FNVC (Finvest Corp d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska FNVC (Finvest Corp d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tako je dajte odvjetniku materijale, članke, odluke, sve povezano što se može korisititi kao dokaz i vidjet ćete da do spora neće ni doći već će se stvari riješiti nagodbom kako to obično biva.

E pa Đuro ima tešku ruku.

Može li netko postati link na članak iz kojeg je vidljivo da je MF osnovao Finvest Rijeku za kćerku?

Hoteli Njivice imaju dva hotela sa ukupno 595 soba, 80 bungalova i 9 ugostiteljska objekta!!! Ako uzmemo vrednovanje svake sobe 50 000 Eura ( u zlatno doba se vodilo-računalo- 100 000 Eura! ) dobivamo 595+80=675 što bi vrijedilo 33.750.000,00 eura!!! A i ugostiteljski lokali nešto vrijede! Dakle sigurno minimum cca 55 eurića po udjelu!!! A večinski dioničar nas ŽELIO ISPLATITI sa 130 kunića!!!
I GAZDA JE O TOME PRIČAO!!!!
ŠTO SADA????
TUŽBA!!!!!![emo_smijeh]

Isplatom malih dioničara po TOJ CIJENI večinski dioničar RIJEŠIO BI OSOBNU DUBIOZU ULAGANJA U DIOKI, INDUSTROGRADNJU i pomalo u TISAK!!!!!
S NEBA BI MU PALO CCA 25.000.000,00 EURIĆA!!!!
D O B R O Č I N I T E LJ ( za koga? )[emo_smijeh]


Može li netko postati link na članak iz kojeg je vidljivo da je MF osnovao Finvest Rijeku za kćerku?

Zanji intervju u Lideru ne znam točno koji broj ali recimo da je u zadnjih pet lidera. Ako nađem skenirati ću ga i poslati Vam.

E pa Đuro ima tešku ruku.

Malo sam ” prelistao ” liderpress elektronski i nisam našao izjavu za kćer.
Jedino, citiram MF: ” Ja sam svoju djecu na pristojan način osigurao pa sam se vodio time da su ona namirena………………”
Jedino bi trebalo POTRAŽITI TISKANO IZDANJE ZADNJIH 5 – 6 LIDERA!!!

http://21stoljece.hr/site/90-dogadjaji/1715-filipovic-zbrinuo-sebe-kcer-i-sina-pa-propali-finvest-darovao-radnicima
…ovdje se to navodi, ali je prepričano, nije direktno rečeno…

vid'la žaba...

Mala pomoć naravno Lider broj 279 od 07.12.2012. tiskano izdanje str 38-40.

Citat:

Svu svoju imovinu darovat ću Zakladi, samim time i dionice i udjele u poduzeću Hoteli Njivice. Ostali dioničari , sukladno svojoj osobnoj odluci, tržit će isplatu za udjele u novim društvima ili će ostati udjeničari u novim društvima
str 38…

Citat:
Takav odluka donesena je iz obiteljskih razloga. Ti ću tvrtku DATI kćerki Katici, a ostatak FNVC i Hoteli Njivice ulaze u Zakladu.
str…40

Obajviti ovako što zbog veličanja svog lika i djela pravno je OGROMNA POGREŠKA JER JE MF NA OVAJ NAČIN PRIZNAO DA JE KĆERKI DAO NEŠTO ŠTO NIJE U POTPUNOSTI NJEGOVO A S TIME JE I PRIZNAO ZAŠTO JE RAĐENA PODJELA.

S OVIM SE NE MOŽE IZGUBITI SPOR ČAK I DA IMATE NAJNESPOSOBNIJEG ODVJETNIKA.

I TO ZA SVE DIONICE KUPLJENE DO ISTEKA ROKA ZA PODNOŠENJE ZAHTJEVA 04.03.2013. godine.
Pozdrav svima.

E pa Đuro ima tešku ruku.

