FNVC (Finvest Corp d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska FNVC (Finvest Corp d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Miro,

Prošli tjedan je bio sastanak sa radnicima i sindikatom u Čabru. Bilo je prijetnji prijedlogom stečaja tako da su ipak odlučili da sve ide,,,

u PsN !

Čak je bilo je struje, ali navodno se priča u Čabru je to bila donacija novog vlasnika hidroelektrane Čabranka 1 i 2, koji je ove godine ostvario rekordnu proizvodnju !!

Sve ostalo će uć u povijest, ali da se ne zaboravi eto kako na kraju priloga kaže,,,,

FENOMENALAN TIP !

http://www.rtl.hr/vijesti/novosti/576456/kralj-drvne-industrije-darovao-tvrtku-radnicima/

Samo se nadam da je netko od ovih kojima duguje poslao ako ne USKOK, onda barem nekoliko inspekcija da prije PSN-a malo proanaliziraju situaciju, a najviše me zanimaju Hoteli Njivice d.o.o.


Samo se nadam da je netko od ovih kojima duguje poslao ako ne USKOK, onda barem nekoliko inspekcija da prije PSN-a malo proanaliziraju situaciju, a najviše me zanimaju Hoteli Njivice d.o.o.

Fedore, lako njima u Njivicama, oni su na moru netreba im ni grijanje, plaće na vrijeme, ne samo da imaju iz čega ugrabit, kasa puna, menađer godine već nakon godine u PsN, a šta ćemo mi ovdje u Čabru ?
Zima dolazi, Čiča prodo munjaru,iznajmio Karlovac, nezna se šta je sa Gerovom osim da se Slovenac utaborio neda se vani a nitko nezna zašto, ni para nema za vidit od tog njegovog gostovanja, građevina gradi ni blokada ne smeta, jedino nitko neće namještaj, čudno !
Ni novinari neće do nas !
Da se bar Bakić na skupštini pojavio pa da Čiči očita bukvicu, valjda će bit prilike i za to !

http://www.index.hr/vijesti/clanak/sindikat-trazi-pokretanje-stecaja-u-finvest-corpu-radnici-do-ispunjenja-zahtjeva-u-strajku/783260.aspx

http://www.seebiz.eu/novi-sindikat-trazi-pokretanje-stecaja-u-finvest-corpu/ar-99011/

Gdje je sad onaj tko je hvalio ovu kompaniju, prodavajući priče o briketima i peletima,snažnom zamahu drvne industrije i posebnoj plemenitosti kompanijinog vlasnika.

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!


http://www.seebiz.eu/novi-sindikat-trazi-pokretanje-stecaja-u-finvest-corpu/ar-99011/

Gdje je sad onaj tko je hvalio ovu kompaniju, prodavajući priče o briketima i peletima,snažnom zamahu drvne industrije i posebnoj plemenitosti kompanijinog vlasnika.

Rekao da je to naše, stoga nemože u stečaj kad je prebacio na zakladu !

Pogledaj prilog, lijepo čovjek kaže !

A pelete su dosad potrošili, vidiš koliko snijega ima.

Tko je predsjednik te zaklade ?

Hoće li taj reć čije je to da se trgovački ne zezne !

psn je dobra vijest. dobra zato što je to jedina realna šansa za finvest. ako budemo imali sreće, pola finvesta više nema, ako ne, dvije trećine je otišlo u vjetar. ali imovine još ima, i dugovi nisu nerješivi, i imaju proizodnju koju dijelom moraju ugasiti, ali dijelom je isplativa. kada budu objavjeni prvi dokumenti, saznat ćemo kolika je imovina i koliki je ukupan dug jer sada ovim fin izvješćima samo naivci vjeruju. čiča je tu zamračio milijune kuna.



http://www.seebiz.eu/novi-sindikat-trazi-pokretanje-stecaja-u-finvest-corpu/ar-99011/

Gdje je sad onaj tko je hvalio ovu kompaniju, prodavajući priče o briketima i peletima,snažnom zamahu drvne industrije i posebnoj plemenitosti kompanijinog vlasnika.

