FNVC (Finvest Corp d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska FNVC (Finvest Corp d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

prvi kvartal po meni očekivani (gubitak/sezonalnost posla), smanjuju troškove, prihodi rastu….ništa spektakularno, ali za ovu cijenu dionice…

Kako ništa spektakularno ????

Ajde lijepo pogledajte sliku u privitku:

REZERVE ZA VLASTITE DIONICE 12.174.924 ( tj. cca 80.000 dionica na ovoj razini cijene )

A zašto je to tako:
jer pogledajte dalje:

REZERVE IZ DOBITI cca 94.000.000 kuna
ZADRŽANA DOBIT cca 139.000.000 kuna
_________________________________________________________
UKUPNO cca 233.000.000 kuna ( ili 325 kuna po dionici )

_________________________________________________________

Kupe dionica za 12 mil kuna ( trezorskih ) i kad isplaćuju rezerve i dobit mogu isplatiti sami sebi 325 kuna po dionici.
Koja se tvrtka trži po 170 kuna a ima 325 kuna zadržane dobiti i rezervi. NIJEDNA. A odnos P/BV ispod 0.2.

A izvještaj za 1q je dosta bolji od prošlogodišnjeg što možete i sami pogledati.

WWW.KUCILOORO.COM


prvi kvartal po meni očekivani (gubitak/sezonalnost posla), smanjuju troškove, prihodi rastu….ništa spektakularno, ali za ovu cijenu dionice…

Svaki gubitak je dobar ali ovo je odlično. Ja dokupljujem, čuo sam da je Marijan obećao svima koji imaju više od 1000 komada dionica besplatan let helikopterom iznad Čabra

“A man's got to do what a man's got to do”


Svaki gubitak je dobar ali ovo je odlično. Ja dokupljujem, čuo sam da je Marijan obećao svima koji imaju više od 1000 komada dionica besplatan let helikopterom iznad Čabra

Nije loše…ali padobran moraš donijeti sa sobom jer je i stanica za izlazak iznad Čabra. [smiley]

Prvo je potrebno osnovati povjerenost za ulazak u krizu, pa tek onda ući u nju.

eto ti HT pa kupuj, oni svaki kvartal iskazuju dobit…

Svaki gubitak je dobar ali ovo je odlično. Ja dokupljujem, čuo sam da je Marijan obećao svima koji imaju više od 1000 komada dionica besplatan let helikopterom iznad Čabra
[/quote]


eto ti HT pa kupuj, oni svaki kvartal iskazuju dobit…

[/quote]

Pa nisam ja stručnjak za fundamentalnu analizu pa da kupujem HT na 290 jer je jeftin i ide na 320 .
Kupujem samo dionice firmi čiji vlasnik vozi helikopter.
Ili barem kamion.

“A man's got to do what a man's got to do”

+4,81%
Lijepo je ovo potegnulo danas. Treba se ukrcati na vrijeme prije nego helikopter krene. Odnos kupnje i prodaje je skoro 1:1 što je nezabilježeno na ovim prostorima i u regionu.

“A man's got to do what a man's got to do”

ozbiljno razmišljam o tome da podebljam svoje pozicije na FNVC. Možda da će Marijan konačno osloboditi dio od svoje zadržane dobiti u obliku dividende. kaj vi mislite?


ozbiljno razmišljam o tome da podebljam svoje pozicije na FNVC. Možda da će Marijan konačno osloboditi dio od svoje zadržane dobiti u obliku dividende. kaj vi mislite?

Ne vjerujem u taj scenarij. Meni je ovdje najbitnije da imam u TOP 10 dva maga investiranja u Hrvata, a to su Floki i Baki. Ako je Bakiju bilo jeftino po 700 kuna kad je ušao i nije živčan i mirno dokupljuje pa što bi se ja živcirao sa ulazom na 150? Pa ovo je na 0,2 buka, ljudi moji

“A man's got to do what a man's got to do”

Floki i Baki…svaka čast majstore na nadimcima…naša prva dva investicijska psa/vuka (predvodnici čopora) su se odlučili za ovu dionicu, pa sam se i ja. [smiley]

I drago mi je da se sve stavlja u zadržanu dobit…to je po meni znak da se kuhaju novi projekti, proširenja i sl. no iz vlastitih financijskih izbora, a ne na Todorićev način: kreditom koji zatvara novim kreditom (uh, mogao sam to usporediti i sa našom državom). [lol]

Prvo je potrebno osnovati povjerenost za ulazak u krizu, pa tek onda ući u nju.



ozbiljno razmišljam o tome da podebljam svoje pozicije na FNVC. Možda da će Marijan konačno osloboditi dio od svoje zadržane dobiti u obliku dividende. kaj vi mislite?

Ne vjerujem u taj scenarij. Meni je ovdje najbitnije da imam u TOP 10 dva maga investiranja u Hrvata, a to su Floki i Baki. Ako je Bakiju bilo jeftino po 700 kuna kad je ušao i nije živčan i mirno dokupljuje pa što bi se ja živcirao sa ulazom na 150? Pa ovo je na 0,2 buka, ljudi moji
[/quote]

Upravo tako dolazi polako do skupljanja pa onda se udari po kupnji, jer je slobodnih dionica malo, a nije valjda nekome promaklo da je REZERVACIJA ZA VLASTITE DIONICE NAVEDENA U IZVJEŠTAJU 1Q cca 12.000.000 kuna, što znači veliki dokup trezora kako bi vlasnik mogao dignuti cijenu koja njemu odogvora jer je dosta dionica založeno za margin. Dakle kupio on to za mjesec dana ili tri mjeseca KUPIĆE SIGURNO JER NE BI REZERVIRAO NOVAC i stavljao te podatke u izvještaj a upravo je to razlog zašto se polako skuplja, jer kad trezor krene jednostavno nema limita cijene prema gore. Moja je pretpostavka da će ga dizati do booka a znate da se sada trži na 0.2 booka.

Pa da vidimo, već sam pisao da je best buy KSST ( rast 400% ), pa HRDH ( rast ( 500% ) , pa FNVC ( za sada samo 70% ). Tako je to kod potcijenjenih dionica, kad tad dođe njihovo vrijeme. OVadje ne treba zaboraviti ni 200.000.000 kuna zadržane dobiti ( cca 325 kuna / dionici ) a i to će se kad tad isplatiti dioničarima.

U svakom slučaju rast preko 200 kuna je više nego izvjestan.

WWW.KUCILOORO.COM

666 kuna po ask-u(?)………….vražija posla..

New Report

Close