FNVC (Finvest Corp d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska FNVC (Finvest Corp d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


nismo se skužili..moje pitanje je bilo…zbog čega uprava u fin. izvještaju ne prikazuje svu imovinu…govorimo o turističkom sektoru te o nekim drugim investicijama te tekretninama itd…/prije nabrojene u postu od kolege yokuz./

Ma sve je tu, ne moze se to sakrit. Mislim moze, ali onda financijska dodje kuc, kuc. Ili ne dodje ako si dobar sa njima. Pitanje je samo razlike knjigovodstvenei trzisne vrijednosti.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Meni samo nije jasno gdje Vi vidite da piše je rast rezervi od 120 mil kuna ( revalorizacijske rezerve )
Ja to nigdje u izvještaju ne vidim.

U svakom slučaju čim veće rezerve u pasivi to bolje za FNVC.


Meni samo nije jasno gdje Vi vidite da piše je rast rezervi od 120 mil kuna ( revalorizacijske rezerve )
Ja to nigdje u izvještaju ne vidim.

U svakom slučaju čim veće rezerve u pasivi to bolje za FNVC.

Rast rezervi je 120 mil kn, u tfi-pod nema posebne pozicije samo za reval. rezerve. Vidite da stoji ** i objasnjenje. Pogledajte ELPR za 2006., oni su radili revalorizaciju. Zaljepili su razliku isto na rezerve. Tu je FNVC radio revalorizaciju necega 100%. Uostalom, mozda da nazovete njihovo knjigovodstvo i pitate ih sto su radili?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

U svakom slučaju ako to budu prebacili u Kapital i rezerve book će otići iznad 1000 kuna.

Možda da kolega Yokozuna ovo prokomentira, jer je ispalo da je on zadnji put bio u pravu oko tumačenja FI.

Ja još uvijek stojim kod toga da to nije revalorizacija.

Nekako mi se cini da govorimo o FI za 2004

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!


Nekako mi se cini da govorimo o FI za 2004

Da, 2004. Vidi se na slici koju sam postao, i eksplicitno sam naveo da je 2004. u jednom post-u. Pitanje je bilo da li se hoteli njivice vode u bilanci. Mislim da se vode (moraju se voditit), 2004. su maknuti sa fin. imovine, revalorizirani i preseljeni na mat. imovinu.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Dobro, da zavrsimo mozda o tome:
Treba procjenit koliko imovine ima FNVC, procjenit realnu cijenu i razlika izmedju trzisne cijene i onog sto se vodi pod dug. imovine ja ono sto se treba dodat na BV. Uopce ne treba gledat sto je u izvjescu, sto nije i po kolko se vodi. Jel se mozemo slozit oko toga?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Apsolutno.[smiley2]

slazic:

Nekako mi se cini da govorimo o FI za 2004

Da, 2004. Vidi se na slici koju sam postao, i eksplicitno sam naveo da je 2004. u jednom post-u. Pitanje je bilo da li se hoteli njivice vode u bilanci. Mislim da se vode (moraju se voditit), 2004. su maknuti sa fin. imovine, revalorizirani i preseljeni na mat. imovinu.


Zašto se onda ta revalorizacija u 2004 ne vodi kroz revalorizacijske rezerve, dolje u računu kapitala i rezervi?

Na pomolu je nova energetsko-industrijska revolucija....



Zašto se onda ta revalorizacija u 2004 ne vodi kroz revalorizacijske rezerve, dolje u računu kapitala i rezervi?

Eto sad vas kolega, taman smo se svi slozili [smiley2]. Pogledom kroz tamu bludim, stojim plasim se i cudim. Nemam pojma. Naljepili su 90 mil. samo tako!?. Kakva im je to matematika? Mozda su zakoni bili drukciji onda?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Ma to je godina kad je zadnji put bilo moguce napravit jednokratni otpis imovine. To je SDP uveo, Suker ukinuo. Mislim da je u tome stvar, nesto su petljali sa tim, detalje neznam.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Ok. Ajmo nemojmo više po tome kopat…
Jedva čekam ostale kvartale pa da se okrenemo RiDG, jer inače smo mogli trgovati nekretninama pa bi se bavili samo BV-om…

Kokoš nesilica koja nese više jaja od druge više i vrijedi, zato strpljivo dok jaja ne krenu…

Na pomolu je nova energetsko-industrijska revolucija....

New Report

Close