FNVC (Finvest Corp d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska FNVC (Finvest Corp d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ma naslagalo se jutros 500-600 kom na prodaji do 320 kn nadaju se da će ih jučerašnji kupac pomest, ili samo cimaju nesigurne da se uguraju ispod…

Ne izmišljaj. To su blokade rasta, preočito je… Svi znamo da nitko tako ne prodaje na polu-likviduši. Netko štopa rast, prejednostavno. Ako se nitko ovdje ne prospe po kupnji (kao ja nekidan po 229 – nemojte ponavljati moju gresku) – danas smo vec preko 320 prosjecne

Kressho

baš si nešto gledam i mislim, dobar je ovaj naš Finvest, jako dobar, dapače.
BVPS= 752 kn
Dug/kapital= 58,22 % ( jako niska zaduženost)
Prvih 10 dioničara drži 93,56 %. ( Dakle , nema puno slobodnih dionica, otvoren put na gore)
Naš prijatelj Neno konstantno dokupljuje, jer zna on dobro da to vrijedi, pa prema tome dragi moji prijatelji nemojte se čuditi ako ova dionica vrlo brzo dođe na 500 kn. Sječam se jako dobro kako se FNVC tržio davne 2007. na preko 700 kn, a kažu naši stari kako se povijest ponavlja.



Šta je ovo ljudi? Pa gdje je prodaja? Da im se nije nešto dogodilo?
Na prodaji ukupno samo 750 dionica iliti 150 000 kuna SVEUKUPNO.
FNVC- Daske koje život znače !!!

Čudno.
Meni na gledalici piše K/P = 859/1272.
[bye]
[/quote]

Ma nije nikakav problem…pitaj kad te zanima i dat cemo ti svježe podatke…čak ako ti treba pravit ćemo i slikice sa kupnjama i prodajama…. [cool]

Prvo je potrebno osnovati povjerenost za ulazak u krizu, pa tek onda ući u nju.


ma naslagalo se jutros 500-600 kom na prodaji do 320 kn nadaju se da će ih jučerašnji kupac pomest, ili samo cimaju nesigurne da se uguraju ispod…

Viđeno već nekoliko puta…to je samo za one strašljive burekdžije da se riješe svojih udjela, pa da hrabri i veliki "pucaju" dalje prema gore.

Prvo je potrebno osnovati povjerenost za ulazak u krizu, pa tek onda ući u nju.



ma naslagalo se jutros 500-600 kom na prodaji do 320 kn nadaju se da će ih jučerašnji kupac pomest, ili samo cimaju nesigurne da se uguraju ispod…

Ne izmišljaj. To su blokade rasta, preočito je… Svi znamo da nitko tako ne prodaje na polu-likviduši. Netko štopa rast, prejednostavno. Ako se nitko ovdje ne prospe po kupnji (kao ja nekidan po 229 – nemojte ponavljati moju gresku) – danas smo vec preko 320 prosjecne
[/quote]

Nemoj i ovdje Plejboj, nemoj molim te… [bye]



ma naslagalo se jutros 500-600 kom na prodaji do 320 kn nadaju se da će ih jučerašnji kupac pomest, ili samo cimaju nesigurne da se uguraju ispod…

Ne izmišljaj. To su blokade rasta, preočito je… Svi znamo da nitko tako ne prodaje na polu-likviduši. Netko štopa rast, prejednostavno. Ako se nitko ovdje ne prospe po kupnji (kao ja nekidan po 229 – nemojte ponavljati moju gresku) – danas smo vec preko 320 prosjecne
[/quote]

tek ste sad nadrapali
kad ovaj počne, dionica se redovito strmopizduje
[lol]



ma naslagalo se jutros 500-600 kom na prodaji do 320 kn nadaju se da će ih jučerašnji kupac pomest, ili samo cimaju nesigurne da se uguraju ispod…

