FNVC (Finvest Corp d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska FNVC (Finvest Corp d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kao što sam prije napisao, mene se odbili i uputili me na nova društva.
Iako to je bilo preko emaila, ali poslao sam i preporučeni zahtjev, no odgovora bilo nije

To je za isplatu udjelaako nisi bio na skupštini i glasovao protiv.Ima li neko tko je glasovao protiv samo taj može dobiti isplatu od Finvest d.d



Kao što sam prije napisao, mene se odbili i uputili me na nova društva.
Iako to je bilo preko emaila, ali poslao sam i preporučeni zahtjev, no odgovora bilo nije

To je za isplatu udjelaako nisi bio na skupštini i glasovao protiv.Ima li neko tko je glasovao protiv samo taj može dobiti isplatu od Finvest d.d
[/quote]

ako nisi bio na skupštini glasovati si mogao samo preko punomoći, a kolko imamo info takvih je 8. i oni će dobiti isplatu od Finvesta


To je za isplatu udjelaako nisi bio na skupštini i glasovao protiv.Ima li neko tko je glasovao protiv samo taj može dobiti isplatu od Finvest d.d

Joj koliko vi ne znate Zakon to je stavrno čudo jedno. Pogledajte malo ZTD gdje jasno stoji da uvjet za isplatu nije glasovanje protiv ( možete glasati i za ) već protivljenje koje mora uću u zapisnik.

E pa Đuro ima tešku ruku.



Odite fino na sudski registar gdje upišete Finvest i pogledate pod obavijesti već sam to citirao u jednom postu, što se tiče isplata znam da ih je bilo za udjele, a javna ponuda bi trebala bit book+cca 15-20%.

Navedi mi jednog korisnika foruma koji je dobio isplatu za udjele ili neka se javi, po mojim saznanjim još nitko nije isplaćen, a saznanja su mi direktno iz FNVC-a
[/quote]

Isplaćena su 4 dioničara koji su bili na skupštini to je sigurno. Što se tiče Vaših informacija one ne stoje nije ni bitno to već da teće rok od 60 dana kad se podnosi zahtjjev za isplatu KOJI UKLJUČUJE SVE DIONIČARE PA I ONE KOJE DANAS KUPE jer je Fnvc-Rijeka osnovan za kćerku MF koji je to i potvrdio. Kako su to povezane osobe većinski vlasnik mora otkupiti Vaše dionice. I ovo možete provjeriti s odvjetnikom.

E pa Đuro ima tešku ruku.

G.Miro – u kojem Zakonu i čl. to eksplicitno piše.
Čitam danima pročišćene tekstove po kompu. i oči me bole….
Pomozi zadnji put da i ja to pismo pošaljem.

članak 550 ZTD

E pa Đuro ima tešku ruku.

Članak 504.a

(1) Upisom priključenja u sudski registar sve dionice, odnosno udjeli koje ne drži glavno društvo prelaze na to društvo.

(2) Dioničari, odnosno imatelji udjela koji istupaju iz društva imaju pravo na primjerenu otpremninu. Kao otpremninu treba im dati dionice glavnoga društva. Ako je glavno društvo ovisno društvo, dioničarima koji istupaju treba po njihovom izboru dati dionice glavnoga društva ili im isplatiti primjerenu otpremninu u novcu. Ako se kao otpremnina daju dionice glavnoga društva, otpremnina se smatra primjerenom ako se dionice daju u omjeru u kojemu bi se pri spajanju društava za svaku dionicu društva, odnosno za udio morale dati dionice glavnoga društva, pri čemu se mogu učiniti i doplate u novcu. Kod određivanja primjerene otpremnine u novcu mora se uzeti u obzir imovinsko i financijsko stanje društva u trenutku donošenja odluke skupštine glavnoga društva o priključenju. Otpremnina i doplate u novcu moraju se od trenutka upisa priključenja u sudski registar ukamatiti po eskontnoj stopi Hrvatske narodne banke uvećanoj za dva postotna poena za vrijeme do isplate dioničarima, odnosno članovima društva. Ne isključuje se ostvarivanje prava na naknadu i druge štete.

(3) Svaki dioničar, odnosno član priključenoga društva koji istupa iz društva može zahtijevati da sud iz članka 40. ovoga Zakona odredi otpremninu, ako smatra da ona nije primjerena ili da ju glavno društvo nije ponudilo na pravi način ili ako glavno društvo otpremninu nije uopće ponudilo. Zahtjev se može postaviti u roku od dva mjeseca od upisa priključenja u sudski registar. Iz navedenih se razloga odluka priključenog društva o priključenju ne može pobijati.«

E pa Đuro ima tešku ruku.

izašla je vijest da je finvest prodao malu hidroelektranu, članak je vrlo negativno intoniran u smislu da je Filipović to napravio tajno i strpao novac u džep, pa onda poklonio gubitaša gradu.U skorom kvartalnom izvještaju mora bit vidljiv taj prihod.Ovdje se dosta toga događa i apeliram da dioničari budu složni,jer se sad dijelimo na one koji su bili i one koji nisu bili na skupštini.

vid'la žaba...

Ne poričem dobre namjere @g.Mira ali mislim da nam je jedini ispravan put slanje punomoći dobrom odvjetniku. Po mogućnosti da nas je što više …

Tko bi rekao da ce sa Finvestom biti ovako dramaticno, mogao bi se i film snimiti, a tek koja nas dramatika ceka


Ne poričem dobre namjere @g.Mira ali mislim da nam je jedini ispravan put slanje punomoći dobrom odvjetniku. Po mogućnosti da nas je što više …
Ne bih sumnjao ne samo u dobre namjere g. Mire, jer je pružio i puno (dobrih)pravnih savjeta. Na odvjetnika nas već duže vrijeme i “nagovara”.
Svakako, ja sam za!

Sve za Hrvatsku, Hrvatsku ni za što...

Pričekajmo prvo bilo kakvo OČITOVANJE Finvesta na poslane zahtjeve za isplatu!!
– do tada raspitati se za dobrog odvjetnika koji bi nas mogao zastupati ( i njegova primjerena nagrada )
– odvjetnik bi trebao samo prvo PROČITATI OVE DISKUSIJE NA FORUMU I POVEZATI ČINJENICE!!!!!
– sve skup je VRLO JASNO i mislim da nebi trebalo biti velikih problema!!!
– svi se raspitajmo za odvjetnika i ONDA SE DOGOVORIMO ZA NAJBOLJEGA ( i najjeftinijeg!)[emo_palacg]

New Report

Close