FNVC (Finvest Corp d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska FNVC (Finvest Corp d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja cu ti ponovno reci. Kupovanje dionice bez free floata je kao kupovanje dionice d.o.o, tj nicega. Cijena je rasla jer se pumpala kada je to odgovaralo, a mozda su je i same spekulacije napumpale. Mozda ce rasti jos, a mozda nece. Uglavnom, nece sigurno rasti radi svog poslovanja tako da iszbacite te argumente iz upotrebe.

Bravo gospodine SALVADIGO, i od 2500000 dionica TISKA slobodnih je u početku bilo niti 30000 tisuća ( pratite od početka ) a hvala bogu ni dada ih neće biti bog zna koliko. Ipak kvalitetne firme se poznaju i teškio je doći do dionica. Koliko je protrgovano dionica Zagrebačke pivovare? Ponekad treba i ponešto znati.[smiley1]

____________________________________________________
kako bi bio dobar da nisam toliko loš

Ne pratim tisak, a kad si vec reko broj, bolje reci u % i kakva je prije toga bila vlasnicka struktura. Ocekivati od ovog drvosjece da dade dividendu ili se nekako drukcije ogrebati kapitala koji je u potpunom vlasnistvu jedne osobe, nema bas nekog smisla. Mislim, sve je moguce, ali… zar nema nista bolje i sigurnije da se investira?

Nemojte se loviti free floata. To je relativan pojam i na tržištu ćete naći dionice koje imaju daleko manji free float od FNVC-a. Problem je razlikovati što je točno free float. Recimo ja imam dionice KODT-a nekoliko godina i sad Vas ja pitam da li njih smatrate free floatom ili ne ( obzirom da ih ne mislim prodavati još nekoliko godina )

Slično je i sa drugim dionicama. Koliki je free float TNPL, PBZ……..i da dalje ne nabrajam u %. A da li su to dobre dionice ?

Zapitajte se zašto Aureus i Floki drže FNVC nekoliko godina i prilično sam siguran da će ih držati još dugo vremena. Slično je i kod drugih dionica.

Pa vidite da je Filipović založio dionice ( znači nije ih prodavao ) Zašto bi ih netko uzeo u zalog da ne vrijede ??

Free float jest relativan pojam i ima razlike od firme do firme i ulagaca koji ga drze. Recimo, TNPL, koju poznajem, ima mali free float, ali je stabilna firma sa tradicijom, ne drzi ju jedan vlasnik vec zaklada. No, i dalje je to jako lose po male ulagace, jer nitko od vecih i ozbiljnijih ulagaca nema razloga kupavati drustvo u kojem nece imati nikakve ovlasti. Moze je samo kupiti da pumpa cijenu svog porfelja (gdje mu je manji free float povoljniji), a tu mu nije bitno kako firma posluje (mozda je bitno da bolje izreklamira svoje veliko nista, kako bi privukao manje igrace da mu dizu cijenu). To sto ces naci daleko veci broj dionica koje imaju manji free float nista ne govori u prilog tome da je za njihovu cijenu bitno njihovo posloanje, jer sto je kruci free float mozes je smatrati nelikvidnijom pa ma koliko prometa generirala. Jos je jedna losa stvar sto u takvoj situaciji ovisis o tome sto ce neki pumpator (koji je opet najcesce jedna osoba) odluciti sta da uradi sa svojim porfeljom. Poprilicno nesigurna situacija za nekog ozbiljnog investitora.

Nije bitno da li je jedan vlasnik ili više njih, kvalitetu nitko ne prodaje prati BRODOMERKUR, SAPONIJU, ZG PIVOVARA, TISAK, firmice iz Končara!
Svako ima svoju percepciju. Osobno su mi draže nego Dalekovod, Tehnika ili ostale “brzorastuće” bez osnova dionice.
Ipak na kraju su bitni fundamenti![smiley2]
Bez obzira na sve bitno je vjerovati u sebe i svoju strategiju.
Jedino se nešto prije nagrađuje a nešto kasnije.

____________________________________________________________
kako bi bio dobar da nisam toliko loš

to što ti sad pričaš za TNPL pričali su i prije tebe tj. prije pola godine a od onda cijena je narasla 50% a to je meni više nego dosta, s obzirom da je i dalje podcijenjena za razliku od 95 posto dionica na našem tržžištu

Ja vam cijelo vrijeme pokusavam reci da cijena kod takvih firmi ne ovisi o fundamentima, vec o onome tko je unutra uso, kada ce izaci i kolika mu cijena odgovara, a to samo mozes znati ako imas povlastenu informaciju. Vi cijelo vrijeme pogledaj ovo, pogledaj ono. Ja ne kazem da se na tim dionicama ne moze zaraditi, ali to nije i nece biti ozbiljno investiranje vec cista spekulacija.

Slusajte malo sto vam Salvadigo govori, nitko tu ne govori dal firma vrijedi il ne, fundamenti, kakvi fundamenti pa nece se firma likvidirati da su fundamenti bitni. Jedan covjek drzi firnu i on odlucuje kolika ce biti cijena i kada ce rasti odnosno padati. Nema potrebe da isplacije dividende i daje svojih 10% drugima, kada kroz poslovanje uzima sve sto moze, pa vidite da jos nema kons. Kad covjek odluci prodavati neki veci paket podici ce cijenu i to ce onda biti likvidna dionica pogodna za sve forumase, do onda je samo za strpljive

Konsolidirano izvješće FNVC-a se malo oduljilo jer će očito osim FNVC-a Drvar biti uključene još neke FNVC-ove tvrtke u BiH tako da bi prema mojim predviđanjima book mogao biti i iznad 1200 kuna.

Mislim da će revizija uspjeti sve srediti do kraja slijedećeg tjedna ( bar tako kažu ).

Evo i trenutni odnos K/P koji bi se najbolje mogao protumačiti: 0:0 ( prvo poluvrijeme )

Da malo prokomentiram kupnju.

Jača kupnja na FNVC nalazi se ispod 600 kuna i to nećete vjerovati na 515 kuna ima cijelih 250 komada. Pitanje za znalce, ne za znance: hoćemo li danas u blokadu prema dolje?


to što ti sad pričaš za TNPL pričali su i prije tebe tj. prije pola godine a od onda cijena je narasla 50% a to je meni više nego dosta, s obzirom da je i dalje podcijenjena za razliku od 95 posto dionica na našem tržžištu

Ja sam tnpl kupovao po 350kn i prodavao po 5100. A imam je jos. Dakle, to nije ono o cemu ja govorim.

New Report

Close