Rekao da je to naše, stoga nemože u stečaj kad je prebacio na zakladu !

Pogledaj prilog, lijepo čovjek kaže !

A pelete su dosad potrošili, vidiš koliko snijega ima.

Tko je predsjednik te zaklade ?

Hoće li taj reć čije je to da se trgovački ne zezne !

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


psn je dobra vijest. dobra zato što je to jedina realna šansa za finvest. ako budemo imali sreće, pola finvesta više nema, ako ne, dvije trećine je otišlo u vjetar. ali imovine još ima, i dugovi nisu nerješivi, i imaju proizodnju koju dijelom moraju ugasiti, ali dijelom je isplativa. kada budu objavjeni prvi dokumenti, saznat ćemo kolika je imovina i koliki je ukupan dug jer sada ovim fin izvješćima samo naivci vjeruju. čiča je tu zamračio milijune kuna.



http://www.seebiz.eu/novi-sindikat-trazi-pokretanje-stecaja-u-finvest-corpu/ar-99011/

Gdje je sad onaj tko je hvalio ovu kompaniju, prodavajući priče o briketima i peletima,snažnom zamahu drvne industrije i posebnoj plemenitosti kompanijinog vlasnika.

Rekao da je to naše, stoga nemože u stečaj kad je prebacio na zakladu !

Pogledaj prilog, lijepo čovjek kaže !

A pelete su dosad potrošili, vidiš koliko snijega ima.

Tko je predsjednik te zaklade ?

Hoće li taj reć čije je to da se trgovački ne zezne !

[/quote]
http://www.vecernji.hr/hrvatska/stecaj-ne-smije-biti-pogrebni-postupak-972673

treba ce se gazda dobro potrudit da išcupa FNVC iz gliba

http://zse.hr/default.aspx?id=54144

Niti jedan pogon nećemo ugasiti, već ćemo u svakom nastojati unaprijediti poslovanje i podići zaradu. Djelatnicima sam osigurao nastavak posla i sačuvao im radna mjesta, a što će biti dalje ne ovisi o meni

ČABAR – Potezi koje sam povukao krajem prošle godine najavom toga da ću sav svoj imetak vezan uz »Finvest Corp« oporučno pokloniti Zakladi Marijan Filipović te na taj način pokušati pomoći čabarskom kraju i svom poduzeću »Finvest Corp«, već su počeli pokazivati prve pozitivne rezultate, govori Marijan Filipović, vlasnik »Finvest Corpa« i pojašnjava: »Potpuni poslovni rezultati 2012. godine još nisu poznati, ali po prvim pokazateljima vidi se da će biti bolji od očekivanih i da ćemo godinu završiti najvjerojatnije pozitivno. No, još više od tih početnih podataka raduje me to što je vidljiva promjena odnosa prema radu. Tako su, primjerice, radnici pogona u kojem proizvodimo pelete tijekom studenoga realizirali čak pedeset posto više od plana što je sjajan pokazatelj i daje nam motive za daljni rad. Vjerujem da će radnici i u ostalim pogonima slijediti takav odnos te da će rezultati rada biti još bolji, a godina u koju smo tek ušli, uvjeren sam, bit će daleko bolja.

Nova tržišta
Odluku o tome da sav vaš imetak vezan uz »Finvest Corp« po vašoj smrti bude namijenjen u korist žitelja Grada Čabru i radnika »Finvesta« mnogi nisu razumjeli kako treba pa su česta bila pitanja zašto radnici nisu dobili novac, zašto plaće nisu narasle, kad će Grad dobiti novce…
– Prije svega ja nikome nisam ništa poklonio ni dao u smislu novca već sam, naglašavam, svojom odlukom najprije spriječio zatvaranje svih pogona Finvesta do čega je trebalo doći. Dakle, ljudima – a njih je više od četiri stotine na području Grada Čabra – osigurao sam nastavak posla i sačuvao im radna mjesta. Što će dalje biti ne ovisi samo o meni, već ponajprije o njima i o tome kako budu radili. Ukoliko budu radili kvalitetno, a oni to mogu, ukoliko se ono što proizvede bude prodavalo, ukoliko uspiju zadržati postojeća i osvojiti nova tržišta, prodavat će ono što proizvedu i na taj način zarađivati. Dakle, želio bih da ljudi shvate da moj poklon nije poklon u obliku novca, već u mogućnosti da se taj novac zaradi, ali tu zaradu neću ostvarivati ja, već sami ljudi svojim radom.

