FNVC (Finvest Corp d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska FNVC (Finvest Corp d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nebi se ja baš previše brinuo o FNVC.

Imam FNVC i kupovao sam ga oko 600 kn, ali se ne sikiram jer ako Floričića ne brine za svoje milje ovdje…

Nego jedno pitanje. Ovo na drugo mjestu jer isto on ili neko drugi. Mislim znam da je pitanje pucanj u prazno ali, nikad se nezna…

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Aureus mora prodavati jer je HANFI vrlo glupo vidjeti fond i vlasnika fonda na listi prvih 10 dioničara.
Riječ je o sukobu interesa jer recimo da cijena dosegne npr. 1200 kuna tko će prvi prodavati: Floričić ili Aureus.
U oba slučaja poslije ( rast ili pad cijene ), moći će se reći da je došlo do manipulacije.

Upravo zbog toga Aureus prodaje dionice.

U prilogu i tehička analiza.

Pozdrav[thumbsup]


Aureus mora prodavati jer je HANFI vrlo glupo vidjeti fond i vlasnika fonda na listi prvih 10 dioničara.
Riječ je o sukobu interesa jer recimo da cijena dosegne npr. 1200 kuna tko će prvi prodavati: Floričić ili Aureus.
U oba slučaja poslije ( rast ili pad cijene ), moći će se reći da je došlo do manipulacije.

Upravo zbog toga Aureus prodaje dionice.

U prilogu i tehička analiza.

Pozdrav[thumbsup]


Da, da…2008-e je to Hanfi postalo glupo…2007-e,2006-e,2005-e joj to nije bilo glupo…schatro.
Hanfa je kao malo debilna pa ju se moze zezati kao kod npr. KODT-a gdje Aureus ima povlastene,KF redovne.
Ili kod jednog “otoka” u kojem je Aureus sa sva tri fonda unutra, a upravo u velikom stilu kupuje supruga KF-a.
sorry, ne drzi to vodu.
Pp
p.s. jos se nadam obecanoj informaciji o nepoznatim bankama i fondovima koji su u fnvc-u, izvan top10.


Da, da…2008-e je to Hanfi postalo glupo…2007-e,2006-e,2005-e joj to nije bilo glupo…schatro. Hanfa je kao malo debilna pa ju se moze zezati kao kod npr. KODT-a gdje Aureus ima povlastene,KF redovne. Ili kod jednog “otoka” u kojem je Aureus sa sva tri fonda unutra, a upravo u velikom stilu kupuje supruga KF-a. sorry, ne drzi to vodu. Pp p.s. jos se nadam obecanoj informaciji o nepoznatim bankama i fondovima koji su u fnvc-u, izvan top10.

mislim da Aureus ovdje mora prodati zbog malenog free floata…nema drugog razloga…i zato i prodaju s gubitkom…ali me čudi način na koji prodaju…da ne mogu naći nekoga da to uzme od njih u jednoj transakciji…ili van burze…nego da sebe i nas mrcvare ovako…

znanac:

Aureus mora prodavati jer je HANFI vrlo glupo vidjeti fond i vlasnika fonda na listi prvih 10 dioničara.
Riječ je o sukobu interesa jer recimo da cijena dosegne npr. 1200 kuna tko će prvi prodavati: Floričić ili Aureus.
U oba slučaja poslije ( rast ili pad cijene ), moći će se reći da je došlo do manipulacije.

Upravo zbog toga Aureus prodaje dionice.

U prilogu i tehička analiza.

Pozdrav[thumbsup]

Da, da…2008-e je to Hanfi postalo glupo…2007-e,2006-e,2005-e joj to nije bilo glupo…schatro.
Hanfa je kao malo debilna pa ju se moze zezati kao kod npr. KODT-a gdje Aureus ima povlastene,KF redovne.
Ili kod jednog “otoka” u kojem je Aureus sa sva tri fonda unutra, a upravo u velikom stilu kupuje supruga KF-a.
sorry, ne drzi to vodu.
Pp
p.s. jos se nadam obecanoj informaciji o nepoznatim bankama i fondovima koji su u fnvc-u, izvan top10.


