FNVC (Finvest Corp d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska FNVC (Finvest Corp d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ali mala ponuda na prodaji ako krene ode…..a dogovor je moguć…bolje MF kupovati za trezor po 150 nego isplaćivati dionilarima book jelda ?

E pa Đuro ima tešku ruku.

Vesna Skočibušić
ČABAR, 11.12.2012.
http://otvorenopismo.blog.hr/

utorak, 22.01.2013.
Otvoreno pismo Marijanu Filipoviću

Zgrožena i razočarana velikom količinom dezinformacija izrečenih povodom događaja koji je obilježio prošli vikend na području grada Čabra, te načinom na koji su to prenijeli mediji, osjećam potrebu obratiti Vam se. Činim to najprije radi sebe, ali i radi svih znanih i neznanih ljudi koji su svojim komentarima popratili navedeni događaj uvjereni da se u Čabru stvarno dogodilo čudo i da ste Vi pravi heroj. Moj heroj niste i ja se s njima ne slažem. Tvrdim da ste nas po ne znam koji put iskoristili u svrhu osobne promidžbe, što Vam itekako zamjeram.
Oduvijek smo mi Gorani široko raširenih ruku dočekivali strance, a vi ste nam svi odreda, nakon što ste iz ovog kraja izvukli sve što ste htjeli i mogli, uzvraćali ruganjem, računajući pri tome na našu dobro poznatu šutljivost. Ako šutimo ne znači da smo glupi, a to onda ne znači i da je svima vama zbog toga baš sve dopušteno. Vi ste ovaj put prevršili mjeru pa ću Vas za početak zamoliti da barem nas koji ovdje živimo i puno toga znamo prestanete zamarati bajkom o tri konja samaraša i vrhunskom neistinom da raspolažete milijunski vrijednom imovinom koju ste sami stvarali proteklih 60 godina. Milijunski vrijedna imovina nastala je na temeljima društvenog poduzeća „Goranprodukt“, dakle na nečemu što je godinama stvarao netko drugi, a Vi ste to dobili u jednoj od tipičnih privatizacijskih priča s početka devedesetih i u tadašnjem tjedniku „Arena“ neopravdano nazvali svojim američkim snom. Naš „Goranprodukt“ nastao je davne 1958. godine integracijom drvne industrije na području općine Čabar. U svom sastavu imao je pogone u Čabru, Tršću, Prezidu i Gerovu, te predstavništva i skladišta u Zagrebu i Beogradu. Na dan 31.12.1991. godine zapošljavao je 540 radnika. Generacije ljudi s ovog područja, uključujući i čitavu moju obitelj, godinama su se odricale i stvarale pogone koji su trebali osigurati radna mjesta i opstanak života na ovom prostoru. To je bio naš, a ne Vaš san. Moj ga je otac gradio punih 40, a moja pokojna majka 20 godina. Kad govorim o veličini odricanja, primjera radi, navest ću podatak da je nas četvero iz obitelji, u razdoblju izgradnje novog i modernog pogona u Čabru, primalo minimalne plaće koje su sve zajedno u ukupnom iznosu bile manje od iznosa samo jedne plaće čistačice u tadašnjoj općini….

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Državni ured za reviziju, Područni ured Rijeka, po izvršenoj reviziji pretvorbe i privatizacije u travnju 2003. godine u svom je izvješću naveo da je broj zaposlenih pao na 252 zaposlenika, da su gotovo sve nekretnine Društva pod teretom hipoteka kao i podatak da postupak pretvorbe DP „Goranprodukt“ iz Čabra nije obavljen u potpunosti u skladu s odredbama Zakona o pretvorbi. I tu je priča stala iako nikako nije smjela.
IZVJEŠĆE O OBAVLJENOJ REVIZIJI PRETVORBE I PRIVATIZACIJE – link
……

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Za ovo obraćanje nebitno je koliko ste i da li ste uopće išta platili. Ono što je bitno svodi se na pitanje što ste Vi to nama poklonili i smije li se u ovom slučaju uopće upotrijebiti izraz „poklanjam vam“. Mislim da bi poštenije bilo reći „vraćam vam“. A vraćate npr. onaj spomenuti novi i moderni pogon u Čabru koji je danas potpuno devastiran, zaključan i izložen propadanju. U „Novom listu“ od 13.11.2012. godine Željko Erent je nakon preuzimanja dužnosti predsjednika uprave „Finvestcorpa“ između ostalog izjavio da je stanje u Društvu jako teško, da svi pogoni već nekoliko godina bilježe značajne gubitke i da su obveze prema bankama vrlo ozbiljne. Tko ili što će onda stvarati dobit koju ćete prenositi u zakladu, iz koje ćete omogućavati ljepšu budućnost ovog kraja onako kako Vi to budete htjeli. Posebno sada kada ste izdvajanjem dvaju „zdravih“ društava, ovom osnovnom smanjili vrijednost i ostavili mu gubitke. I zašto svojim zaposlenicima svu sreću ovog svijeta obećavate danas? Zašto im ju niste pružali do sada?

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Ima li kakvih novosti…

Poslao sam zahtjev Finvestu tj. većinskom dioničaru da me pošteno isplati za udjele.
Najradije bih se pošteno nagodio bez odvjetnika i tužbi. Ima li kakvih vijesti od odvjetnika?


Poslao sam zahtjev Finvestu tj. većinskom dioničaru da me pošteno isplati za udjele.
Najradije bih se pošteno nagodio bez odvjetnika i tužbi. Ima li kakvih vijesti od odvjetnika?

Koliko znam neki su dobili ponude ali neću iznositi detalje zbog odnosa klijent odvjetnik u svakom slučaju mogu Vam jedino reći da neće ići na Sud.

E pa Đuro ima tešku ruku.

Ja sam jučer poslao zahtjev.

Pa jel može neko staviti ovdje da vidimo kakav je zahtjev poslao? I da li ima netko ko je kupio iza 1.1.2013. a da je poslao zahtjev?

Moje pisanje na forumu je samo iznošenje mojeg mišljenja i nije nagovor na nikakvo djelovanje na tržištu kapitala! .I.


Pa jel može neko staviti ovdje da vidimo kakav je zahtjev poslao? I da li ima netko ko je kupio iza 1.1.2013. a da je poslao zahtjev?

pa javi se porukom korisnicima koji šalju zahtjeve pa ti budu poslali šprancu

KresoM
poslao sam ti upravo dvije sprance, inace sam mislio ak trebas sto posalji privatnu poruku, malo je nezgodno objavljivati sluzbena pisma javno


Pa jel može neko staviti ovdje da vidimo kakav je zahtjev poslao? I da li ima netko ko je kupio iza 1.1.2013. a da je poslao zahtjev?

Ima trojica su poslali zahtjev preko odvjetnika mog kolege. Pregovori su u tijeku.
Inače cijena za udjele je ponuđena.

E pa Đuro ima tešku ruku.

New Report

Close