FNVC (Finvest Corp d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska FNVC (Finvest Corp d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ja sam ugrabio nešto po 375 danas

Odličan ulaz kolega cbw. Taman ste mi pokupili ispred nosa, ali što je tu je. ):

Pozdrav


kolega znanac ovo je neka nova tehnika navlačenja ha?
vrlo dobro vi znate k/p.
a za one koji ne vole mislit svojom glavom da vam pomognem:

Znam, ali samo prvih 5 K/P kolega. Nije navlačenje nego me zbunila količina na kupnji.

Pozdrav

ma ovo više nema veze s dioničarstvom [angry]
firma nikad bolja a dionicom se trguje kao da ima šugu il nešto gore
manipuliranje cijenom je smiješno
što će na najboljih 5 k/p, pa već je svima jasno da to nema nikakve veze u prognozi…
pozdrav i mora biti bolje
[thumbsup]

kolega, nema smisla biti ogorcen. Ako ste uvjereni da je firma tako dobra navalite na kupnju ili grickajte kako neki i cine na ovim razinama. Ono sto je dobro i kvalitetno ce prije ili kasnije isplivati na povrsinu i privuci paznju ozbiljnih investitora…

Naravno kolega. Ova dionica nije odradila rast jako jako dugo, a cijena je smiješna ali takva najvjerovatnije zbog malog free floata koji se može vrlo lako povećati obzirom na rezultate.

Ipak je tu dosta jakih igrača koji su u prvih 20 INDG i FNVC ( mislim 6 ili 7 ) i samo čekaju.

Obzirom na stanje tržišta mali će prodavati,a ovi veći brižno sakupljati. Do kraja godine FNVC će vrijediti više od booka. Naravno pitati ćete se zašto baš do kraja ove godine kad prošlih nije bilo tako. Ako prikupite malo više informacija bit će Vam jasno.

Pozdrav i uspješno trgovanje

Malo podataka:

Dnevni limiti: 319,68 donji, 432,50 gornji ( dakle 5 nalog na prodaji je blokada )

Ostalo proanalizirajte sami.

Pozdrav

ima čovjek dojam da je na kupnji sve jedna te ista osoba…

Vidim da Galinec traži strateškog partnera za Dugu uvalu, pa mi se nameće pomisao da bi FNVC i M.Filipović bili idealna opcija. Imaju proizvodnju drva i namještaja, dosta zemljišta u vlasništvu i iskustvo u turizmu ( Hoteslki kopleks Njivice, Hotel Vrbniče nad morem ), a obzirom da FNVC i Filipović imaju u posjedu cca 15% INDG i dosta novca mislim da bi to bila vrlo realna opcija dobra za obje tvrtke. S druge strane INDG ima operativu za gradnju na FNVC-im zemljištima ( Matulji, Zagreb, Gorski kotar, Njivice….)

Pozdrav


Vidim da Galinec traži strateškog partnera za Dugu uvalu, pa mi se nameće pomisao da bi FNVC i M.Filipović bili idealna opcija. Imaju proizvodnju drva i namještaja, dosta zemljišta u vlasništvu i iskustvo u turizmu ( Hoteslki kopleks Njivice, Hotel Vrbniče nad morem ), a obzirom da FNVC i Filipović imaju u posjedu cca 15% INDG i dosta novca mislim da bi to bila vrlo realna opcija dobra za obje tvrtke. S druge strane INDG ima operativu za gradnju na FNVC-im zemljištima ( Matulji, Zagreb, Gorski kotar, Njivice….)

