FNVC (Finvest Corp d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska FNVC (Finvest Corp d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Danas će ionako otići 650 komada po 35 kuna….pa nije to baš išlo za kunu jer su i Njivice prodane za X kuna dakle kao da od mene kupujete jugo i mečku pa vam dam jugo za jednu kunu a mečku za XXXX eura…..tako to ide

Opet čiča ima da dobije nagredu ponos Hrvatske….

citat index.hr

“Finvest Corp nažalost nije imao budućnost bez pronalaska novog strateškog investitora. Nakon više obavljenih sastanaka s gospodinom Almom prepoznao sam njegovu poštenu namjeru i jasnu viziju kao i adekvatna znanja i kapital za spas Finvesta i Hotela Njivice te sam odlučio, bez ikakve financijske naknade za mene osobno, prepustiti nastavak upravljanja navedenim tvrtkama novom investitoru, jer na kraju smatram da je to i moja obveza prema svim zaposlenicima, njihovim obiteljima kao i regiji koju smatram svojom“, izjavio je bivši vlasnih Finvesta Marijan Filipović.

Opet ga je čiča dokapitalizirao….po nominali….

drž se čiča penzija je došla u pravi trenutak…..

E pa Đuro ima tešku ruku.

Nije po dionici za kunu vec ” Ukupna kupoprodajna cijene za broj dionica iznosi 1 kunu”..tj za svih 559 044 ..ali manje bitno.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/RRkdsU1sdgpogEX2NIvOZQ==.pdf

Pozdrav

svi smo mi Crobex



Slobodno recite da sam tržišno nepismen, no da li sada postoji obveza za ponudu za preuzimanje?

Ne moraš biti tržišno pismen za to. Samo si treba pročitati da piše "obavještavamo o korištenju inimke od obveze objavljivanja ponude za preuzimanje ciljnog društva"….

No, to ne znači da je neće ni biti. pa što bi mu na te sve milijone bilo ponuditi još oko 50.000 kn za sve preostale dionice kada bi svi htili prodati po tu jednu kunu! Tu će vjerojatno ići dokapiralizacija samo je pitanje po koliko kuna. Nominala će se sigurno smanjivati, treba vidjeti koliko. I onda se možda krene na istiskivanje, a to će vjerojatno ići po nekoj većoj cijeni od 1 kn, tako i da ide ponuda za preuzimanje trenutno, mislim da ne bi bio nikakav interes da se to proda. Pa većini je to jednako kao da su se dionice i pobrisale. Najniža cijena do sada bila je 21,96, a po 1kn, to je gubitak od 95%. Meni bi gubitak bio preko 99% da prodam po kunu. Za ovaj sitniš, radije to poklonim novom vlasniku.
[/quote]
Kresso. Mislim da nisi u pravu. Ne razumijem se previše u pravo pa to previše ne kuzim, ali znam iz vlastitog primjera da to ne mora biti tako. Npr. jadranka kad je kupljena po 700kn, vlasnik ju je dokapitalizirao bez prava za ostale dionicare po cijeni od 1100kn ili nešto tako. Nisam bas tocno siguran koja je bila cijena, ali je bila veća, i baš me jedan klijent zvao i pitao za to. Kod nas uvijek postoji nešto kako izigrati zakon.

Ovaj dan sam dugo cekao. Bas citam neke komentare unatrag, simpson, joka, drustvo… Nevjerojatno koliko mrznje u tim komentarima ima… Npr prema “menadzeru godine”. A amer je izricito naglasio kako je prezadovoljan sa menadzmentom u Njivicama, dok ce u Fnvc dovesti novi, strucan kadar. A on valjda zna vise od nasih tu dusebriznika. Kako cujem, bit ce jos promjena u vlasnickoj strukturi Njivica…




Slobodno recite da sam tržišno nepismen, no da li sada postoji obveza za ponudu za preuzimanje?

Ne moraš biti tržišno pismen za to. Samo si treba pročitati da piše "obavještavamo o korištenju inimke od obveze objavljivanja ponude za preuzimanje ciljnog društva"….

No, to ne znači da je neće ni biti. pa što bi mu na te sve milijone bilo ponuditi još oko 50.000 kn za sve preostale dionice kada bi svi htili prodati po tu jednu kunu! Tu će vjerojatno ići dokapiralizacija samo je pitanje po koliko kuna. Nominala će se sigurno smanjivati, treba vidjeti koliko. I onda se možda krene na istiskivanje, a to će vjerojatno ići po nekoj većoj cijeni od 1 kn, tako i da ide ponuda za preuzimanje trenutno, mislim da ne bi bio nikakav interes da se to proda. Pa većini je to jednako kao da su se dionice i pobrisale. Najniža cijena do sada bila je 21,96, a po 1kn, to je gubitak od 95%. Meni bi gubitak bio preko 99% da prodam po kunu. Za ovaj sitniš, radije to poklonim novom vlasniku.
[/quote]
Kresso. Mislim da nisi u pravu. Ne razumijem se previše u pravo pa to previše ne kuzim, ali znam iz vlastitog primjera da to ne mora biti tako. Npr. jadranka kad je kupljena po 700kn, vlasnik ju je dokapitalizirao bez prava za ostale dionicare po cijeni od 1100kn ili nešto tako. Nisam bas tocno siguran koja je bila cijena, ali je bila veća, i baš me jedan klijent zvao i pitao za to. Kod nas uvijek postoji nešto kako izigrati zakon.
[/quote]

@alias

Hvala za primjer Jadranke, dobro je znati. Nego, nisam skužio što to nisam u pravu. Kako si ti mene razumio? Pa ja kažem da će vjerojatno ići dokapitalizacija, ali ne znamo po kojoj cijeni. Neka će sigurno biti….. Ja samo ovako razmišljam da će ići smanjenje nominale (a ne može se ni to ići bezveze na neku malu cifru, bez pokrića, treba vidit koliki je nakupljeni gubitak). A onda ako bude eventualne dokapitalizacije ona će biti minimalno po nominali.

