FNVC (Finvest Corp d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska FNVC (Finvest Corp d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Slažem se, no pošto sam dugo u njoj ( dionici ) sada jednostavno čekam poentiranje, no kada će ono biti baš mi je svejedno![smiley2]
Jedino mi je žao što nemam gotovine da nešto dokupim, čak mislim prije dokupit FINVEST nego HT![smiley1]
Apartmani moraju biti izolirani od buke i ljudi! Totalni odmor![smiley2]
Onda će biti bolje![smiley13]

ajmo ljudi kupujte dok je jeftino i dok ima, pa 580 kn je diskontna cijena , bolja nego ce bit za T-HT

Zar smo dobili zamjenu za znanca koji se već dugo nije javio. Ajde znanče malo komentara ( ako čitate ).


ajmo ljudi kupujte dok je jeftino i dok ima, pa 580 kn je diskontna cijena , bolja nego ce bit za T-HT

Zašto sada kupiti kada će biti još jeftinije?
Drvna industrija u RH stoji slabo, samo su tekstilci u gorem položaju,manje su perspektivni od brodogradnje.
Tek ulaskom RH u EU, kada se maknu trgovinske barijere i kada budu dostupni EU fondovi i programi potpore, dolaze bolji dani za hr.drvnu industriju.

Zato jer firma samo knjigovodstveno uz revalorizaciju vrijedi od 1.200-1.500 kn po dionici.

Varaš se ako misliš da će je biti puno jeftinije.

[smiley1]

[b][color=blue]Popravljam hrenovke![/color][/b]

Prije dvije godine, dakle 2005., upravo negdje pred jesen nitko nije htio kupiti FNVC niti za 180kn,
a tada je uslijedio strašni rast, u nekoliko mjeseci do razine preko 500kn za dionicu. Bez revalorizacije
još uvijek je ispod BV, jedna od rijetkih na našem tržištu.

@nte,@nte, a koja industrija i firma u Hrvatskoj stoji dobro?[smiley1] NABROJI, ali po zapadnjačkim mjerilima, a ne hrvatskim proizvodima, kao što kaže Vidošević: ” Mi ćemo ići u osvajanje Ruskog tržišta!” Bravo nakon petnajst godina on se i toga sjetio? Pravi gospodarstvenik, koji je vjerojatno puno izvezo Kraševe čokolade u Švicarsku i Nizozemsku![smiley2]
Mi budemo, mi se pripremamo, mi imamo u planu, mi ćemo uvesti nove tehnologije, mi trenutačno radimo…..TO VANI NE PALI!
Znaš što piše u NY U predvorju investicijske kuće Morgen stenly ( svi vide kada izlaze iz zgrade ) velikim mesinganim slovima cca 50 cm: ” KOLIKO STE DANAS ZARADILI ZA NAŠU FIRMU?”[smiley2]
Pametnom jako puno rečeno! Ostalo je sve iluzorno!
Zato će biti bolje![smiley13]


Zar smo dobili zamjenu za znanca koji se već dugo nije javio. Ajde znanče malo komentara ( ako čitate ).

ne bih znao gdje je kolega znanac, ali šteta što se ne javlja više pogotovo na ovoj temi

Evo malo i mene mada sam trenutno zauzet drugim poslovima.( nekretnine i građenje )

Evo malo komentara na ovu našu uzdanicu drvne industrije. FNVC se ne može gledati samo kao tvrtka u drvnoj industriji ( zbog različitih segmenata poslova kojim se bavi ).

Vlasnici su Hotela Njivice, bave se prodajom autodijelova, kupuju i trže na burzi ( 4 su dioničar INDG ), rade tvornicu za brikete koje služe kao pogonsko gorivo……Postali su transparentni i daju konsolidirana izvješća. Jedan su od najvećih ulagača u BiH, dobili su državne bespovratne poticaje i kreditnu liniju od 2% kamata, planira se gradnja novih turističkih apartmana u Lici gdje imaju velike površine zemljišta u vlaništvu, izgradili su i novu poslovnu zgradu u Zagrebu ( uz postojeću u Vukovarskoj ), vlasnik je jedan od 50 najbogatijih Hrvata.

Njihovi prihodi rastu svake godine i posao se sve više širi. Jedni su od najvećih izvoznika u zemlje EU ( u segmentu namještaja )…….. U prvih 10 dioničara su Floričić te Aureus i skrbnički Aureusov račun. Vlasnik ne prodaje više dionice već ih založi kod banke, a to bi napravio samo ako misli da dionice vrijede znatno više od tržišne cijene.

Što se tiče niske cijene dionice, FNVC je podložan velikim padovima i rastu ( sjetimo je nekoliko blokada prilikom rasta do 729 kuna ). Trenutno je na najnižoj razini od početka godine i po meni najbolja prilika za kupnju. Zbog THT-a sada je možda i najbolja prilika za kupnju ( dokup ) jer su prometi mali i smatram da je sve do 620 kuna odlična kupnja a mali dioničari skupljaju kapital za THT. Imam ovu dionicu već više od godine dana u portfelju i ne mislim je prodavati barem još par godina. ( slično sam napravio sa KODT-om )

Moja realna procjena vrijednosti ove dionice kreće se između 1500-2500 kuna, a vrijeme će pokazati kad će doći na te razine. U svakom slučaju jedna od najpotcijenjenih dionica na tržištu. No, odluka je uvijek na Vama.
Ako želite FNVC trebate samo biti strpljivi i bit ćete bogato nagrađeni.

Pozdrav svim forumašima ma gdje bili.[smiley11]

Znanče, vidiš da te prozivaju samo zato da ih utješiš…
Sve što si im naveo je više od utjehe, nadam se da ćemo znati cijeniti…

Na pomolu je nova energetsko-industrijska revolucija....

Djelim mišljenje gospodina Znanca!
No sada će s epojaviti jedan drugi problem? Prestat će trgovina dionicama![smiley2]
Zašto? Zato što oni koji posjeduju dionice više neće prodavati jer znaju koliko vrijedi! Oni koji su zakasnili s kupnjom po ovim cijenama nažalost ( ili na sreću ) mogli bi kupovati po skoro početnoj cijeni od 1 kg![smiley2]
Sada je samo pitanje tehnike u koliko koraka ( što manje ) ponuditi vrlo povoljnu kupnju po 1 kg! Tko tu ne zakasni može računati na 100% zaradu![smiley2]
Eto sve dođe na svoje, samo treba biti dobar analitičar!
Bit će bolje![smiley13]

Datum objave: 13.9.2007 Rubrika: Otoci

VLASNIK »FINVEST CORPA« MARIJAN FILIPOVIĆ PREGOVARA S OPĆINOM I POLJOPRIVREDNOM ZADRUGOM VRBNIK [center]
Čabarski magnat kupuje stari hotel u Vrbniku
[/center]Filipovićev hotelski menadžment, koji se već dokazao uspješnim vođenjem Hotela Njivice, uvjeren je da će taj objekt, dovede li ga se na razinu 4 zvjezdice te »udružen« s vinarskim imidžem i bogatom baštinom, vrlo brzo opravdati ulaganja

VRBNIK – Tvrtka »Finvest corp«, u vlasništvu čabarskog drvnoindustrijskog magnata Marijana Filipovića, spremna je u nekadašnji vrbnički hotel »Vrbniče nad morem« uložiti znatna sredstva i na taj način vratiti to mjesto na turističku kartu otoka Krka. Potvrdio nam je to Anton Bolonić, direktor Hotela Njivice

prejak sam i moralno i intelektualno i verbalno i financijski da bi ikada imao potrebu igrati nepošteno - zimzelen

New Report

Close