Pozdrav

to je i meni palo na pamet, ali zbog drugih razloga a to je da kad se stanje u INDG bitno popravi i kada krenu znacajno graditi, onda ce ugradjivati stolariju i opremati objekte namjestajem FNVC-a.
Nije Filipovic bezveze stavio lovu u INDG. Kupovao je i na firmu. Dobar je dobar lik. Zaista zna posao.
Po meni najbolji investitor u HR a i malo sire.
Ja sam cuo da je bio jako siromasan i da je sve sam napravio. Svaka cast.

http://damp.nsk.hr/arhiva/vol1/178/1697/www.croatiabiz.com/magazin/index.php%3fwhat%3Darticle%26ID%3D456%26this_broj%3D10%26PHPSESSID%3De5f96d2769b9ea2541448df75a2d47b3.html
Evo jednog vrlo kvalitetnog starijeg članka, koji mi je dosad promaknuo, ali govori o nekim bitnim karakteristika razvojne filozofije firme, i razmišljanju čovjeka koji je toliko vremena stajao – i dijelom još stoji – iza Finvesta, pa zaslužuje da se nađe na temi. Iako je članak vrlo kratak, po meni je jedan od boljih na koje sam dosad naišao na temu FNVC.

"Idemo tamo gdje je dohodovnost

Poduzeće Finvest Corp iz Čabra jedna je od vodećih drvoprerađivačkih tvrtki u Hrvatskoj koja je svoje djelovanje proširila na različita područja. Posljednja investicija ove tvrtke kupnja je hotela u Njivicama na otoku Krku. Prema riječima predsjednika Uprave Finvest Corpa, Marijana Filipovića, radovi na hotelu "Jadran" sa 420 ležajeva bit će gotovi do početka sezone 2003.

16.12.2002.

Piše: Vilim Cvok

Kako to da se Finvest Corp odlučio proširiti svoju djelatnost s primarne, drvoprerađivačke proizvodnje, na turizam?

Mi smo jedno od najsloženijih poduzeća u Hrvatskoj. Od proizvodnje hidroenergije, proizvodnje ribe i stoke, građevinarstva, ugostiteljstva do drvne industrije koja nam je glavni stup, a u njoj smo opet zastupljeni od piljevice pa do finalnog proizvoda, a ujedno smo i jedan od najvećih proizvođača namještaja u Hrvatskoj. Shodno tome, ako imamo građevinarstvo i ovo drugo što sam naveo, ne vidim razloga da ne bi mogli imati i hotele. Praktički radimo sami sebi i to je najbolji pogodak.

Imate li u sklopu firme stručnjake za bavljenje turizmom koji je specifična djelatnost?

Nema potrebe. Ostaju ljudi koji su i do sada radili tamo, no nisu imali vlasnika, bila je banka , bili su fondovi. Ako su onda znali raditi, sada će, ako imaju uspješnog vlasnika koji im je sve osigurao, raditi još bolje. Mi ćemo sada u obnovu hotela uložiti oko dva milijuna eura. Praktično samo već počeli s radovima i očekujemo pomak u svemu. Za kvalitetu ne treba nekakvih posebnih promocija.

Hoćete li nastaviti s investicijama u druge djelatnosti. U turizam ili možda u neke druge grane?

Ako se ukaže dobra ponuda, nema problema da uđemo u nove poslove. Idemo tamo gdje je dohodovnost. Mogu vam reći da su i prošla vremena pomogla tome da se širimo i u druge djelatnosti. Preživjeti samo na drvnoj industriji jako je teško. To je nisko akumulativna grana, ali ako se može živjeti u jednom drvu, onda se može kudikamo lakše živjeti u turizmu."

Razmišljanje o INDG u kontekstu ovog članka (ne mislim na preuzimanje INDG, niti sam to ikada mislio)… na volju…

pa to je članak star 5.5 godina, tada još nisu ni bili na burzi


pa to je članak star 5.5 godina, tada još nisu ni bili na burzi

Vjerovao ili ne, stari članci mogu biti itekako zanimljivi. Upravo zato jer s odmakom možeš ocijeniti stavove koje su neki ljudi tada iznijeli, vidjeti jesu li bili ustrajni u ostvarivanju svojih planova, te povlačiti paralele prema novim zbivanjima koje se tiču dotične firme i čelnih ljudi. Uzalud obećanja i veliki planovi, ako su jalovi.

New Report

Close