvest za 1kn, ali u tisku se navodi, čak i MF, da je prodao i Njivice za 1kn. Gdje ugovor za Njivice? Investicija JR Alma je cca 5M Eur za njivice i 25 za Finvest? što veli Bakić? Puno pitanja, a dionica će sutra opet up slutim.

Mislim da nama malim udjelničarima u Hotele Njivice doo ne preostaje ništa drugo nego čekati da im novim ulaganjima i dobrim gospodarenjem novog gazde poraste vrijednost . Možda je neko čuo da li je on zainteresiran za otkup svih udjela ? Uglavnom o prodaji Finvesta d.d. izašla je obavijest na burzi , a o Hotelima doo ni riječi, valjda kao doo nemaju tu obavezu, uglavnom nemamo informacija i to fali.Ko zna više nek podijeli.

vid'la žaba...

E pa upravo o tome sam i ja jučer pisao…nigdje u Ugovoru nisam vidio da se uopće spominju Hoteli NJivice, a kamoli Hoteli Njivice d.o.o.

Prvo je potrebno osnovati povjerenost za ulazak u krizu, pa tek onda ući u nju.

Istina je da smo svi mi poslali i “dioničari/vlasnici” u d.o.o.-ima istovremeno s podjelom društva na Finvest Corp d.d., te Hoteli Njivice d.o.o. i Finvest Rijeka d.o.o., ali da li s kupnjom dionica Finvest Corp d.d. vlasnik tih dionica postaje i vlasnik udjela u spomenutim d.o.o.-ima e to je sad već pravni dio u koji se ne razumijem, ali sve mi se čini da ću morati naučiti. [emo_smijeh]

Prvo je potrebno osnovati povjerenost za ulazak u krizu, pa tek onda ući u nju.


Istina je da smo svi mi poslali i "dioničari/vlasnici" u d.o.o.-ima istovremeno s podjelom društva na Finvest Corp d.d., te Hoteli Njivice d.o.o. i Finvest Rijeka d.o.o., ali da li s kupnjom dionica Finvest Corp d.d. vlasnik tih dionica postaje i vlasnik udjela u spomenutim d.o.o.-ima e to je sad već pravni dio u koji se ne razumijem, ali sve mi se čini da ću morati naučiti. [emo_smijeh]

Naravno da ne postaje. Postao bi da je vlasnik Njivica Finvest d.d. kako je to bilo prije podjele. Nakon podjele vlasnik je Filipović i jednog i drugog. To kao da pitate, da li kupac vašeg stana postaje automatski vlasnik i vaše vikendice na moru. Ako ste ih prodavali zajedno onda da. Ako ste ih prodavali odvojeno onda odvojeno. Mogu biti i različiti kupci. Zašto bi se u ugovoru o prodaji FNVC ne navode Njivice? Zašto bi se navodile? To su dvije različite firme. Mogli su onda u isti ugovor i ubaciti prodaju TDR-a…. Razumijete? Nikave veze nemaju Finvest i Njivice osim što im je isti vlasnik. Isto kao što nema veze PTKM i DDJH iako im je isti vlasnik-država…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]



Istina je da smo svi mi poslali i "dioničari/vlasnici" u d.o.o.-ima istovremeno s podjelom društva na Finvest Corp d.d., te Hoteli Njivice d.o.o. i Finvest Rijeka d.o.o., ali da li s kupnjom dionica Finvest Corp d.d. vlasnik tih dionica postaje i vlasnik udjela u spomenutim d.o.o.-ima e to je sad već pravni dio u koji se ne razumijem, ali sve mi se čini da ću morati naučiti. [emo_smijeh]

Naravno da ne postaje. Postao bi da je vlasnik Njivica Finvest d.d. kako je to bilo prije podjele. Nakon podjele vlasnik je Filipović i jednog i drugog. To kao da pitate, da li kupac vašeg stana postaje automatski vlasnik i vaše vikendice na moru. Ako ste ih prodavali zajedno onda da. Ako ste ih prodavali odvojeno onda odvojeno. Mogu biti i različiti kupci. Zašto bi se u ugovoru o prodaji FNVC ne navode Njivice? Zašto bi se navodile? To su dvije različite firme. Mogli su onda u isti ugovor i ubaciti prodaju TDR-a…. Razumijete? Nikave veze nemaju Finvest i Njivice osim što im je isti vlasnik. Isto kao što nema veze PTKM i DDJH iako im je isti vlasnik-država…
[/quote]

Ajme komentara…

A zašto ne bi bilo u istom Ugovoru o kupoprodaji i jedino i drugo?

OK…nema veze…shvatio sam. [emo_palacd]

Prvo je potrebno osnovati povjerenost za ulazak u krizu, pa tek onda ući u nju.

možemo mi laprdati koliko oćemo ali brojevi su egzaktni a oni kažu slijedeće ( isto možete provjeriti na popisu PSNa )

Vrijednost na dan PSN-a cca 70 milja…..otpis po PSN-u cca 30 milja dakle kapital i rezerve poslije PSN-a cca 100 milja/ 617.500 dionica = 162 KUNE / DIONICA

E pa sad uzimajući u obzir da kupac nije gdin Kupusar nego neko ozbiljniji pitanje je koliko je još naknadno otpisano dogovorom sa bankama i ostalima ( model platim ti odmah ) ali i bez toga book je 162 kune čim se potvrdi PSN a obzirom da je riječ o velikom igraču koji je sve posložio prije …..gric…gric…

E pa Đuro ima tešku ruku.

http://www.vijesti.rtl.hr/video/vijesti/70315/bivsi-prvi-covjek-coca-cole-kupio-hrvatsku-tvrtku-finvest/

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close