Gospodine Miro svaka čast!!!!!
Od srca VAM HVALA!!!!
Sve vrlo jasno i jednostavno!!!
BINGO!!!![emo_smijeh][emo_palacg]

Riječ je o citatu Lidera (poslovni tjednik), broj 375, od 7 prosinca 2012.g.

Društvo s ograničenom odgovornošću- čl. 385. st. 1.

Brisana je

odredba članak 416. stavka 5.NN, prema kojoj nije bio dopušten istodobni prijenos više dijelova jednog poslovnog udjela na istog stjecatelja

Nadalje, ono interesantno, o čemu je bilo drvljem i kamenjem na većinskog dioničara:

D.o.o., prijenos poslovnih udjela, čl. 412. st. 5.,NN(br. 107/07 – stupio na snagu 1. travnja 2008., djelomično izmijenjene točke 3., 5. i 8. )

Ako je društvo osnovano na temelju izjave o osnivanju društva pa ono nakon toga postane društvo s više od jednog člana, članovi društva moraju sklopiti društveni ugovor

Nadalje, u slučaju upisa promjene organa društva u SR predstoji:

1.)Zapisnik s glavne skupštine(protuprijedlog?)
2.)Zapisnik sa sjednice NO ( Odluka o izboru predsjednika i prvog zamjenika i Odluka o imenovanju izvršnih direktora)
3.)Izjava izvršnih direktora da su upoznati s obvezom izvješćivanja suda
4.)Potvrda o uplati sudskih pristojbi
5.)Prijavu potpisuju izvršni direktori i predsjednik N0

Iz teksta nikako ne možeš isčitati da je je kćerki dao tvrtku.
Kao što je uobičajeno, na nju će prenijeti svoj udio (ostaviti zasebno kao sto je navedeno u tekstu: http://www.jutarnji.hr/filipovic–svoju-djecu-i-unuke-sam-namirio–a-sve-ostalo-dajem-cabru/1070042/)

Ono što je nedorečeno u svemu ovome, na što ste trebali obratiti pozornost:

Zakon o zakladama i fundacijama

Članak 11.

U postupku odlučivanja o osnivanju zaklade ovlašteni su sudjelovati:

1. ako je osnivač pravna osoba ili ako se zaklada osniva za života zakladnika fizičke osobe, zakladnik, a nakon smrti zakladnika fizičke osobe, njegovi nasljednici.

2. ako se zaklada osniva za slučaj smrti zakladnika nasljednici zakladnika i izvršitelj oporuke.

Članak 27.

U rješenju o prestanku zaklade određuje se na koga će se prenijeti preostala zakladna imovina.

Zakladna će se imovina prenijeti, uz njihovu prethodnu pisanu suglasnost, fizičkim ili pravnim osobama kojima ona treba pripasti prema aktu o osnivanju zaklade ili njezinom statutu u slučaju prestanka zaklade, ili, ako to nije moguće, nekoj drugoj zakladi sa sličnom zakladnom svrhom. Ako ni to nije moguće, zakladna će se imovina namijeniti nekoj općekorisnoj ili dobrotvornoj svrsi koja je najbliža volji utemeljitelja zaklade što je prestala.

http://www.zakon.hr/z/164/Zakon-o-zakladama-i-fundacijama

Interview s Filipovićem u Novom listu, između ostalog objašnjava i prodaju hidroelektrane:

http://www.novilist.hr/Vijesti/Regija/Gorski-kotar/Marijan-Filipovic-Radnici-zaradili-50-vecu-placu-otkad-su-preuzeli-Tvornicu-peleta

Plan razvoja Hotela Njivice:

http://www.omisalj.hr/naslovna/glasnik/glasnik_clanak/1006/glasnik_87/1016/nova_era_hotela_njivice.htm

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

@ matrix90!!!

Ako sam dobro svatio, hoćete reći da smo svi mi mali udjelničari MORALI SKLOPITI ( i potpisati ) DREŠTVENI UGOVOR ( i za Finvest Rijeka doo i za Hoteli Njivice doo )????????????[emo_smijeh]

New Report

Close