Nego, ne vidim ni zašto bi se išlo na izigravanje zakona. Pa čovjek će imati preko 90% firme i još će ju dokapitalizirati. Ne vidim zašto bi se sad natezao sa malima da zaradi neku siću. Pa to je čovik koji namjerava od poslovanja zaraditi.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Ja sam još uvijek zbunjen…

Dakle 2012. je bila podjela FINVEST CORP d.d. na FINVEST CORP d.d. te FINVEST RIJEKA d.o.o. i HOTELI NJIVICE d.o.o.

Te dvije tvrtke se uopće ne spominju u kupoprodajnom ugovoru. Vjerojatno ima razlog zašto je to tako, ali eto nisam pravnik pa sam zbunjen. [emo_smijeh]

Prvo je potrebno osnovati povjerenost za ulazak u krizu, pa tek onda ući u nju.


Ja sam još uvijek zbunjen…

Dakle 2012. je bila podjela FINVEST CORP d.d. na FINVEST CORP d.d. te FINVEST RIJEKA d.o.o. i HOTELI NJIVICE d.o.o.

Te dvije tvrtke se uopće ne spominju u kupoprodajnom ugovoru. Vjerojatno ima razlog zašto je to tako, ali eto nisam pravnik pa sam zbunjen. [emo_smijeh]


Pa jer su to različite firme. Za njih bi morao biti drugi ugovor ako su prodavali…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

KressoM
mali imaju jako malo dionica ….tako da mu mali dinicari nece stvarat problem





Slobodno recite da sam tržišno nepismen, no da li sada postoji obveza za ponudu za preuzimanje?

Ne moraš biti tržišno pismen za to. Samo si treba pročitati da piše "obavještavamo o korištenju inimke od obveze objavljivanja ponude za preuzimanje ciljnog društva"….

No, to ne znači da je neće ni biti. pa što bi mu na te sve milijone bilo ponuditi još oko 50.000 kn za sve preostale dionice kada bi svi htili prodati po tu jednu kunu! Tu će vjerojatno ići dokapiralizacija samo je pitanje po koliko kuna. Nominala će se sigurno smanjivati, treba vidjeti koliko. I onda se možda krene na istiskivanje, a to će vjerojatno ići po nekoj većoj cijeni od 1 kn, tako i da ide ponuda za preuzimanje trenutno, mislim da ne bi bio nikakav interes da se to proda. Pa većini je to jednako kao da su se dionice i pobrisale. Najniža cijena do sada bila je 21,96, a po 1kn, to je gubitak od 95%. Meni bi gubitak bio preko 99% da prodam po kunu. Za ovaj sitniš, radije to poklonim novom vlasniku.
[/quote]
Kresso. Mislim da nisi u pravu. Ne razumijem se previše u pravo pa to previše ne kuzim, ali znam iz vlastitog primjera da to ne mora biti tako. Npr. jadranka kad je kupljena po 700kn, vlasnik ju je dokapitalizirao bez prava za ostale dionicare po cijeni od 1100kn ili nešto tako. Nisam bas tocno siguran koja je bila cijena, ali je bila veća, i baš me jedan klijent zvao i pitao za to. Kod nas uvijek postoji nešto kako izigrati zakon.
[/quote]

@alias

Hvala za primjer Jadranke, dobro je znati. Nego, nisam skužio što to nisam u pravu. Kako si ti mene razumio? Pa ja kažem da će vjerojatno ići dokapitalizacija, ali ne znamo po kojoj cijeni. Neka će sigurno biti….. Ja samo ovako razmišljam da će ići smanjenje nominale (a ne može se ni to ići bezveze na neku malu cifru, bez pokrića, treba vidit koliki je nakupljeni gubitak). A onda ako bude eventualne dokapitalizacije ona će biti minimalno po nominali.

Nego, ne vidim ni zašto bi se išlo na izigravanje zakona. Pa čovjek će imati preko 90% firme i još će ju dokapitalizirati. Ne vidim zašto bi se sad natezao sa malima da zaradi neku siću. Pa to je čovik koji namjerava od poslovanja zaraditi.
[/quote]
Ma kasnije sam i ja vidio da sam moguće krivo shvatio tvoj post. Htio sam reci da cijena ne mora biti kao ona ponuđena i da vlasnik ima pravo sam odrediti po kojoj će cijeni dokapitalizirati, samo uz iskljućenje malih dionicara. Sve ovisi o njemu. Kao npr. Todrić što radi sa svojim perjanicama

http://www.seebiz.eu/john-r-alm-postao-vecinski-vlasnik-finvesta-i-hotela-njivice/ar-111867/

Prvo je potrebno osnovati povjerenost za ulazak u krizu, pa tek onda ući u nju.

http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/bivsi-direktor-coca-cole-kupio-nasu-tvrtku-hrvatska-me-kao-zemlja-odusevila-vec-pri-prvom-posjetu-1006094

sve novine vrište [emo_smijeh]

Kako ga nebo oduševila, sljakeri rade za 500$, mogu raditi po 12 sati a da im ne placas prekovremene sate, možeš voditi nekoliko vremenika rada zbog inspekcija , ako te netko od radnika njima i prijavi , najave se da će doći da se možeš pripremiti. To je kapitalizam u lijepoj našoj .

New Report

Close