FNVC (Finvest Corp d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska FNVC (Finvest Corp d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mada sam rekao da neću pisati moram Vas demantirati sa izvješćem 3q ( konsolidiranim ) u kojem stoji:

Citiram:

U promatranom razdoblju došlo je do manje promjene u vlasničkog strukturi dioničkog društva. Zbog kupnje i prodaje dionica na Zagrebačkoj burzi došlo je do povečanja dioničkog udjela u vlasništvu financijskih institucija (fondovi, banke, itd), dok je došlo do određenog pada dioničkog udjela privatnih investitora. [/b]

Ja osobno znam za dva fonda koja su kupovala ( nisu u prvih 10 ) a Vi slobodno pogledajte stanje u SDA.

U prilogu dokaz moje tvrdnje ( pogledati pod napomene )[proud]

Sve je to lijepo i krasno, samo se bojim da su ovi silni skrbnički računi tu samo radi toga jer je Filipović uzimao lombardne i margin kredite. Ne sjećam se baš da su nekakve silne količine ove dionice prolazile na burzi. Ispravite me ako griješim kolega znanac.

Tko do sada nije skupljao i sakupio sutra će morati imati velike sreće![cry]
Dividendica bi mogla biti adekvatna gazdinim planovima ( ulaganju u tržište kapitala ), a koliko za sada znamo oni su vrlo AMBICIOZNI!
Isto kao i naša u Finvest![thumbsup]

Ne vjerujem u dividendu kao i u nagli rast vrijednosti dionice.
Međutim, ni ne pomišljam da izađem, jer bi onda po Murphy-ju otišlo 50% up u tri dana.

Finvest je tvrtka koja:
– pokazuje sve bolje finanacijske rezultate
– branša joj je jedna od strateških važnih industrija u Hrvatskoj
– trži se debelo ispod BV
– apsolutno je van fokusa već više od godinu dana (koliko je ja pratim), a sve dođu kad tad, pa i Zdenka

Meni je to dovoljno i mogu čekati.

PS
Pošto je moda molitva, evo i jedne moje za dividendu.
[pray]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Tko do sada nije skupljao i sakupio sutra će morati imati velike sreće![cry]
Dividendica bi mogla biti adekvatna gazdinim planovima ( ulaganju u tržište kapitala ), a koliko za sada znamo oni su vrlo AMBICIOZNI!
Isto kao i naša u Finvest![thumbsup]

Pa zar vi mislite da njemu treba dividenda da bi ulagao u dionice? Sad ste me stvarno razočarali. [undecid]
Uopće ne pratite promjene u TOP10 i što gazda mjesecima radi sa svojim dionicama.
Nije gazda glup u ovoj priči, a to je vrlo vjerojatno loše za dioničare Finvesta.

Marjanček je izvanredno pozicioniran na tržištu kapitala ( posjedovanje dionica pojedinih firmi ) i zašto bi tu poziciju napuštao ako mu nedostaje ( treba ) veća količina gotovine? U Finvestu ima dovoljno keša da si sam dodjeli!![thumbsup] Prema stvari logike tako će i napraviti!
Ako imaš pun novčanik keša hoćeš li prodavati svoju imovinu!?[bye]

Samo na napomenem jednu stvar: Zašto Filipović ne bi isplatio dividendu i zašto ne bi želio da mu dionica bude visoko ???

NEMA RAZLOGA !!!

Kao što je kolega rekao Hugo Chavez rekao:

Finvest je tvrtka koja:
– pokazuje sve bolje finanacijske rezultate
– branša joj je jedna od strateških važnih industrija u Hrvatskoj
– trži se debelo ispod BV

Pozdrav i ajmo [thumbsup]

Očigledno ima još ručica koje ne žele rast. 13 komada prođe po 585! Neš ti količine za dokupit. Čini mi se da će još neko vrijeme trajati ova igra mačke i miša. Ode RBA ali mi se čini da oni nisu jedini kočničari…[thumbsup]


Samo na napomenem jednu stvar: Zašto Filipović ne bi isplatio dividendu i zašto ne bi želio da mu dionica bude visoko ???

NEMA RAZLOGA !!!

Kolega Znanac, nešto ste smetnuli s uma. Malo mi je kontradiktorno da bi cijena dionice rasla ako se isplati visoka dividenda. U tom slučaju cijena dionice može samo pasti.

http://www.vecernji.hr/home/manager/2969421/index.do

Drvna industrija: Ekskluzivni ljesovi hit za rusko tržište

jel’ i to radimo ?


Tko do sada nije skupljao i sakupio sutra će morati imati velike sreće![cry] Dividendica bi mogla biti adekvatna gazdinim planovima ( ulaganju u tržište kapitala ), a koliko za sada znamo oni su vrlo AMBICIOZNI! Isto kao i naša u Finvest![thumbsup]

I sta se dogodilo???

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA


tip top: ” Tko do sada nije skupljao i sakupio sutra će morati imati velike sreće![cry] Dividendica bi mogla biti adekvatna gazdinim planovima ( ulaganju u tržište kapitala ), a koliko za sada znamo oni su vrlo AMBICIOZNI! Isto kao i naša u Finvest![thumbsup] ” I sta se dogodilo???

Nervoza na burzi se plaća, što sam dobro iskusio na vlastitoj koži i u vlastitom džepu.
Mislim da se navijanjem ne može ništa postići, a najbolji dokaz za tu tvrdnju je u mom potpisu.[cool]

FNVC je tipična tempirana bomba, samo treba biti strpljiv.
– Ako neki fond ili jači igrač odluči ući letimo.
– Ako gazda odluči potegnuti letimo.
– Ako se nastavi trend boljih FI, lagano ćemo gore…
– Bitno je i to da u slučaju formiranja SDP vlade, subvencije su zagarntirane, po kriterijima regionalne politike i reindustrijalizacije. Što znači da ono što je bauk za sve, to je jackpot za nas.
– Također kad pogledajmo što je zanimljivo EU kod nas
1. Obala
2. Vode
3. Šume

Negativnosti vezane uz ovu dionicu su već bile iskazane u prošlosti i pomalo se ispravljaju (free float, netransprentnost, mala likvidnost, loše poslovanje itd).

Sve u svemu, ovo je dobar izbor za parkiranje novca.
Gore sam naveo sve razloge koji me drže u ovoj dionici, za razliku od nekih drugih koje sam nedavno napustio i ušao u likvidnije (što je već pokazalo zavidne rezultate).

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

New Report

Close