Ne izmišljaj. To su blokade rasta, preočito je… Svi znamo da nitko tako ne prodaje na polu-likviduši. Netko štopa rast, prejednostavno. Ako se nitko ovdje ne prospe po kupnji (kao ja nekidan po 229 – nemojte ponavljati moju gresku) – danas smo vec preko 320 prosjecne
[/quote]

A otkud ti to?



ma naslagalo se jutros 500-600 kom na prodaji do 320 kn nadaju se da će ih jučerašnji kupac pomest, ili samo cimaju nesigurne da se uguraju ispod…

Ne izmišljaj. To su blokade rasta, preočito je… Svi znamo da nitko tako ne prodaje na polu-likviduši. Netko štopa rast, prejednostavno. Ako se nitko ovdje ne prospe po kupnji (kao ja nekidan po 229 – nemojte ponavljati moju gresku) – danas smo vec preko 320 prosjecne
[/quote]

a šta po tebi ja izmišljam, samo iznosim svoja razmišljanja, a ako pročitaš pažljivo što sam sve napisao, rekao sam isto ovo što i ti, odnosno da je netko postavio rampu do 320 i pokušava istrest drhtave da prodaju ispod….

ma kakav cash-r-a, 100% in



Korisniče Crumarix, pa ako podijelite sadašnju cijenu sa 12 mil kuna koliko je trezor namijenio za kupnju dobiti ćete cca 38.000 dionica. Da ste malo pogledali prvih 10 vidjeli bi da najveći mali dioničar ima cca 8000 komada a ostali u prvih 10 sumarno toliko. Ubuduće malo pogledajte listu prvih 10 ( besplatno na http://www.skdd.hr ).

Korisniče MILORAD……

Ukupno ima 617.751 dionica .

Top 10 ima ih 577.828 .

Ukupni FF je 39923 komada . Dakle, ako je trezor imao namjeru otkupiti sve dionice, za sadašnju cijenu to mu je dosta ,ponuda bi iznosila 300 Kn .

I, molim lijepo, navedita barem jedan razlog zašto bi trezor išao u otkup FF dionica, kad gazda ima dovoljno u portfelju, a fali mu za poker ?

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Dioničar Broj %
1. FILIPOVIĆ MARIJAN 406.789 65,87%
2. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 113.175 18,33%
3. VABA D.D. BANKA VARAŽDIN/FILIPOVIĆ MARIJAN 21.435 3,47%
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./FILIPOVIĆ MARIJAN 17.776 2,88%
5. BAKIĆ NENAD 8.181 1,32%
6. LUKA RIJEKA D.D. 3.973 0,64%
7. FLORIČIĆ KRISTIJAN 2.441 0,40%
8. VUKOVIĆ ROBERT 1.500 0,24%
9. LOJIĆ ANTUN 1.308 0,21%
10. KRAJINA ADEM 1.250 0,20%
UKUPNO 577.828 93,56%

koliko ono ima najveći mali dioničar ?

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Korisniče Crumarix,
odavno postoji Rješenje o obvezi javne ponude koje je izdala komisija za vrijednosne papire, CROSEC prethodnik HANFE, kad završimo sa slučajem "TEP" zatražićemo da HANFA potvrdi staro Rješenje

_______________________

Bankamagazin
Objavljeno 12.1.2007

Ustavni sud donio je krajem studenog odluku kojom je ukinuo stavak 3. članka 6. Zakona o preuzimanju dioničkih društava koji određuje da tijekom trajanja razdoblja od nastanka obveze za objavljivanje javne ponude za preuzimanje dionica do završetka postupka preuzimanja, dionice ponuditelja ne daju pravo glasa.
Postupak pred Ustavnim sudom pokrenulo je društvo Finvest Corp. iz Čabra. Većinski vlasnik tog društva, Marijan Filipović, morao je prije nekoliko godina prema odredbama Zakona o preuzimanju dioničkih društava objaviti javnu ponudu za preuzimanje dionica. No, cijena po kojoj je Filipović ponudio otkup bila je višestruko niža nego je to zahtijevala tada Komisija za vrijednosne papire. Filipović je pokrenuo postupak pred Upravnim sudom koji je potvrdio rješenje Komisije, no kako mu je zbog kršenja zakona oduzeto pravo glasa koje proizlazi iz vlasništva nad dionicama Finvesta te nije bio u mogućnosti niti sazvati skupštinu dioničara, pokrenut je i postupak pred Ustavnim sudom koji je donio spomenutu odluku kako se odredba kojom je Filipoviću oduzeto pravo glasa, ukida.

