FNVC (Finvest Corp d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska FNVC (Finvest Corp d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

samo me zanima kome će prodati?
svi su ludi za nekretninama…zato ih toliko zjapi prazno po Hrvatskoj…
ma radite vi računice kakve hoćete, al to vam neće pomoći…ni vama ni dionici…stoji ukopana, bez interesa…
bio bi veći interes kad bi išla psn…
ovako vam preostaje s jokom voditi dijaloge kako imate u portelju dionicu na koliko ono book-a? i kako je to ludilo….

Ma bitno da ne ode u poseban režim a kako stvari stoje vrlo je blizu tome.

Jer u posebnom režimu to je kao da je otišla u mirovinu.

E pa Đuro ima tešku ruku.


samo me zanima kome će prodati?
svi su ludi za nekretninama…zato ih toliko zjapi prazno po Hrvatskoj…
ma radite vi računice kakve hoćete, al to vam neće pomoći…ni vama ni dionici…stoji ukopana, bez interesa…
bio bi veći interes kad bi išla psn…
ovako vam preostaje s jokom voditi dijaloge kako imate u portelju dionicu na koliko ono book-a? i kako je to ludilo….

meni se ne žuri dok je unutra B.N.
ja imam vremena
tiha voda brege dere[emo_smijesak]


Ma bitno da ne ode u poseban režim a kako stvari stoje vrlo je blizu tome.

Jer u posebnom režimu to je kao da je otišla u mirovinu.


ko u bunaru …..poseban režim nam ne gine

Izašlo konsolidirano za 3Q oper muljaža:

Finvest Drvar d.d. Marka Oreškovića 42, Drvar, BiH 4281020620009

Rudnik d.o.o. Velimira Škorpika 24, Zagreb 80262939755

Otkud sad taj RUDNIK d.o.o. firma osnovana 2007 a sad u konsolidiranom izvješću. Dosad nije bila a direktor firme Marijan Filipović Škorić ??????

Pa adresa V.Škorpika 24 ????? Pa ako je nisu kupili otkud sad ona u izvješću.

Pa taj čiča nikako prestati s muljažama

E pa Đuro ima tešku ruku.

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/FNVC-fin2013-3Q-NotREV-K-HR.xlsx

Još jedna od podvala u nizu:

2013 godine FNVC kupio tvrtku Rudnik d.o.o. i vidi vraga ne samo da je sjedište u ulici V. Škorpika 24 dakle sjedište FNVC već se i direktor zove Marijan Filipović Škorić ( sin Katice Filipović ) Poslovanje Rudnika 2010 odlično cca pola milje gubitka a prihod 15.000 kuna, 2011. godine prihod isti a gubitak 750.000 kuna, 2012 eh prihod malo pao na 10.000 kuna ali gubici se povećali na 800.000 kuna.
Dakle kupljena tvrtka od unuka koja ima dug cca 2.5 milje od naravno djelatnice FNVC-a Kuntarić.

citat sa sudskog registra, izvješća rudnika imate na Fini pa možete pogledati:

Provedba upisa na dan 29.04.2013
Objavljeno dana 30.04.2013
Trgovački sud u Zagrebu objavljuje upis promjena jedinog člana društva s ograničenom odgovornošću, promjena člana uprave, u Sudski registar proveden kod ovoga suda po rješenju pod poslovnim brojem Tt-13/8086-4 od 29. travnja 2013. godine, redni broj upisa 4, za subjekt upisa s matičnim brojem (MBS): 080140228, osobnim identifikacijskim brojem (OIB): 80262939755, pod tvrtkom/nazivom: RUDNIK d.o.o. proizvodnja i usluge, sa sjedištem u: Zagreb (Grad Zagreb), Velimira Škorpika 24:
Osnivači/članovi društva
# Marija Kuntarić, OIB: 50256858711
Zagreb, Gradiščanska 10
# – jedini osnivač d.o.o.
# – prestala biti jedini osnivač d.o.o.
FINVEST CORP dioničko društvo za proizvodnju, trgovinu i usluge, pod MBS: 040014910, upisan kod: Trgovački sud u Rijeci, OIB: 40819225982
Čabar, Ivana Gorana Kovačića 24
– jedini član d.o.o.
Osobe ovlaštene za zastupanje
# Marija Kuntarić, OIB: 50256858711
Zagreb, Gradiščanska 10
# – direktor
# – prestala biti član uprave-direktor 12.03.2013. godine
Marijan Filipović-Škorić, OIB: 28023792173
Rijeka, Put Bože Felkera 3
– direktor
– zastupa društvo pojedinačno i samostalno, postao direktor 12.03.2013. godine

DAKLE NAMIRUJU SE I UNUCI E OVO IMA DA PROSLIJEDIM INSTITUCIJAMA ZNA SE KOJIM, a lijepo je da nas je FNVC obavjestio o tome i burzu naravno.

Izvješće je komatozno napisano sa vrlo čudnim podacima. Malo ću proučiti pa dati osvrt kasnije.

E pa Đuro ima tešku ruku.

Do gubitka je doslo je prije svega zbog prestanka rada Finvest Drvar d.d…po mom mišljenju sljedece izvješce bit ce pozitivno

Miro, kad je tome tako, zašto bi netko poželio imati dionice FNVC?

