FNVC (Finvest Corp d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska FNVC (Finvest Corp d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.zse.hr/financ/FNVC-fin2007-1Q.xls

1Q konsolidirani

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!

Nije dobro bojim se…..gubitak 8,5 milijuna kuna…

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Demios, hvala na pojašnjenju, razumijem to sa BV-om, samo se čudim samom sebi i forumu kako smo očekivali povećanje BV-a…
U biti cilj nam je kupovati podcijenjene firme, a ovdje gledajući CF za prošlu godinu i povećanje prihoda obećava…


Nije dobro bojim se…..gubitak 8,5 milijuna kuna…

Pa ako usporediš sa prošlom godinom a ne sa konsolidiranim, firma ima dobar napredak u izvozu preko 100 % u prvom kvartalu (u inozemstvu su ipak ažurniji sa plaćanjem), a prvi kvartal je tek početak i naplate izostaju!

Ostalo mi se sve čini nategnuto da izgleda kao prošlogodišnje stanje…

Na pomolu je nova energetsko-industrijska revolucija....

Ne bojte se. To Marijan kupuje novi helikopter. Vidite da se ovi naši nisu baš sigurni.
Eh da, to on kupuje sa Vašim novcima. Samo ne znam kako će vam to pomoći. BSN.

Zoran Milanović: " [u]......to nisam pročitao, ne znam ništa o tome a najbolje mi je kad čujem da o tome treba odlučiti struka, ma kakva struka, mislim .........[/u]"


Nije dobro bojim se…..gubitak 8,5 milijuna kuna…

Manji nego godinu prije. Osim toga Finvest ima jaku sezonsku djelatnost

Vaš link

te će biti i lijepog dobitka za 3Q.[smiley1]

Nije li vam čudno da konsolidirani stižu nekoliko dana jedan iza drugog. Čini se da vam neki žele jeftino pokupiti dionice. [smiley1][smiley1][smiley1]

[b][color=blue]Popravljam hrenovke![/color][/b]

Sa tih stranica izdvajam:

dva moderna hotela sa *** zvjezdice:
– Jadran (sa 224 moderno opremljenih soba) i
– Beli kamik I i II (sa 376 moderno opremljenih soba)
depandansa Adria sa ** zvjezdice raspolaže sa 36 trokrevetnih i četverokrevetnih soba
turističko naselje Flora sa ** zvjezdice (550 ležaja):
– bungalovi: 60 trokrevetnih i četverokrevetih soba
– apartmani: tipa A za 8 osoba, tipa B za 4-5 osoba i tipa C za 6 osoba
veliki autokamp sa ** zvjezdice koji ima kapacitet 2000 mjesta.

Što možemo iz toga zaključiti???

600 soba u hotelima. Pretvorimo vrijednost apartmana i bungalova u sobe po ključu 4 kreveta jedna soba.To je zaokruženo naniže 137 soba.

Imamo zajedno cca 730 soba što množimo sa 110.000 EUR (vidjeti vrednovanje hotela u Španjolskoj – članak poslovni Dnevnik) što iznosi 80 milijuna EUR. Hoteli su kupljeni za 12 milijuna EUR. U njih je uloženo 10 milijuna EUR. Neka se još uloži 10 i imamo ukupnu knjigovodstvenu vrijednost od 32 milijuna EUR.

Uz revalorizaciju imamo dodatak na book od možda ugrubo 48 milijuna EUR. Neka je diskont 30% i imamo 33 milijuna EUR ili kojih 300-400 kn po dionici. U kalkulaciju nisam računao kamp od 2.000 mjesta koji u budućnosti može vrijediti kao dragi kamen.

Nisam također spominjao revalorizaciju ostalih nekretnina u vlasništvu Finvesta, tipa Škorpikova 24 u Zagrebu, s cca 11.000 kvadrata zemljišta i zgradom od cca 1.500 kvadrata.[smiley2]

[b][color=blue]Popravljam hrenovke![/color][/b]

Od nekretnina u Zagrebu tu je još Ulica grada Vukovara s cca 3.000 kvadrata poslovnog prostora i skladišta.

Snimio sam i sliku sa imenik.ht.hr koju sam dobio pretraživanjem. Ima tu još vrijdenih nekretnina i zemljišta, posebice u Rijeci i okolici.

[b][color=blue]Popravljam hrenovke![/color][/b]

Nadam se da ovim što navodi Yokozuna zaključujemo priču i dolazimo do zaključka, kako je trenutno stanje namjerno…

Zaključak neka svako donese sam…

Na pomolu je nova energetsko-industrijska revolucija....


Nije dobro bojim se…..gubitak 8,5 milijuna kuna…


Nije dobro bojim se…..gubitak 8,5 milijuna kuna…

kolega, nije dovoljno gledati samo neto dobit/gubitak….ali ako samo to gledate onda uspoređujte s prošlim periodima ili pak pogledajte rashode te način na koji su nastali…
npr. ..pogledajte malo rast prihoda 13 posto dok rashodi padaju 11 posto…uzmite u obzir da firme koje u svom vlasništvu imaju i dio turizma[smiley2] upravilu loše posluju 4 q te 1q te su i rezultati poprilično loši….itd….a da se vratimo na gubitak..hmm i on je manji istina malo ali je mani za 4 posto….[smiley1]
ostale podatke je nezahvalno prikazivati zbog minusa ali NAV bi mogao biti interesantan putokaz..a on iznosi cca.900kn…
pozdrav

fundamenti.blog.hr - vjeruj u fundamente! moj skype: markoqc5

To će biti eksplozija kao TISAK s time da neće pasti![smiley2]
Na Tisku sam bio strpljiv, a biti ću i ovdje![smiley1]

Moram priznati da pritisak je HANFE urodio plodom. Sada ćemo imati na uvid konsolidirana izvješća FNVC-a i samim tim FNVC postaje transparetniji i zanimljiviji ulagačima. Ok, book se nije povećao sukladno predviđanjima ali prihodi i rashodi su se izmijenili. Mislim da je izvještaj 1q u cjelini solidan jer su znatno povećani prihodi tvrtke i rezultati znatno bolji od prošle godine.
Kako je FNVC ipak tvrtka orijentirana na sezonu mislim da će već izvještaji za 2 i posebno 3q biti vrlo dobri.

Obzriom da je Drvar bio u fin. imovini nekons. izvještaja tek sad možemo vidjeti koliko je ostala imovina FNVC-a podcijenjena. Kad odbijemo od ukupnog kapitala Drvar ostaje nam cca da FNVC bez Drvara vrijedi cca samo 500 kuna po dionici ( ili tržišnih 400 kuna – zato jer se trži na 0.8 booka ) što je po meni manje od vrijednosti samih Hotela Njivice. A gdje su ostale nekretnine koje je jedan forumaš izvukao i koliko one vrijede ostaje samo da nagađamo.

ne bu dobro…i već nije …zadnja 600kn !

New Report

Close