FNVC (Finvest Corp d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska FNVC (Finvest Corp d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

da, po cijeni izgleda kao živ…

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

Zahvaljujem i čestitam gosp. ZNANCU, uvjek, na pravovremenim i odličnim informacijama![smiley2]
Čini se da je Marjanček odlučio prvo spasiti posrnulog Galinca[smiley13], a onda NAS! ( Bv X barem 2,2 )
I nama će nakon toga biti puno, puno bolje!
Čekati i pratiti dalji razvoj događaja, u međuvremenu na tim informacijama dobiti koju pinku![smiley2]

Hoće li za 10-15 dana ovde bit dionica ispod 550 ili ne?

Hoće sigurno, a zainteresirani trebaju stati u RED, možda će se i dijeliti![smiley1]


… a spominje se i prodaja dijela FNVC jednom od inv. fondova ( za što su mnogi fondovi zainteresirani zbog potcijenjenosti tvrtke 0.7-0.8 booka ) što bi moglo podići cijenu dionice, a taj novac iskoristiti za daljnju kupnju INDG. Ostaje da vidimo što će se događati, ali mislim da će biti zanimljivo. Po meni ovaj razvoj događaja trebao bi pozitivno utjecati na cijenu obje dionice. Komentari dobrodošli.

Mislim da trenutno nije vrijeme za rast cijene dionica, dosta se kupnje povuko, i dosta se prodaje naslozilo valjda sa idejom rusenja cijena i hvatanja sitnih ribica prije nego svekolikom pucanstvu zatreba lova za HT.

Ja kupnju spustam nize, pa ako uleti uleti, ako ne bit ce valjda prigode i po uzlaznoj putanji kupovati kad prodju IPO-i i izbori.

Sada ju nitko neće ,al će zato biti kupovine po asku kada iziđe 3Q FI.[smiley4]

Ja sam brži od brzog, hitriji od hitrog !

Znanac,
jesi li siguran u ovo “…jer je ovo prvi put da dionice kupuje FNVC…”. To mi se čini izuzetno bitim u razumijevanju pojavljivanja FNVC-a u top 10 INDG. Ako i inače zna kupovati (nije mi poznato), ne bi trebali olako uzeti spomenuti scenarij, u suprotnom… bih rekao da bi se moglo raditi o partnerstvu, preuzimanje mi baš i nije izgledno, no tko zna.

Zna li možda netko na koji način pretražiti SDA 10 ten, pa vidjeti u kojim firmama se sve pojavljuje određena pravna ili fizička osoba. Pokušaj “finvest site:www.sda.hr” na google ne daje rezultate jer stranice nisu statičke već se očito generiraju iz baze, a ni njihov pretraživač ne nudi takvu mogućnost.
Sa JIK je slična situacija, iako bi informacije tamo ionako bile stare, ali ipak…
Te informacije su i u excelima na ZSE, ali ni njih se ne da samo tako pretražiti.

Što se tiče ovog “…spominje se i prodaja dijela FNVC jednom od inv. fondova…”, bilo to više nego dobro, dionica bi sigurno dobila na likvidnosti, koja je njena velika boljka.

Što se tiče profila firmi, vjerojatno bi moglo doći do suradnje radi obostrane koristi, bez obzira na eventualni jači ulazak u vlasničku strukturu. FNVC od drva proizvodi i građevne elemente, a svojevremeno je još Matić (bivši vlasnik INDG) spominjao u nekom članku da odjel koji radi te materijale unutar INDG radi u 3 smjene zbog velike potrebe i tom je prigodom rekao da su u tom poslu od njih veći jedino FNVC.


Znanac,
jesi li siguran u ovo “…jer je ovo prvi put da dionice kupuje FNVC…”. To mi se čini izuzetno bitim u razumijevanju pojavljivanja FNVC-a u top 10 INDG. Ako i inače zna kupovati (nije mi poznato), ne bi trebali olako uzeti spomenuti scenarij, u suprotnom… bih rekao da bi se moglo raditi o partnerstvu, preuzimanje mi baš i nije izgledno, no tko zna.

Što se tiče ovog “…spominje se i prodaja dijela FNVC jednom od inv. fondova…”, bilo to više nego dobro, dionica bi sigurno dobila na likvidnosti, koja je njena velika boljka.

Što se tiče profila firmi, vjerojatno bi moglo doći do suradnje radi obostrane koristi, bez obzira na eventualni jači ulazak u vlasničku strukturu. FNVC od drva proizvodi i građevne elemente, a svojevremeno je još Matić (bivši vlasnik INDG) spominjao u nekom članku da odjel koji radi te materijale unutar INDG radi u 3 smjene zbog velike potrebe i tom je prigodom rekao da su u tom poslu od njih veći jedino FNVC.

Sasvim sam siguran da do sad FNVC nije kupovao dionice na ovaj način ( osim kad je preuzimao tvrtke nor. Hoteli Njivice, Autoremont Matulji i još neke ) ali onda je kupovao u cjelini. Međutim FNVC kao strateški partner INDG mi se čini izgledan i ako se to dogodi vjerovatno će biti izvan burze. Sve su to “prijatelji i poznanici” koji imaju inside informacije.

Puno je potencijalnih zbivanja oko FNVC-a, nadam se da će se uskoro nešto i konkretizirati. Sudeći po njegovim ranijim kupovinama, Filipović izgleda kao solidan investitor, koji dobro oplođuje uloženo. Diverzifikacija poslovanja ga, izgleda, ne brine previše, sve dok misli da će biti profitabilno. Po njegovom kupovanju INDG i prije nego se pojavio FNVC u top 10, dalo bi se zaključiti da vjeruje da bi i ta investicija mogla uroditi plodom (vjerujem i ja, pa je držim još od cijene od cca 800 kn).

Razmišljam malo i o načinu stjecanja ovih zajedničkih cca 5 % Industrogradnje. Finvest je kupio udio u INDG svojom imovinom, pa makar i kreditom, a Marijan kreditom dobivenim zalaganjem dionica poduzeća koje je kupilo udio u INDG. Iako nije riječ o istom novcu, ne mogu se oteti dojmu da je postignut dvostruki učinak. Lukav čovjek, taj Filipović.

Aureus prodaje dionice INDG ( zaokružio na 2000 ). Vidjet ćemo danas je li nastavio prodavati i da li je scenarij zamjene dionica Aureus-FNVC izgledan o čemu su neki pričali.

Dakle moguće je da Aureus zamjeni dionice INDG za dionice FNVC-a. ( recimo npr. 2000 INDG za 5000 FNVC-a )

Hajde kolega Znanac kupi par komada,ljudi ce misliti da je FNVC u blokadi kao TLM[smiley5]

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA

New Report

Close