FNVC (Finvest Corp d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska FNVC (Finvest Corp d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zato jer Finvest Drvar radi s gubitkom!. Usporedi dva izvještaja o promjenama glavnice pa pogledaj u konsolidiranom dobit tekućeg razdoblja. Pogledaj smanjenje od 3.887.000,00 kn (gubitak). To ti je Drvar. U nekonsolidiranom Drvar se vodi po cjeni 168.591,00 kn. I vodit će se i dalje. Da li se sjećaš nekonsolidiranog izvješća ULPL-a??? Ono što neznamo je konsolidirano Finvest Drvara. [smiley1] Nezam zašto te toliko brine BV? Raduje me konsolidirano. Sada se nazire da revalorizirana imovina Finvesta može vrijediti oko milijardu kunića [smiley1][smiley1]

Kolega Yokozuina vidim da bih nešto mogao od vas naučiti pa vas molim da budete strpljivi samnom…
Koliko sam ja shvatio iz vašeg posta vrijednost imovine finvesta drvar je već bila znači ubrojena u sveukupnom kapitalu i rezervama fnvca, sada se samo pribrojila njihova dobit (tj. gubitak)?

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

U biti ne znam zašto smo mi uopće naivno očekivali povećanje BV-a (znamo koje stavke ulaze u nj.), pa i dobiti..
Jasno je vidljivo povećanje dugotrajne imovine odnosno ukupno aktive i tu su sadržano ono što je ranije falilo, i to je ono što trebamo dodati na BV, pa još ako je nevalorizirano…
Molio bih da nektko tko se bolje razumije me ispravi ako griješim malo pojasni…

Gdin Znanac postajte nešto glede unatoč…[smiley11]

Na pomolu je nova energetsko-industrijska revolucija....


U biti ne znam zašto smo mi uopće naivno očekivali povećanje BV-a (znamo koje stavke ulaze u nj.), pa i dobiti.. Jasno je vidljivo povećanje dugotrajne imovine odnosno ukupno aktive i tu su sadržano ono što je ranije falilo, i to je ono što trebamo dodati na BV, pa još ako je nevalorizirano… Molio bih da nektko tko se bolje razumije me ispravi ako griješim malo pojasni… Gdin Znanac postajte nešto glede unatoč…[smiley11]

nemojte prozivati kolegu znanca, pa i on je očekivao bolje izvješće……..

Ovo izvješće je potvrdilo i moje razmišljanje da je prilikom kupnje Finvesta Drvar ta transakcija trebala uči u bilancu i u aktivu i pasivu. Vrlo vjerojatno je Yokozuna u pravu kad tvrdi da je u aktivi Finvest Drvar dio stavke dugotrajna financijska imovina od 168m kn. U pasivi moguće da se radilo ili o dokapitalizaciji (vidim da FNVC ima 6 emisija dionica) ili o kreditu. Vidim da su dugoročne obaveze oko 140m kn.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


U biti ne znam zašto smo mi uopće naivno očekivali povećanje BV-a (znamo koje stavke ulaze u nj.), pa i dobiti..
Jasno je vidljivo povećanje dugotrajne imovine odnosno ukupno aktive i tu su sadržano ono što je ranije falilo, i to je ono što trebamo dodati na BV, pa još ako je nevalorizirano…
Molio bih da nektko tko se bolje razumije me ispravi ako griješim malo pojasni…

Grijesis, BV je takav kakav je. Velika dugotrajna imovine ne znaci nuzno i veliki BV. Mozemo spekulirati sa revalorizacijom i trzisnom vrijednoscu, ali izvjesce je, kao sto je kolega Yokozuna davno primjetio, vec ukljucivalo drvar. To je ocigledno bilo vodjeno pod dug. fin. imovina u nekonsolidiranom. Posto su aktiva i pasiva uvijek jednake po definiciji i na strani pasive je bilo vec upisano, najvjerovatnije pod dugorocne obveze.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

