FNVC (Finvest Corp d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska FNVC (Finvest Corp d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ostali financijski prihodi očito se odnosi dijelom na FNVC Drvar. Ovo sa sezonskim poslovanjem je samo “pro forme navedeno u napomenama “.

Prema dosadašnjim rezultatima možemo očekivati vrlo solidnu dobit Hotela NJivice zbog dobre sezone ( po meni cca dobit 3q trebala bi biti iznad 20 mil kuna ) a k tome preba pribrojiti poticaje i prodaju zgrade na Jankomiru ( ne znam da li će biti prikazana u 3 ili 4q )

Sve u svemu treba gledati ukupne rezultate a oni su: Prihodi godinama konstatno rastu, kao i ulaganja.
U prvih 10 su 2 fonda ( Aureus i Raiff EQI ). MF je založio a ne prodao dionice. Trgovina FNVC odvija se daleko iznad booka što je krajnje nerealno obzirom da se neke dionice trže po nekoliko bookova sa znatno lošijim pokazateljima. TA daje čist buy signal.

Uzimajući sve u obzir kao i 25 puta veću dobit 2q u odnosu na 2006 godinu, mislim da je ovo dobra dionica za dugoročno ulaganje, naročito sada kada imamo konsolidirana izvješća.

Trenutno-4,27
Svi su izgledi da nece biti problem uci u TOP10[smiley5]

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA

Polako zeko. Postaviš se na kupnji i čekaš nestrpljive. Korekcija je prava prilika za dokup.[smiley2]

G..c,g…c !!![smiley2]

Badava dobri rezultati kad nema povjerenja u vlasnika i management pa je cijena ispod vrijednosti. Iako sam unutra, zelim da padne na 200kn, mozda onda netko sustavno pocne voditi brigu. Povjerenje se lako izgubi, a tesko povrati (sad bi valjda trebali biti presretni jer daju izvjesca, kao da ne moraju).


Polako zeko. Postaviš se na kupnji i čekaš nestrpljive. Korekcija je prava prilika za dokup.[smiley2] G..c,g…c !!![smiley2]

Tako si govorio pa sam kupio po 685
U svakom slucaju sami smo odgovorni za svoje postupke[smiley1]

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA

Nema veze, kad dođe na 1600 bit će ti svejedno.[smiley2]


Prema dosadašnjim rezultatima možemo očekivati vrlo solidnu dobit Hotela NJivice zbog dobre sezone ( po meni cca dobit 3q trebala bi biti iznad 20 mil kuna ) a k tome preba pribrojiti poticaje i prodaju zgrade na Jankomiru ( ne znam da li će biti prikazana u 3 ili 4q )


Ja se pitam zašto se ne zna kada će biti prikazana. Isto tako se pitam zašto su je gradili, radi potreba ili prodaje? Ako je u startu bilo radi prodaje, onda su mogli tu djelatnost izdvojiti u neku Finvestogradnju ili Fingru. Na što će novac od prodaje biti potrošen, istraživanje ruda, daljnje investicije ili nedaj bože dividendu?

Netko je spominjao transparentnost?

Ne zna se kad će biti prikazana jer Ugovor još nije potpisan ( samo predugovor )

Radili su je zbog zatvaranja potraživanja koje nisu mogli naplatiti novcem pa su odlučili napraviti poslovni objekt za prodaju na atraktivnom mjestu.

Ajde, moraš priznati transparentnost se drastično popravila. ( mada cijena baš i nije a rezultati su odlični )

Što ćeš kad je KOREKCIJA na tržištu.

Sjećam se kad sam kupio TNPL na 3200 i izašlo izvješće sa preko 500 mil kuna dobiti, a TNPL pala tog dana na 2900.

znanac: “Sjećam se kad sam kupio TNPL na 3200 i izašlo izvješće sa preko 500 mil kuna dobiti, a TNPL pala tog dana na 2900.”

Hah, sjećam se toga. Napravio sam isti potez i kupio, ne uvažavajući da je dobar dio prihoda bio od prodaje broda, što ne obećava učestalo ponavljanje tog trenda u budućnosti. Od tada bolje pratim strukturu prihoda, pa otuda i moje razmišljanje da dobit od onih cca 7 miliona kuna za FNVC uzmem s oprezom.

No, bez obzira na pad s 3200 na 2900 (kasnije je potonula čak i niže), nisam je prodao, a sada stvari izgledaju puno bolje. Slično razmišljam i u slučaju FNVC-a iako se ni u snu ne može mjeriti s TNPL.

Slažem se s tobom. Čak smo i isto uradili sa TNPL. Onda je jedno dugo vrijeme trebalo da dođe do 3300-3400 pa je otišla naglo preko 5000 bez ikakvih posebnih razloga.

Smatram da će se sa FNVC-om dogoditi ista stvar. Onih 7 M kuna je stvar knjiženja. Istina, kad izađe na SASE izvještaj Drvara moći ćemo podrobnije diskutirati, ali tamo još nije izašao izvještaj za Drvar ni za 2006 godinu.

Bilo kako bilo dobit je uvijek dobit, jer TNPL je samo prodajom broda dobila na prihodima, ali nikad nije rađena revalorizacija a slično je i kod FNVC-a. Razmisli samo koliko sad vrijed Hoteli Njivice po dionici FNVC-a ( po meni iznad trenutne cijene FNVC-a na tržištu )

A i većinskom vlasniku je u interesu da to objavi jer to ne ide u prihode već u revalorizaciju ( ne plaća se porez na dobit ) pa je pitanje vremena kad će to napraviti.

vidim da nitko još nije komentirao novo stanje u top10…hm…jel vam promaklo ili ne želite vidjeti…
izgleda da je MF opet založio malo dionica…

Važeći podaci za uredovni dan 17.08.2007

1. FILIPOVIĆ MARIJAN 498.635 80,77 Osnovni račun
2. HPB D.D. 40.673 6,59 Skrb. račun
3. CENTAR BANKA D.D. 16.052 2,60 Skrb. račun
4. VABA D.D. BANKA 5.827 0,94 Skrb. račun
5. LUKA RIJEKA D.D. 3.973 0,64 Osnovni račun
6. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 3.340 0,54 Skrb. račun
7. HPB D.D./AUREUS INVEST – AUREUS EQUITY OIF 2.685 0,43 Skrb. račun
8. FLORIČIĆ KRISTIJAN 2.441 0,40 Osnovni račun
9. BUJAS DEAN 1.766 0,29 Osnovni račun
10. VUKOVIĆ ROBERT 1.232 0,20 Osnovni račun

Šta mislite je li to neki znak kamo će tržište, pa i ova dionica…[smiley12]

Na pomolu je nova energetsko-industrijska revolucija....

New Report

Close