Ustavni sud u svojoj odluci kaže kako se ograničenje propisano tom odlukom ne temelji na članku 50. stavku 2. Ustava («Poduzetnička se sloboda i vlasnička prava mogu iznimno ograničiti zakonom radi zaštite interesa i sigurnosti Republike Hrvatske, prirode, ljudskog okoliša i zdravlja ljudi.») te kako je ono uvedeno zbog zaštite «interesa manjinskih dioničara koji bi stjecanjem propisanog većinskog paketa dionica od strane jedne ili više osoba koje zajednički djeluju, mogli biti oštećeni.»

No, u presudi se dodaje da «ograničenje propisano osporenom odredbom nije razmjerno cilju koji se ograničenjem želi postići» i kako Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga (HANFA) ima značajne ovlasti koje proizlaze iz drugih odredbi istog zakona kojima «u slučaju povrede prava dioničara [može] naložiti otklanjanje utvrđenih nepravilnosti, odrediti rok za njihovo otklanjanje i obavještavanje o učinjenom, obustaviti postupak preuzimanja i ponudu proglasiti nevažećom». (Bankamagazin)
___________________________________
Odredba članka 6. stavka 3. Zakona govori da « dok ponuditelj ne povede postupak preuzimanja
sukladno odredbama ovoga Zakona, njegove dionice i dionice osoba koje s njim zajednički djeluju ne
daju pravo glasa.» Intencija odredbe je u tome da preuzimatelj prije svega treba provesti postupak u
skladu s odredbama zakona a to znači poštivajući zakonske odredbe koje se tiču rokova a posebice
cijene koja treba biti istaknuta u ponudi. Naime upravo je cijena predmetom spora koji se vodio na
Upravnom sudu Republike Hrvatske koje je većinski vlasnik predlagatelja Marijan Filipović podnio na
rješenja Komisije za vrijednosne papire Republike Hrvatske (u daljnjem tekstu: Komisija) Klasa: UP/I45008/
0302/
96 Ur. broj: 56701/
039
od 24. travnja 2003. U navedenom predmetu Upravni sud
Republike Hrvatske je odbio tužbu većinskog vlasnika predlagatelja. Ujedno je većinski vlasnik
predlagatelja ponovno podnio zahtjev za odobrenje objavljivanja ponude za preuzimanje gdje je unatoč
presudi Upravnog suda Republike Hrvatske ponovno za dionice ponudio cijenu od 24, 50 kuna a ne
cijenu od 100,00 koja je određana temeljem članka 15. stavka 3. Zakona. Stoga je Komisija donijela
Zaključak Klasa: UP/I45008/
0402/
57 Ur. broj: 56701/
042
dana 20. travnja 2004. godine kojim se
odbacuje zahtjev Marijana Filpovića (većinskog vlasnika predlagatelja) za odobrenje objavljivanja
ponude za preuzimanje javnog dioničkog društva FINVEST CORP d.d. (predlagatelja). Nakon toga
Komisija sukladno članku 32. stavku 7. Zakona utvrđ

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

…………..obveza objavljivanja ponude za preuzimanje da bi na kraju Komisija protiv Marijana
Filipovića (većinskog vlasnika predlagatelja) podnijela prekršajnu prijavu jer je počinio prekršaj iz
članka 35. stavka 1. odnosno prekršaj iz članka 35. stavka 2. točke 28. Zakona. Po navedenoj prijavi
Prekršajni sud u Čabru je većinskog vlasnika predlagatelja proglasio krivim i izrečene mu je kazna u
iznosu od 700.000,00 kuna.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

New Report

Close