Slično je i sa novcem namijenjenim cijelom Gradu Čabru, uz napomenu da će taj novac biti moguće koristiti tek kad mene više ne bude, a količina tog novca određena je visinom postotka ukupne zarade poduzeća. Dakle, što bude veća zarada, bit će i ta svota veća i iz nje će se moći ulagati u projekte važne za razvoj ovog kraja, ponajprije komunalnu infrastrukturu i slična područja rada.

Znači li ovo što ste rekli da bi i plaće radnicima mogle rasti?
– Ne samo da znači, već se to i dogodilo. Konkretno, radnici Tvornice peleta u studenom su ostvarili 50 posto više proizvodnje od plana. Točnije u mjesec dana proizveli su 1.808 tona peleta. Budući da je sve što je napravljeno i prodano, budući da su za pola premašili plan, dobili su i za pola veću plaću za taj mjesec jer su više i bolje radili. Ponavljam i naglašavam – hoće li ili neće plaće biti, hoće li ona biti veća ili manja, odlučuju i odlučivat će samo radnici svojim radom.

Postoji li i mogućnost novih zapošljavanja ?
– Svakako da postoji. Štoviše, već smo zaposlili desetak mladih fakultetski obrazovanih ljudi i upravo na njima i na njihovom znanju temeljimo napredak poduzeća. Niti jedan pogon nećemo ugasiti, već ćemo u svakom nastojati unaprijediti poslovanje i podići zaradu. Dapače, pokušat ćemo proširiti poslovanje pa su tako pri kraju aktivnosti oko obnove pokretanja pogona proizvodnje lameliranih greda.

E pa Đuro ima tešku ruku.

“Očekujem da će moćni ljudi darovati dio svoje imovine. Ima dakako i daleko imućnijih od mene, koji praktički nemaju kome ostaviti svoje bogatstvo. Ako pak imaju djece, nije preporučljivo potomcima ostaviti milijarde, već ih naučiti da budu skromni te im dati samo koliko je dovoljno za njihovu budućnost, a preostali dio daleko je korisnije darovati onome kome je imovina potrebnija”, rekao je bivši gradonačelnik Čabra i uspješan poduzetnik Marijan Filipović

E pa Đuro ima tešku ruku.



Samo se nadam da je netko od ovih kojima duguje poslao ako ne USKOK, onda barem nekoliko inspekcija da prije PSN-a malo proanaliziraju situaciju, a najviše me zanimaju Hoteli Njivice d.o.o.

Fedore, lako njima u Njivicama, oni su na moru netreba im ni grijanje, plaće na vrijeme, ne samo da imaju iz čega ugrabit, kasa puna, menađer godine već nakon godine u PsN, a šta ćemo mi ovdje u Čabru ?
Zima dolazi, Čiča prodo munjaru,iznajmio Karlovac, nezna se šta je sa Gerovom osim da se Slovenac utaborio neda se vani a nitko nezna zašto, ni para nema za vidit od tog njegovog gostovanja, građevina gradi ni blokada ne smeta, jedino nitko neće namještaj, čudno !
Ni novinari neće do nas !
Da se bar Bakić na skupštini pojavio pa da Čiči očita bukvicu, valjda će bit prilike i za to !

[/quote]
Turizam je ove godine bez obzira na vrijeme postigao jedne od najboljih rezultata, a ovdje ga majstori šalju u PSN,a ovje inače stoluje menadžer godine? Kakve su ovo kemije?

New Report

Close