FNVC (Finvest Corp d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska FNVC (Finvest Corp d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



off-topic, ali ovo me podsjetilo na Brestovac, gdje ima slična situacija sa velikom financijskom imovinom u nekons. izvješću. i isto se čeka kons.

I isto ce se desit kao i ovdje, BV ce ostat isti. Ukoliko ne revaloriziraju nesto od te imovine. A revalorizirat bas firme ne vole.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Ne znam kako to i kao se može uvrstiti u upisani kapital, da li revalorizacijom ili nečim drugim, ali imovina je tu, a razliku u stavkama u pasivi su čini se razvukli po ostalim AOP-ims manjinski interesi itd.)…

Današnja letargija vam je solidan znak…

Na pomolu je nova energetsko-industrijska revolucija....


” nemojte prozivati kolegu znanca, pa i on je očekivao bolje izvješće……..
nemam ništa protiv kolege znanca, dapače, ali ovaj put mislim da je pogriješio utoliko što je na osnovu informacije koju je dobio (nije bio 100% siguran da je točna, odnosno nije vidio izvješće) nagavorao ekipu da kupuje, apsolutno nepotrebno… nadam se (i vjerujem) da to nije radio sa zlom namjerom, jednostavno i njega je iznenadilo ovakvo izvješće..bez obzira na duži rok milim da je ova dionica i više nego OK
[/quote]

Nemam namjeru braniti kolegu znanca, i iskreno govoreći pomalo sam sumljičav sam prema njegovim postovima na fnvc-u još od onog skoka sa 500 na 700 kuna koji je bio prošle godine, ali moram reći da sam ja njegove navode provjerio u kontaktu sa g. Janešom iz FNVC-a i dotični gospodin mi je eksplicitno izjavio da se fnvc drvar ne vodi NIGDJE u bilanci FNVC-R-A. Ja sam bio sklon vjerovati mu na riječ, jer se radi o članu uprave društva. Isto to je tvrdio i znanac i dao nam broj telefona gdje to možemo provjerit. Stoga mislim da on stvarno nije nikome ništa kriv, dapače mislim da je sve bilo u dobroj namjeri za sve nas…
No svejedno ne držim ovo za neku tragediju, iako nisam niti osobito oduševljen…

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

FNVC u kons. ima 78,1 mil kn manjinskih ineresa koji se nalaze u pasivi a u nekosolidiranom ih nije bilo…

Evo što govori komentar za manjinske interese AOP 020:

Podatak pod AOP 020 – Manjinski interesi uključuje podatke o udjelu manjinskih dioničara u ukupnom kapitalu i rezervama društva – kćeri, kada se radi o konsolidiranim financijskim izvješćima. Ovu poziciju treba svakako iskazati, jer određeni dio kapitala i rezervi koji je u vlasništvu manjinskih dioničara društva koje je poduzeće – kćer obveznika podnošenja tromjesečnih izvješća, ne pripada obvezniku..

Da li se može manipulirati ovom stavkom…!?

Na pomolu je nova energetsko-industrijska revolucija....

više manje sve je već neko vrijeme u korekciji…fnvc se držao u zelenom zbog tog dugoočekivanog izvještaja..a bome i zbog znančevog entuzijazma….
..izvještaj izašao…niš poesebno i ekipica pala u depru i sićom ruši cijenu…ok.šteta…
ja imam fnvc i držim ju…zbog fundamenata….zanima me cijena te dionice negdje na polovici 2008. sad u lagani dokup..

fundamenti.blog.hr - vjeruj u fundamente! moj skype: markoqc5

To je po ovome dijelu dio koji ne pripada u kapital i rezerve tvrtke matice, ali gdje je u kapital i rezervama iskazan ostatak koji pripada, jer konsolidirani kap.i rez. su samo umanjene za vrijednost gubitka Drvara!?

Na pomolu je nova energetsko-industrijska revolucija....

Ako je FNVC vlasnik 66 % Drvara (kako navodi Yokozuna), je li moguće da manjinski interesi predstavljaju 34 %!?

Totalno sam zbunjen sa ovim stvarima!?

Na pomolu je nova energetsko-industrijska revolucija....


Ako je FNVC vlasnik 66 % Drvara (kako navodi Yokozuna), je li moguće da manjinski interesi predstavljaju 34 %!?

Totalno sam zbunjen sa ovim stvarima!?

Heh, pa kako ne bi bio zbunjen sa konsolidiranim izvjestajem.To ti nitko nezna, cak ni oni koji ih rade [smiley1].

