FNVC (Finvest Corp d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska FNVC (Finvest Corp d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nemam ni kunice! Za plakati![pray][cry][cry][cry]

Potpisujem..isti problem!

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

Bit će kroz 12. još šanse za dokup a vidim da se i prodaja stišče prema dolje sa velikim nalozima.

žuri se Raiffeisenu van…do sad su čekali na prodaji…sad su počeli udarat po bidu…
čim prije izađu,to bolje…

Kolege drage, free float Vam je na Finvestu manji od 20%. Prema tome, teško da možete očekivati nekakav oporavak cijene u skorije vrijeme. Jedino što će se bitno dogoditi je da će fondovi (i to malo što je unutra) morati izaći, a to će Vam još samo dodatno pokvariti sliku na ovoj dionici.

A dosad su “fondovi” dizali cijenu u nebo.

I onda je svizac zamotao čokoladu. Btw free float na FNVC-u je veći od 20%. ( čitaj napomene u FI za 3q )

Pozdrav


A dosad su “fondovi” dizali cijenu u nebo.

I onda je svizac zamotao čokoladu. Btw free float na FNVC-u je veći od 20%. ( čitaj napomene u FI za 3q )

Pozdrav

Nisam baš siguran da je free float veći od 20%. Gospodin Marijan je samo založio dionice. Ionako je taj free float jako rastezljiva kategorija.

Marin Filipović novi predsjednik Uprave
PREZID – »Danas kada slavim 73. rođendan i s 55 godina radnog staža, spreman sam otići u mirovinu, a svoj posao rukovođenja »Finvest corpom« prepustiti ću svojoj djeci Marinu i Katici, jer smatram da su dovoljno stasali da preuzmu ovaj odgovoran posao«, rekao je Marijan Filipović, dosadašnji predsjednik Uprave Korporacije na svečanosti u Prezidu kojom je obilježeno 16 godina Finvest corpa….
Izvor N.list


Marin Filipović novi predsjednik Uprave
PREZID – »Danas kada slavim 73. rođendan i s 55 godina radnog staža, spreman sam otići u mirovinu, a svoj posao rukovođenja »Finvest corpom« prepustiti ću svojoj djeci Marinu i Katici, jer smatram da su dovoljno stasali da preuzmu ovaj odgovoran posao«, rekao je Marijan Filipović, dosadašnji predsjednik Uprave Korporacije na svečanosti u Prezidu kojom je obilježeno 16 godina Finvest corpa….
Izvor N.list

Bilo mu je i vrijeme. Smiješno mi je kad ekipa sa preko 70 godina rukovodi firmom. Mogu biti savjetnici, ali nikako ključni ljudi za funkcioniranje firme.

Meni je svejedno tko će iz obitelji Filipović predsjedati upravom,samo da više jednom ova dionica dođe na fer vrijednost..

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

MARIJAN FILIPOVIĆ SE NA 16. OBLJETNICU FINVEST CORPA POVUKAO I PREPUSTIO POSLOVE SVOJOJ DJECI

Marin Filipović novi predsjednik Uprave

PREZID – »Danas kada slavim 73. rođendan i s 55 godina radnog staža, spreman sam otići u mirovinu, a svoj posao rukovođenja »Finvest corpom« prepustiti ću svojoj djeci Marinu i Katici, jer smatram da su dovoljno stasali da preuzmu ovaj odgovoran posao«, rekao je Marijan Filipović, dosadašnji predsjednik Uprave Korporacije na svečanosti u tvornici u Prezidu kojom je obilježeno 16 godina »Finvest corpa«. Ostat ću na mjestu predsjednika nadzornog odbora, a u budućnost tvrtke ne sumnjam jer imamo kvalitetan kadar. Mnogo je teže stati nego započeti, bile su završne riječi Marijana Filipovića.
Novi predsjednik Uprave Marin Filipović govorio je o tome što se danas događa u »Finvest corpu« za koji je ova godina godina velikih investicija, što najbolje ilustrira podatak da u posljednjih 30 godina u cijelom Gorskom kotaru nije bilo značajnijih investicija poput ove u Gerovu. Andreja Malnar je u ime djelatnika Korporacije zahvalila Filipoviću na svemu do sada učinjenom, a posebno je istaknula njegovo zalaganje da se kroz osnovanu Zakladu pomogne osobama lošijeg imovnog stanja i studentima.
Hoteli »Njivice« pobrinuli su se za ugostiteljske usluge, dok su »Čebranski tamburaši« pod vodstvom Zvonimira Gašparca stvorili poseban ugođaj.

Sada se poklapa i ovo sa izmjenom statuta i članova NO na skupštini 21.12. Marin i Katica u Upravu a na njihovo mjesto Marijan. Također se uklapa i Marinova kupnja 30% FNVC-a Drvar. Obzirom da se dobit 2002-2007 raspoređuje u neraspoređenu dobit, moguća je isplata starog ( dividenda ) te ulazak Marina u vlasničku strukturu kao i dokapitalizacija.

Još ako pogledamo napomene iz izvješća za 3q citat:

U promatranom razdoblju došlo je do manje promjene u vlasničkog strukturi dioničkog društva. Zbog kupnje i prodaje dionica na Zagrebačkoj burzi došlo je do povečanja dioničkog udjela u vlasništvu financijskih institucija (fondovi, banke, itd), dok je došlo do određenog pada dioničkog udjela privatnih investitora.

Mislim da će po izlasku Raiff sa 460 komada ova dionica doći jako brzo na svoje.

U prilogu tome ide i TA sa jasnim buy signalom.

Nije valjda da će i tu biti dokapitalizacija?
I ako je bude, koji će se model koristiti – INGR ili INDG?[kiss]

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go

New Report

Close