FNVC (Finvest Corp d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska FNVC (Finvest Corp d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


borg: ” Ja kad kliknem na skidanje konsolidiranog dobijem samo identično ono prvo nekonsolidirano… Može li neko postati ovdje!? ” Evo, ali za svaki slučaj napomena: na ZSE s lijeve strane je još uvijek nekonsolidirano, a u bloku “Novi izvještaji na WWW-u” je konsolidirano.

ovo ti je za 1Q…

Hvala! Ma kad sam bio kliknuo na desnoj strani u “novim izjveštajima” bi bilo opet staro…
Da! Ovo je za prvi Q, Marcipanovo je valjda ono pravo ali nema 7 nego 8 mil dobiti…netko je naveo 7 za drugi kvartal u kojem postu prije

Na pomolu je nova energetsko-industrijska revolucija....


Hvala! Ma kad sam bio kliknuo na desnoj strani u “novim izjveštajima” bi bilo opet staro… Ali gle sad ovo,ja vidim gubitak od 8 mil, a netko gore spominje dobit od 7 mil…, jesam li ja lud ili što?

za tekuću godinu, tromjesečje je dobit 7 mil 600 tis….

e vidiš tako lijep kvartal a povjerenja u dionicu te firmu fali….nema znanca nema up..je bilo gric…gric…

fundamenti.blog.hr - vjeruj u fundamente! moj skype: markoqc5

P/B 0,82
BV 770 kn
Ako bi ostavrili dobit do kraja godine 14 mil kn to bilo p/e 27

Problem s tih 7,6 miliona kuna dobiti je u tome što u cjelosti dolazi od “Kamata i ostalih financijskih prihoda” (radije bih da je to bilo pod prodaja). Bez te stavke dobit bi bila gotovo na nuli. U ovim izvješćima posebno ljuti škrtost u informacijama, jer, kako drugačije protumačiti da u komentarima, pod rezultati poslovanja piše “U drugom tromjesječju 2007. godine društvo je ostvarilo dobitak u iznosu od 7.611 tisuća kuna . Ovo je posljedica sezonske naravi poslovanja, posebice u turističkom dijelu poslovanja.”
U nekonsolidiranom izvješću financijski prihodi su skromnih 120 tis. kuna, dobit je bila 4.2 miliona, a komentar:
“U drugom tromjesječju 2007. godine društvo je ostvarilo dobitak u iznosu od 4.276 tisuća kuna . Ovo je posljedica sezonske naravi poslovanja, posebice u turističkom dijelu poslovanja.”
Izgleda kao copy/paste?

A ovo (kopirane čak i gramatičke greške):
nekonsolidirano: U promatranom razdoblju nije mobuće doći do podatkas
konsolidirano: U promatranom razdoblju nije mobuće doći do podatkas

Ako nastavite pregledavati, naći ćete iste stavke uredno prepisane sa svim greškama: … valsničkoj strukturi… dionca… prpajanja ili spajanja…zrazličito…

No dobro, plus je plus, pa otkud god došao, još kad bi bio redovit…

Ne znam što Vam nije jasno kod izvješća. Razlika prihoda, rashoda i dobiti konsolidirnog od nekonsolidiranog izvješća, odnosi se na FNVC Drvar kako je i navedeno u izvješću. Kad skidate konsolidirano izvješće spremite ga u poseban folder i kasnije mu promijenite ime ( jer su imena file-ova ista kod kons. i nekons. ) izvješća.

Danas ću napraviti okvirnu bilancu za Drvar pa će Vam se biti jasno.

Evo uporednih tablica, a u prilogu su izvješća ( konsolidirano i nekonsolidirano )

Odnosi se na 2q2006/2q2007

Nekonsolidirano

Prihodi 67/72 M kn +7%
Rashodi 64/67 M kn +5%
_______________________

Dobit 2,5/4,2 M kn +68%

Konsolidirano

Prihodi 85/92 M kn +8%
Rashodi 85/82 M kn -3%
_______________________________

Dobit 2q 2007 0,3/7,6 M kn 25 puta veća

______________________________

Drvar posebno: Prihodi 20 M kn Rashodi 15 M kn DOBIT cca 5 M kn
_____________________________________________________

Napomena: U rezultate nisu uključeni poticaji, prodaja zgrade, ni glavni prihodi od turizma. ( Hoteli Njivice )

Napominjem i da je ovo prvi put ( od početka godine da smo dobili sva tri konsolidirana izvješća od FNVC-a i to 2006,1q2007 i 1H 2007. Društvo postaje transparentno ( možda i zahvaljujući našem pritisku ) a ako MF založi dionice, a ne prodaje ih vjerovatno zna da vrijede dosta više od trenutne cijene.

Ovo je odlična kompanija a cijena cijelo vrijeme pada, meni skroz nedokučivo. zašto kad je podcijenjena.
Čudi me da Aureus ne podebljava? I čemu toliki ulasci i izlasci iz top deset?

evo kolega samper…citiram pod stavku 6.tablica f.-U drugom tromjesječju 2007. godine društvo je ostvarilo dobitak u iznosu od 7.611 tisuća kuna . Ovo je posljedica sezonske naravi poslovanja, posebice u turističkom dijelu poslovanja. [smiley2]

fundamenti.blog.hr - vjeruj u fundamente! moj skype: markoqc5


Ovo je odlična kompanija a cijena cijelo vrijeme pada, meni skroz nedokučivo. zašto kad je podcijenjena.
Čudi me da Aureus ne podebljava? I čemu toliki ulasci i izlasci iz top deset?

Sve dionice će prije ili kasnije doći na svoju fer cijenu. Tako i ova. Zaboravljate da Aureusova ulaganja kao i većine investitora od 3-5 godina. Sve dionice prije ili kasnije uđu u fokus investitora. To ste mogli primjetiti na desetke primjera.


evo kolega samper…citiram pod stavku 6.tablica f.-U drugom tromjesječju 2007. godine društvo je ostvarilo dobitak u iznosu od 7.611 tisuća kuna . Ovo je posljedica sezonske naravi poslovanja, posebice u turističkom dijelu poslovanja. [smiley2]

Pa upravo to me i smeta, jer mi se čini da nije tako, to jest da je taj komentar tu reda radi, jer je bio i u nekonsolidiranom izvješću samo s drugom cifrom. Konsolidirano pokazuje 7.657 000 kuna prihoda koji je ostvaren pod “Kamate i ostali financijski prihodi”, kojeg prošle godine u to vrijeme nije bilo, pa mi se čini da to nema nikakve veze sa sezonskim poslovanjem, a pogotovo ne turizmom, jer te cifre nije bilo u nekonsolidiranom (FNVC Hrvatska ima turističku diviziju, a Finvest Drvar nema).
Na kraju je dobit 7 611 000 kuna, a to je gotovo isto kao i taj prihod pod “Kamate i ostali financijski prihodi”.
Drugim riječima, da tog financijskog prihoda nema, ne bi bilo ni dobiti, uzalud sezonsko poslovanje.
Ono što mene zanima je: što je zapravo taj prihod, a pogotovo da li je jednokratan, ili će se možda još neko vrijeme ponavljati u novim izvješćima (daj bože!).

New Report

Close