FNVC (Finvest Corp d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska FNVC (Finvest Corp d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Od kada je Filipović poceo trgovati na burzi je li dobitnik ili gubitnik ?

Naravno ne racunajuci FNVC.

Neboj se za Marjana i njegovu trgovinu!!!!!!
Prošle godine protrgovano samo 18 539 dionica!!!!!!!!!
To nam nešto govori a Dikan bi mogao prokomentirati sa svog kuta gledišta???

Svima puno zdravlja, osobne sreće i INVESTITORSKE PAMETI I RAZBORITOSTI ( da počmemo malo i misliti!, da bi rezultati bili bolji od ovogodišnjih ) u novoj!!!



Od kada je Filipović poceo trgovati na burzi je li dobitnik ili gubitnik ?
Naravno ne racunajuci FNVC.

Neboj se za Marjana i njegovu trgovinu!!!!!!
Prošle godine protrgovano samo 18 539 dionica!!!!!!!!!
To nam nešto govori a Dikan bi mogao prokomentirati sa svog kuta gledišta???
Svima puno zdravlja, osobne sreće i INVESTITORSKE PAMETI I RAZBORITOSTI ( da počmemo malo i misliti!, da bi rezultati bili bolji od ovogodišnjih ) u novoj!!!
[/quote]

Forumašu tip top iz kojeg god kuta gledam Drvosječina ulaganja u dionice (INDG, TISK, DIOKI, SMNS, KRAS, PLJK,… ) od njegove kupnje istih do sada ostvaren je zavidan pad ili drugim rječima gubitak njihove vrijednosti, po mojoj procjeni cca. 150 do 200 Mkn. Zapamtite, nema sreće u Drvosječe ! [lol]

Sve će to na 0,1 book !

Cijelo tržište je palo i to je normalno da svi bilježe manju trenutačnu cijenu dionica. Samo je pitanje cijene ulaska u pojedine dionice. Koliko sam pratio ulaske gospodina Filipovića oni su bili poprilično niski i ako nije prodao Tisak na maximumu vjerojatno je to njegova dulja investicija. DIOKI niski ulazak i nije prodao, INDG vjerojatno STRATEŠKO ULAGANJE sa vjerojatnom dokapitalizacijom i poslom za FNVC u opremanju objekata.
Najviše su "izgubili" oni koji su ulazili na visokim cijenama građevinara i transporta ( moje osobno mišljenje ) jer se te dionice neće tako brzo oporaviti a i pitanje je da li će ikada više postići svoje nekdašnje maximume???
po trenutnim dugovima te dionice, neke, su na ovim vrijednostima PRECJENJENE!!!
već su najavili vrlo tešku LIKVIDNOST!!!


………. iz kojeg god kuta gledam Drvosječina ulaganja u dionice (INDG, TISK, DIOKI, SMNS, KRAS, PLJK,… ) od njegove kupnje istih do sada ostvaren je zavidan pad ili drugim rječima gubitak njihove vrijednosti, po mojoj procjeni cca. 150 do 200 Mkn. Zapamtite, nema sreće u Drvosječe ! [lol]

Ne vidim razloga zašto bi Gospodin izgubio ?

Ne treba gledati maksimalnu cujenu.

Bitno je po kojoj je cijeni Gospodin kupio ?

Pa gdje je ta odluka da će trezor kupovati ?
Na burzi nije objavljena, u novinama je nisam našao. Nigdje je nema.

Ma jasno je da nema sreće u Drvosječe ! [lol]

Sve će to na 0,1 book !

Evo Dikane i odluke koju smo čekali:

Vaš link

Na redovnoj skupštini 19.12.2009. godine dana je suglanost Upravi za kupnju do 5% dionica FNVC-a za trezor. Objava na http://www.zse.hr, dokument u prilogu.

Pozdrav [thumbsup]

Evo i članka sa Poslovnog dnevnika:

15. siječanj 2009.
Glavna skupština Finvest Corpa odobrila kupnju dionica

Tvrtka Finvest Corp iz Čabra dostavila je Zagrebačkoj burzi odluku s Glavne skupštine, koja je održana 19. prosinca 2008. godine.

Kako se navodi, Glavna skupština Finvest Corpa dala je kvalificiranom većinom glasova prisutnih dioničara, suglasnost Upravi za jednu ili više kupnji redovitih dionica društva na Zagrebačkoj burzi ili u izravnim transakcijama, za račun društva ili tvrtki u njegovom potpunom vlasništvu, a do iznosa od 5 posto temeljnog kapitala.

Pozdrav [proud]

Uf, napokon, majku mu staru.

Jel ko bio na skušptini?

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ


Evo i članka sa Poslovnog dnevnika:

15. siječanj 2009.
Glavna skupština Finvest Corpa odobrila kupnju dionica

Tvrtka Finvest Corp iz Čabra dostavila je Zagrebačkoj burzi odluku s Glavne skupštine, koja je održana 19. prosinca 2008. godine.

Kako se navodi, Glavna skupština Finvest Corpa dala je kvalificiranom većinom glasova prisutnih dioničara, suglasnost Upravi za jednu ili više kupnji redovitih dionica društva na Zagrebačkoj burzi ili u izravnim transakcijama, za račun društva ili tvrtki u njegovom potpunom vlasništvu, a do iznosa od 5 posto temeljnog kapitala.

Pozdrav [proud]

Nakon odluke, kakva su sada predviđanja kretanja cijene u naredna 3 mjeseca ?

Recimo ako trezor može kupiti do cca 30.000 komada ( novaca sigurno imaju jer su samo rezerve i zadržana dobit iznad 200 mil. kuna ) a tržišna kapitalizacija je svega cca 170 mil. kuna uz dobre pokazatelje i ulaganje u energetiku mislim da je sve ispod 500 kuna vrlo niska cijena.
Mislim da trezor neće kupiti nitijednu dionicu od većinskog vlasnika, jer baš naprotiv većinski vlasnik ima više od 20 % dionica pod marginom i rast cijene dionice mu povećava margin pa zašto to ne iskoristiti.
Ostaje da vidimo, kad će trezor početi sa kupnjom jer se svaka kupnja mora objaviti na stranicama Zse-a, ali ipak ovo je prvi put u povijesti da je FNVC donio odluku o kupnji dionica za trezor, što jasno pokazuje namjeru podizanja cijene. Ne zaboravimo da je book 818 kuna ( nerevalorizirani ).

Pozdrav svima i puno uspjeha u trgovanju. [wink]

Forumašu Znanac i prijatelju Merlin stvarno sam iznenađen objavom odobrenja trezoru Finvesta za kupnju dionica FNVC. Ovo je objava namjere (znate kako se kaže :’Obećaj, ništa te ne košta’), a na burzi ne vidim pomaka osim novog naloga za prodaju i to po 20 kn nižoj cijeni.

Mogli bi doista svanuti bolji dani svim dioničarima FNVC-a (što Vam iskreno želim), ali ostaje pitanje da li će trezor iskoristiti ovu mogućnost. Nekako još uvijek sumnjam, pa radi se o Drvosječi !

Obećao sam da ako objave otkup i ako cijena FNVC-a dođe do BV da više nikada neću reći ‘Nema sreće u Drvosječe’ i toga ću se držati !

To je jasno !

Sve će to na 0,1 book !

ako sam dvije godine u njoj, mogu još najmanje dvije!!! [thumbsup]
malo me tišti gotovina?
no biti će i nje uskoro!!!
dokup

New Report

Close