FNVC (Finvest Corp d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska FNVC (Finvest Corp d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo ga pronašli smo što rai Marjanček![smiley2]
Provjerite da li je Centar banka ustupila svoje dionice u Transadriji Marjančeku, a Marijanček njima dao dionice Finvesta?[smiley1]
Vita jela, zelen bor, molim brzi odgovor![smiley13]

Očigledno očekuje rast cijene TNSA, za razliku od FNVC

Nije CEBA ništa ustupila Marijanu već je Marijan kod CEBE založio dionice FNVC i TNSA. Jučer ( odnosno prije 3 dana ) samo je te dionice vratio u svoj portfelj u oba slučaja tako da je “povratio” (dionice TNSA i dio založenog FNVC-a ). Dakle nije bilo ni kupnje ni prodaje već vraćanje založenih dionica ( vjerovatno vraćen margin ili lombardni kredit ).

Dakle niti je kupovao FNVC niti TNSA.

G..c,g..c !!! Oba dva.

Eh, Marjanček ………Marjanček…..nikako s tobom na zelenu granu![smiley2]
Hvala na informaciji!
I dalje budno pratiti događanja![smiley13]

Finvest preuzima Industrogradnju

Izgleda da je INDG konačno našla pouzdanog partnera i suvlasnika. Prema neslužbenim informacijama sa tržišta izgleda da je FNVC ozbiljno zainteresiran za kupnju INDG. Naime kao što Vam je i poznato građevinski biznis posljednih godinu dana u Hrvatskoj doživljava veliki rast. Poznato je da su MF i JG u jako dobrim odnosima.
Ako ste jučer pratili stanje prvih 10 dioničara INDG mogli ste vidjeti da se na 4 mjestu pojavila tvrtka FNVC.
Trenutno FNVC kao tvrtka i MF imaju zajedno cca 5,1% INDG ( FNVC 4412 dionica + MF 1979 ) a jučer i prekjučer zabilježen je veći promet dionicama INDG ( U 372 i S 372 komada ) čiji je najvećim dijelom kupac FNVC.

Trebamo uzeti u obzir da je sadašnja trž. kapitalizacija INDG cca 212 M kuna i da bi ovo moglo riješiti odnose Aglalia – Negotiator, a moramo uzeti i činjenicu da je Aureus prisutan u obje dionice u prvih 10 dioničara. ( treba uzeti i dobre odnose JG i KF ) a u FNVC osobno i KF.

U svakom slučaju bit će zanimljivo pratiti daljnji razvoj situacije, jer je ovo prvi put da dionice kupuje FNVC a ne MF pa preuzimanje nije isključeno.

FNVC ovim pokazuje financijsku snagu, poznato je da su jedna i druga tvrtka i u turističkom biznisu ( Duga uvala i Hoteli Njivice ) kao i da je FNVC najavljivao veće građevinske radove u Gorskom kotaru i razvoj turizma a tu je i nepresušan izvor drvne građe koja se koristi za građevinski biznis. MF je založio dosta dionica FNVC ( trenutno je MF na 83% – nikad manja količina ) a spominje se i prodaja dijela FNVC jednom od inv. fondova ( za što su mnogi fondovi zainteresirani zbog potcijenjenosti tvrtke 0.7-0.8 booka ) što bi moglo podići cijenu dionice, a taj novac iskoristiti za daljnju kupnju INDG. Ostaje da vidimo što će se događati, ali mislim da će biti zanimljivo.

Po meni ovaj razvoj događaja trebao bi pozitivno utjecati na cijenu obje dionice.

Komentari dobrodošli.

Po meni ovo su tri sektora koja će imati i te kakvu budućnost u regiji…
FNVC čini se želi sinergiju sva 3…

Na pomolu je nova energetsko-industrijska revolucija....

Ostale su mi dionice danas u minusu,cini mi se da ova nece doc u to iskusenje[smiley1]

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA


Ostale su mi dionice danas u minusu,cini mi se da ova nece doc u to iskusenje[smiley1]

Ipak trzi se,bit ce zanimljivo da li ce kao i ostalih dana famoznih par komada proci[smiley9]

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA

Gric gric već godinu dana al nikako da se odgrize

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

@ znanac

MF u svakom slucaju vec sada zna ono kaj bumo mi tek citali u FI INDG…

[i][color=gray]Novac je samo koncept. Ukupna vrijednost Zemlje je konstanta[/color][/i]

Od svega toga jedino pametno bi bilo da mf proda dio dionica nekom fondu a ovo sve drugo mi je bez veze. Koliko ja znam INDG je gubitaš i ogroman zalogaj. Nisam siguran da ga je lako prožvakati…Osim toga biti u 5 branši je super samo što teško funkcionira na širen tržištu gdje se sve više traži specijalizacija…Nadam se da sam u krivu jer mi je dosadilo čekat u ovoj dionici…

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

Nitko, tko na industrogradnju primjenjuje forenzičke metode iz XIX stoljeća neće na njoj ni lipe zaraditi, pa ni gospodin Poirot.

prejak sam i moralno i intelektualno i verbalno i financijski da bi ikada imao potrebu igrati nepošteno - zimzelen

Bome dobro vam kaže Sarica Hej.
Ovdje ne pomaže forenzika, pa nije ovo mrtvac zar ne?

Da je mrtvo ajde još, ali još daje znakove života.KAkve takve.[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close