FNVC (Finvest Corp d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska FNVC (Finvest Corp d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislio sam kad izidje izvjesce idemo u blokadu,ali nista od toga.
Slijedece drukanje bit ce vezano za poticaje,sve u svemu tresla se brda rodio se mis[smiley1]

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA


Mislio sam kad izidje izvjesce idemo u blokadu,ali nista od toga.
Slijedece drukanje bit ce vezano za poticaje,sve u svemu tresla se brda rodio se mis[smiley1]

ma nešto šteka,
… ali is ovakvim izvještaju firma je i više nego ok…nakon ljeta stižu prihodi i od turističkog sektora…

fundamenti.blog.hr - vjeruj u fundamente! moj skype: markoqc5


zeko: ” Mislio sam kad izidje izvjesce idemo u blokadu,ali nista od toga. Slijedece drukanje bit ce vezano za poticaje,sve u svemu tresla se brda rodio se mis[smiley1] ” ma nešto šteka, … ali is ovakvim izvještaju firma je i više nego ok…nakon ljeta stižu prihodi i od turističkog sektora…

I prošle godine je bio ljetni turistički sektor. Sad treba vidjeti koji je razlog povećanja rashoda (investicije, otpremnine, rast cijena sirovina…) jer uz stabilan rast prihoda firma je od pozitivnog došla do negativnog poslovanja.
To je važnije analizirati nego čekati poticaje i prihode.

Molio bih nekog da prokomentira novonastalo stanje..nakon velikog prometa na 700 i iznad, nema previše zainteresiranih za kupnju na ovim razinama?

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

Šta nije trebalo izaći konsolidirano za 1q a ne za porošlu godinu


Svaka investicija “rekla kazala” će dovesti prije ili kasnije do propasti… Napadati kolegu znanca zbog nesotvarenih želja je proizvod razočarenja, pa onda se dolazi i do teorija zavjere… Čovjek vam je rekao di možete provjeriti iznesene informacije, u upravi… To što nije ispalo tako je jedan drugi problem, a tiče se izravno firme a ne investitora… Njima očito u upravi se ne žuri sa ispravnijom tržišnom valuacijom, što mislite zašto!? Ja ovu firmu ću kupovati i dalje kad budem mogao, ne zbog Drvara i sl. nego što smatram da je podcijenjena i kao industrija imam velik prostor za rast… A kao što kokoš vrijedi zbog jajeta a krava zbog mlijeka tako i FNVC vrijed zbog onog što proizvodi…. P.S. Sad će neko reći da kokoši krava vrijede i zbog mesa, ali to bi onda bila likvidacija firme…[smiley11]

slabo jaje iz FNVC

Ima li neko nekonsolidirano izvješće od 2006 da usporedimo sveukupni kapital i rezerve sa ovim konsolidiranim izvješćem za 2006.
Dakle u ovom konsolidiranom izvješću sveukupni kapital i rezerve iznose 476 617 000 kuna.
Koliko je bilo u nekonsolidiranom?

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

Evo odgovora Znancu meni na 64 stranici.


Nažalost kolega niste u pravu jer je FNVC Drvar samostalno dioičko društo koje u prvom redu nije čak ni 100% vlasništvo FNVC-a već 66%, pa prema tome sa sigurnošću tvrdim da nije u bilanci FNVC-a d.d. Čabar. ( niti se drugo dioničko društvo o može voditi pod stavkom dugotrajna financijska imovina ) Oni posluju kao samostalno dioničko društvo što možete vidjeti u njihovoj bilanci. Možete i provjeriti ove podatke. Pozdrav !

Te moj odgovor:


Kolega znanac, Ne činite mi se baš uvjerljivi. Bez uvrede, pogledajte si malo knjige iz računovodstva ili objasnite što znači 168 milijuna kn dugotrajne financijske imovine. Ako preračunate udio od 66% vidjet ćete da se upravo radi o Finvest Drvar ili možda ja griješim ali se potrudite da objasnite. Pozdrav! Yokozuna

E sad u čemu je kvaka?