Gle sto ti je tu problem, FNVC kad je kupio taj drvar, on je platio samo imovinu tog drvara. Otprilike se prodao za 1 BV. To znamo ziher, po razlici u financijskoj imovini nekonsolidiranog i konsolidirano i BV od drvara koji je netko naveo tu na grupi (meni po racunu ispada oko 230 mil kn). Daklem, FNVC je potrosio cca. 160 mil kn (za 2/3 drvara), da bi dobio vrijednost od – 160 mil kn. Kuzis zasto to ne dize BV FNVC-a?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Hvala na objašnjenju, mada kužim zašto nije u BV-u, nego pokušavam razlučiti kako ga razvodne između aktive i pasive….

Ti kažeš 160 mil, a po ovoj mojoj računici, ako je 34 %=78,1 mil kn, onda je 66 %=151,6 mil kn (blizu tvojih cca 160 zar ne!?), odnosno koliko je FNVC izdvojio za nevalorizirani Drvar.
Odnosno ukupno vrijedi 229,7 mil kn kad se zbroji (opet blizu tvojih 230 mil)…
Nekako se slaže…[smiley15]

Na pomolu je nova energetsko-industrijska revolucija....

Znači Drvar je tu, potvrđuje se ovim vlasništvo do 66 %, nije iskazan u BV, ali to nije razlog da bi cijena pala, ukoliko bi i Drvar počeo poslovati sa dobiti (prije ili kasnije), barem ROE bi izgledao odlično što bi bio dobar preduvjet za rast cijene…

Na pomolu je nova energetsko-industrijska revolucija....

Ljudi moji Vi se prepucavate oko nebitnog,
činjenica je da sve konce u rukama drži Filipović u dosluhu sa Flokijem.
Kad oni odluče da FNVC ide preko četiri cifre(a to će odlučit do kraja godine) ode to.
Prema tom postavite naloge na razinama kojim ste prezadovoljni zaradom i ne otvarajte temu FNVC,dok Vas broker ne izvjesti o transakciji.
POZZ

[color=blue][b]Razmišljamo o prošlosti, muči nas budućnost, a sadašnjost nam izmiče .[/b]..[/color]


Hvala na objašnjenju, mada kužim zašto nije u BV-u, nego pokušavam razlučiti kako ga razvodne između aktive i pasive….

U aktivi i pasivi ti je u konsolidiranom dodano stanje od drvara. Znaci to ti se sve zbraja (mat. imovina, potrazivanja, obveze itd.). Iz razlike otprilike mozes vidjet bilancu drvara. Mozda stignem to danas stavit u excel pa posaljem. Jedino ti se interkompanijske stvari izbacuju van (medjusobne obveze/potrazivanja). Onih 158 mil kn financijske imovine pod kojim je vodjen drvar se makne van. E sad, gledao sam malo u knizi o tim konsolidiranim i ima 3 strane sa stupidnim primjerom. S tim da se meni cini da se to vodi po fer vrijednosti, ne po nabavnoj, jer sumnjam da su oni platili 20 mil. EUR za to. Kupio bi za te novce cijeli drvar i pola bosne [smiley1].

Ovako ti je to sa BV: firma mora ostvarit profit da bi povecala BV. Ili revalorizirat imovinu ili se dokapitalizirat. Sama kupovina podruznice po nekoj trzisnoj cijeni ne dovodi do povecanja BV-a. Imas samo seljenje u aktivi sa jedne stavke na drugu (recimo novac na racunu -> fin. imovina) ili, ako dizes kredit, imas povecanje na strani pasive (dug. obveze) tocno tolko kolko si dobio u aktivi. To je i logicno, jer nisi stvorio nikakvu novu vrijednost. BV ti je otprilike ono sto bi ostalo nakon likvidacije firme (naplata potrazivanja, isplata svih obveza) pod uvjetom da je sva imovina vodjena po trzisnim vrijednostima (sto je upitno kod nas).

Mozes povecat BV, ako kupis ispod trzisne vrijednosti (ili je vrijednost nekretnina u medjuvremenu porasla), onda napravis revalorizaciju (dignes vrijednost imovine na strani aktive), te balansiras na strani pasive (dizes kapital i rezerve, imas poziciju za to mislim revalorizacijske rezerve). Ali to ti je vec zona sumraka. Pogledaj izvjesce od ELPR za 2006, oni su ti radili revalorizaciju.

Bottom line: onaj tko radi izvjesce moze napravit manje-vise sto hoce. I firme se ne kupuju zbog nekretnina, nego zbog zarade koju donose. Dok FNVC ne pokaze neki ozbiljniji profit, sumnjam da ce se trzit bolje od ovoga.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close