Radi se o ATPL ,i u pravu si ..prica ne drzi vodu[thumbsup]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

Marijanu treba 25 milijuna kuna keša za dokapitalizaciju industrogradnje. Pitanje je kako on namjerava nabaviti taj novac. On je već založio dosta svojih dionica a s obzirom na cijenu na burzi unatoč njegovom kalibru ne mislim da banke davaju tek tako olako kredite na temelju FNVC-R-A. Mislim da će uskoro biti i u njegovom interesu da cijena poraste. Da li će možda ići na isplatu neke izvanredne dividende ili možda čak i prodaju manjeg dijela Finvesta nekom fondu, to ne znam. Ali mislim da paralelno kako se stvari budu odvijale sa dokapom industrogradnje i ovdje će biti svakakvih iznenađenja.

marcipan

mislim da Aureus ovdje mora prodati zbog malenog free floata…nema drugog razloga…i zato i prodaju s gubitkom…ali me čudi način na koji prodaju…da ne mogu naći nekoga da to uzme od njih u jednoj transakciji…ili van burze…nego da sebe i nas mrcvare ovako…

free float…mislis na novi Hanfin pravilnik o ogranicavanju ulaganja OIF-a ?
moze biti, ali ne vjerujem…imaju puno “zeznutijih pozicija” pa ih ne prodaju…npr. MMBA, BDMR
a imaju i “private” fond za koji novi Hanfin pravilnik, mislim, ne vrijedi pa i njime mogu kemijati ako treba…
ne znam, nisam inside…kad se sjetim nedavnih rezanja pozicija na elpr, indg, zvcv itd. lici mi to sve puno vise na “money/fond management” nego na neku “teoriju zavjere”.
dodatno, prodavali su oni (a i (do)kupovali) fnvc, zvcv, htpk i razne druge i prije samo sto se to nije radilo sa/o AE nego s preostala dva fonda koji su na skrbnickom ili nisu u top10 te se moglo vidjeti samo u izvjestajima.

@ zgubidan10
htpk

hvala na odgovoru

free tibet

21.2.
Plan je već spreman, a krajem mjeseca ću Vam ispisati listu prvih 30 ili 50 dioničara pa će Vam stvari biti puno,puno jasnije.

Znanče,
gdje nam je lista dioničara. Ovo nije prozivanje da se ne bi krivo shvatilo, ali po svemu sudeći nema ništa od gric, grickanja. Niti trgovanja niti informacija. Koma.

Nadam se da sam među pedesetak!?
Nestrpljiv sam, ali još dugo mogu čekat!

Finvest Corp počeo izvoziti u Rusiju

Vaš link

Sorry kolege nije me bilo nekoliko dana, ali izvršiti ću obećanje o listi dioničara i neke važne podatke još danas tijekom dana ( do 12h )

Do tada jedna dobra vijest prenesena iz današnjeg PD:

07.03.2008 Biserka Ranogajec

Finvest Corp počeo izvoziti u Rusiju

Osim zauzimanja pozicija na tržištima Njemačke, Nizozemske, Italije i Belgije, tvrtka Finvest Corp d.d. iz Čabra ušla je u tržišnu utrku i u Rusiji. Iz tvornice tapeciranog namještaja Prezid u Čabru, otpremljen je prvi kontejner robe ruskom partneru koji očekuje dobru prodaju izabranih modela. Uskoro se u hrvatskoj tvrtki nadaju većoj narudžbi koja bi trebala biti otpremljena već ovog mjeseca. U Finnvestu koji ima nekoliko tvornica u Hrvatskoj, a jedan je od najvećih stranih investitora u susjednoj BiH, naglašavaju kako je vrlo teško plasirati proizvode na inozemna tržišta zbog prisutnosti velike konkurencije jeftinih proizvođača namještaja u svijetu. No namještaj od tog proizvođača dobiva najčešće visoka priznanja na međunarodnim specijaliziranim sajmovima, a i cjenovno je okrenut više zahtjevnijim kupcima dubljeg džepa. Korporacija je u vlasništvu obitelji Filipović koja posljednjih godina investira u turizam na otoku Krku gdje namjerava opremiti hotele vrhunskim namještajem.

Pozdrav uz isprike i uspješno trgovanje ![thumbsup]

New Report

Close