Nije došlo do ničega drugog nego do prikazivanja izvješća Finvest Corp d.d. sa Finvest d.d. iz Drvara.
Ostalih poduzeća nema jer su sva poduzeća pripojena uključujući hotele Njivice

Rezultat nešto negativan što bi značilo da Finvest Drvar radi s malim gubitkom. Valorizacija tog poduzeća može iznositi i puno više nego što je 168 miljuna kn kod nekonsolidiranog izvješća.

Znalac ne poznaje elementarno računovodstvo no nije u krivu po pitanju BV-a.

BV je minimum 1.200,00 kn pa naviše (predlažem vidjeti moj post na dnu 63. stranice).

Ovo je dionica za strpljive. Također me podsjeća na DDJH (panika-mali prodaju).

By the way mislim da je izvješće OK. Lijep cash flow iz poslovnih aktivnosti.

[smiley1][smiley1][smiley1][smiley1][smiley1]

[b][color=blue]Popravljam hrenovke![/color][/b]


Ima li neko nekonsolidirano izvješće od 2006 da usporedimo sveukupni kapital i rezerve sa ovim konsolidiranim izvješćem za 2006.
Dakle u ovom konsolidiranom izvješću sveukupni kapital i rezerve iznose 476 617 000 kuna.
Koliko je bilo u nekonsolidiranom?

U starom 488 568 000 kn, znači sada imamo manji BV…

Čini mi se da je ovo kons. FI svojevrsna osveta za mailove Hanfi…
Možda sam zadojen teorijama zavjere zbog promašaja na prvi pogled…[smiley7]

Gdin Znanac bolje ne postajte ništa!
[smiley16]

Na pomolu je nova energetsko-industrijska revolucija....


fin_čovjek: ” Ima li neko nekonsolidirano izvješće od 2006 da usporedimo sveukupni kapital i rezerve sa ovim konsolidiranim izvješćem za 2006. Dakle u ovom konsolidiranom izvješću sveukupni kapital i rezerve iznose 476 617 000 kuna. Koliko je bilo u nekonsolidiranom? ” U starom 488 568 000 kn, znači sada imamo manji BV… Čini mi se da je ovo kons. FI svojevrsna osveta za mailove Hanfi… Možda sam zadojen teorijama zavjere zbog promašaja na prvi pogled…[smiley7] Gdin Znanac bolje ne postajte ništa! [smiley16]

Meni tu nešto ne štima. Molim kolege koji se bolje kuže u računovodstvo da pojasne kako je konsolidirani BV manji od nekonsolidiranog. Po mome je jedini način za tako nešto da finvest drvar ima negativan bv, dakle ne da radi sa malim gubitkom kako kaže kolega Yokozuna nego da su mu dugovanja veća od vrijednosti imovine.
Ima li kolega Yokozuna neki komentar ili nešto čime bi me prosvjetlio u ovom slučaju?
Ako neko može objasnit neka proba.

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

Zato jer Finvest Drvar radi s gubitkom!.

Usporedi dva izvještaja o promjenama glavnice pa pogledaj u konsolidiranom dobit tekućeg razdoblja. Pogledaj smanjenje od 3.887.000,00 kn (gubitak). To ti je Drvar.

U nekonsolidiranom Drvar se vodi po cjeni 168.591,00 kn. I vodit će se i dalje. Da li se sjećaš nekonsolidiranog izvješća ULPL-a???

Ono što neznamo je konsolidirano Finvest Drvara. [smiley1]

Nezam zašto te toliko brine BV? Raduje me konsolidirano. Sada se nazire da revalorizirana imovina Finvesta može vrijediti oko milijardu kunića

[smiley1][smiley1]

[b][color=blue]Popravljam hrenovke![/color][/b]

Evo ljudi ,obrazci gdje možete vidjeti razliku između konsolidiranog i NE-konsolidiranog…
Molio bih ljude doboro upućene u FI da razasne promjene stavki i značenja bez ustručavanja…

Na pomolu je nova energetsko-industrijska revolucija....

New Report

Close