E, kada imaš dobrog mentora Čiča neće ostaviti ni koske!!!!Meseko davno oguljeno!![emo_smijeh]A svi šute??

Evo jučer sam malo proučio izvješća za 3q tj. razliku konsolidirnog i nekonsolidiranog izvješća.

Pa krenimo redom ( izvješća su na stranicama ZSE-a ) tako da možete provjeriti sve navode.

Za početak neću komentirati točnost izvješća ( za koje su vidljivo prikazani netočni rezultati od elementarnih dakle prijepisa prijašnjih godina do tzv. točnih rezultata ono da se pasiva i aktiva slažu )

Oba izvješća ne uključuju već otpojene Njivice i FNVC Rijeku niti su predmet konsolidacije. Diobene bilance rađene su sa 31.03.2012. godine.

Pa krenimo.

DUGOTRAJANA IMOVINA 220 milja nekonoslidirani a 172 milje konsolidirani
( kako razlika od 48 milja samo čiča zna )
DAKLE SMANJENJE DUGOTRAJNE IMOVINE ZA 48.000.000 kuna

Onda dugotrajna financijska imovina 51 milja nekonsolidirani a 4 milje konsolidirani ( opet isparilo 47.000.000 kuna )
DAKLE I OVA SE SMANJILA ZA 47.000.000 kn

Naravno negdje se to mora i vidjeti na drugoj strani pa je tako prikazana kroz zalihe koje su u nekonsolidirnom izvješću bile 36 milja a u konsolidiranom čak 201 milja.

NIJE OVO SF IZVJEŠĆE ALI JE BLIZU TOME JER SU ZALIHE POVEĆANE ZA 165.000.000 kuna. A kako pitaćete se kao i ja. Pa prihodi nisu bili toliki znači nisu proizvodili a povećali zalihe za 165 milja na temelju dugotrajne fin.imovine i dugotrajne imovine. Čak i da to može biti tako ( 48+47 = 95 ) opet ostaje razlika od 70.000.000 kuna zaliha.

E sad ono bitno o čemu se opetovano laže. Direktor kaže da su obveze ( dugovi ) oko 80 milja kuna a vidi vraga ovaj podatak:
Kratkoročne obveze od 84 milje u nekonsolidiranom skočile na 175 milja u konsolidirnom izvješću. Dakle FNVC d.d. ne matica se dodatno zadužio još 91 milju kuna. Obzirom da to nije napravio FNVC nego tvrtke konsolidatori moguće je jedino da su se zadužili Rudnik i FNVC Drvar. Slijedom stanja u Drvaru koji ne radi više od godinu dana i niko mu nebi dao lipu ostaje jedino Rudnik d.o.o. koji je dobio takav kredit. Nije loše kad tvrtka koja radi 15.000 kuna godišnjeg prometa dobije pozajmicu od 91.000.000 kuna. Naravno uz garanciju FNVC-a.

Kad još vidimo da su prihodi u lipu isti kod konsidiranog izvješća kao i kod nekonsolidirnog znači da tvrtke konsolidatori nisu uprihodovalo nijednu kunu prihoda ali su zato bogami dobro zadužili FNVC.

Pa onda mala opaska za kraj kad direktor javno laže ( Lider, Novi List….. ) da je imovina vrijedna 350 a dugovi 80 dakle razika 270 milja ) revizija i objavljeni izvještaki kažu slijedeće:

IMOVINA 225 milja Dugovi 192 milje ( razlika 33 milje )

Eh ali tu nisu uracunati dugovi svih dobavljača.

Dakle FNVC vrijedi po direktoru cca 270.000.000 kuna a po izvješćima 33.000.000 kuna – dugovi koji su veći od potraživanja dakle još manje od toga ).

Ne uzimajući u obzir osobne kredite uzete pod zalogom tvrtkih nekretnina ispada da FNVC vrijedi trenutno 53 kune po dionici. ( 33 milje / 617.000 komada dionica ) 33.000.000/617.500 = 53,40 kuna

VRLO BLIZU CIJENE NA BURZI ZAR NE ?????

Da ali čiča u Lideru kaže da je godina završena sa 23 milje minusa a 12 je u izvješću dakle smanjite te 33 milja za još 11 i ostaje 22 milje:

Po tome bi onda dionica vrijedila

22.000.000 / 617.500 = 35,60 kuna.

Ajde nije strašno koliko je užasno jer prvi kvartal će dodatno smanjiti vrijednost dionice a po ovoj računici ako se zadrži postojeće stanje dionica neće vrijediti ni kunu, nažalost. Upravo zato FNVC ove godine ima već nekoliko blokada a i sam čiča kaže da JOŠ nije vrijeme za PSN što očito znači da će doći i to vrijeme. Dioničar sam FNVC-a i ovo je samo analiza a ne poziv na kupnju ili prodaju.

E pa Đuro ima tešku ruku.

U glavi mi je onaj prekrasan intervju s TV-a dok pucketa vatrica iz kamina,a dobrotvor poklanja svoju firmu, nema šta , svaka čast, prodao sam ovos teškim minusom, ali bar me više ne boli želudac od dobrotvora

New Report

Close