” nemojte prozivati kolegu znanca, pa i on je očekivao bolje izvješće……..
[/quote]

nemam ništa protiv kolege znanca, dapače, ali ovaj put mislim da je pogriješio utoliko što je na osnovu informacije koju je dobio (nije bio 100% siguran da je točna, odnosno nije vidio izvješće) nagavorao ekipu da kupuje, apsolutno nepotrebno…
nadam se (i vjerujem) da to nije radio sa zlom namjerom, jednostavno i njega je iznenadilo ovakvo izvješće..bez obzira na duži rok milim da je ova dionica i više nego OK



ali izvjesce je, kao sto je kolega Yokozuna davno primjetio, vec ukljucivalo drvar. To je ocigledno bilo vodjeno pod dug. fin. imovina u nekonsolidiranom. Posto su aktiva i pasiva uvijek jednake po definiciji i na strani pasive je bilo vec upisano, najvjerovatnije pod dugorocne obveze.

off-topic, ali ovo me podsjetilo na Brestovac, gdje ima slična situacija sa velikom financijskom imovinom u nekons. izvješću. i isto se čeka kons.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Evo da i ja malo izvučem par zaključaka:

Sve informacije koje su napisane oko FNVC-a dobivene su od strane FNVC i mogli ste ih provjeriti. ( imali ste dosta vremena i znali ste koga treba zvati ). Na kraju je ispalo da je kolega Yokozuna bio u pravu što se tiče fin. imovine ( pod kojom se vodio FNVC Drvar ) kao i da se u samoj bilanci ( prihodi rashodi dobit ) nije vodio.

U svakom slučaju iako sam mislio da će book biti uvećan ( kako mi je bilo i rečeno ) a dobili smo konsolidirani izvještaj ( prvi put ) . Znamo manje više sve informacije o FNVC Drvar i njegovom poslovanju. Mislim da je to posljedica pritiska od strane Hanfe na FNVC, jer je ovo prvi konsolidirani izvještaj koji je FNVC objavio.

Iako je book neznatno smanjen, aktiva i naravno pasiva su naravno veći kao i prihodi ( rashodi ) same tvrtke što je u biti dobro kao i cash flow.

I što sad ??? Ništa se značajno nije promijenilo. I dalje stoji informacija o prodanoj zgradi, o poticajima, turističkoj sezoni i povećanju prihoda.

Ja se osobno ispričavam svakome tko misli da sam ga doveo u zabludu jer sam samo prenosio informacije koje ste neki i sami provjerili ( a oni koji nisu mogli su provjeriti ).

Ništa se ponavljam nije promijenilo. I dalje je FNVC potcijenjena dionica i dalje smatram da je dobra prilika za kupnju ili dokup.

Za dvadesetak dana vidjet ćemo izvještaj 2q pa ćemo onda moći donositi nove zaključke.

Napominjem da smo i dalje na cca 0.8 booka što je po bilo kojim kriterijima vrlo nisko za ovu dionicu.

Pozdrav !

Mislim da ćete još dugo donosit iste zaključke pa vam predlažem da otvorite podforum,satrali ste sve živo[smiley1]

18.06.2007. 10:04…..boss :
“Znanac, da li ste vidjeli izvješće? Ili samo zaključujete o istom?”

18.06.2007. 10:32…..znanac :
“Što vidio, držao u ruci.smiley2”

e sad, ovo je valjda bio vic.

Za dvadesetak dana vidjet ćemo izvještaj 2q pa ćemo onda moći donositi nove zaključke.

Mislim da ćemo ga vidjeti kad MF odluči da ga trebamo vidjeti, a u zakonske rokove se do sada nismo mogli pouzdati.

Slažem se za gdinom Znancem!

netko je napisao i citirao moj post da ga prozivamo, međutim ja sam samo satirički se tu i tamo osvrnuo zbog moguće reakcije jednog djela forumša…

FNVC je i dalje firma koja dobro posluje, dionica je tu gdje je zbog niza razloga, ali nama je i u interesu da kupujemo podcijenjenjeno, zar ne!?

Ja osobno uviđam da štekam pred tumačenjem FI pogotovo pod utjecajem bilo kojeg načina “kreativnog knjigovodsva!

Na pomolu je nova energetsko-industrijska revolucija....

New Report

Close