FNVC (Finvest Corp d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska FNVC (Finvest Corp d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kolega semper – STATIVA, u 5 godina se stosta promjeni…..clanak nije relevantan


kolega semper – STATIVA, u 5 godina se stosta promjeni…..clanak nije relevantan

Misliš da nije relevantan?
Što je npr. s:
1) "Ulaganja u turistički segment nastavljaju se od listopada 2008 sa novim energetskim postrojenjem na obnovljive izvore enetgije iz pogona u sklopu Finvestcorpa. "? Ovo pitam u kontekstu rečenice iz postanog članka "Praktički radimo sami sebi i to je najbolji pogodak." Dakle, FNVC će po svoj prilici proizvoditi energiju (vjerojatno peleti) i plasirati to povezanom poduzeću (vjerojatno Njivice). Dakle, rade sami sebi, kao i prije 5 godina.
2) INDUSTROGRADNJA D.D./REDOVNA INDG-R-A
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
3. FILIPOVIĆ MARIJAN 24.321 10,35 Osnovni račun
5. FINVEST CORP. D.D. 8.839 3,76 Osnovni račun
"Ako se ukaže dobra ponuda, nema problema da uđemo u nove poslove. Idemo tamo gdje je dohodovnost. " O mojim pretpostavljenim razlozima ulaska u INDG sam već pisao, pa neću ponovo.

Ne vidim ovdje promjenu filozofije, a o tome govorim. Upravo taj stari članak smatram bitnim za razumijevanje sadašnjih akcija managementa. No, svatko ima pravo na svoje mišljenje, poštujem to da se ne moramo složiti.

Stvarno mi nije jasno da netko prodaje FNVC na 363 kune. ( i to još skriveni nalog )
Na toj vrijednosti kapitalizacija je cca 187 mil kuna, a samo dobit 1Q je cca 10 mil. kuna.

P/BV = 0,45 uz P/E oko 15 daje nam produkt cca 6. Ne znam ima li uopće netko na tržištu manji odnos P/E*P/BV

A što reći nego………..bit će bolje

Pozdrav

Kao što kaže kolega Znanac prava prilika za grickanje.Upravo to danas radim,malo pomalo…
Da ne bude zabune bit će toga i jeftinije ali ja jako teško pogoditi minimum a kamoli natovariti se sa većom količinom.Zato polako gric sve do 300 kn pa oda skupljanje sve do 350 kn.Čak nema opasnosti otkrivati ovaj scenarij jer je psihologija na burzi takva da niko neće ulagati u dionice dok se ne promijeni trend,ma koliko dionice bile fundamentalno podcijenjene.

Postoje tri dioničara koji imaju po 300 komada FNVC-a i ovo danas vjerovatno jedan od njih prodaje.
Trend će se promijeniti prije nego što mislite kolega speddy. Inače čestitam na super jeftinoj kupnji danas.

Gledajući da je danas prošlo 240 komada mislim da je ostalo još 2*30 komada za grickanje. Bar se tako da isčitati iz današnjih transakcija.

Pozdrav svima i uspješno trgovanje.

FNVC i dalje pada a omjer k/p =cca 1800 /900, nije baš logično!


FNVC i dalje pada a omjer k/p =cca 1800 /900, nije baš logično!

Kupnja Cijena
11 352,50
28 345,02
23 301,00
3 300,07
25 300,06
20 300,05
200 101,00
1500 100,00

nemojte navlačit.. je…m ti ja ovakvu kupnju.. pa na 100 kn je 1700 komada

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

EPS 28,61
Tržišna kapitalizacija (000 kn) 260.108,01
P/E 12,69
BV Društva (000 kn) 493.227,00
BVPS 688,33
P/BV 0,53
ROA % 6,23
ROE % 4,16


BVPS 688,33
P/BV 0,53

Mali ispravak kolega cbw:

BVPS 799 kuna
P/BV 0,45

Pozdrav


Mali ispravak kolega cbw:

BVPS 799 kuna
P/BV 0,45

Pozdrav

Da točno, ovi sa PD-a su krivo izračunali ; 493m/617751 = 799 kn a ne 688
hvala kolega

Na tržištu nažalost nema novca, što se i vidi po današnjem prometu. Sutra bi Hanfa mogla objaviti imovinu fondova u svibnju, pa ćemo vidjeti da li je pad usporen.

Do tada možemo samo gledati ovaj mizeran promet na burzi od 21 mil kuna u 13:41. Možda to bude i najmanji promet na burzi odavno zabilježen.

Inače zadržana dobit je 136 mil + ovih 10 iz 1Q.

Ovo je trebao biti odgovor na prethodni post koji je u međuvremenu izbrisan.

Pozdrav i svima uspješno trgovanje.

Tržište je u pat poziciji?
Ili čekamo polugodišnja izviješća?

New Report

Close