FNVC (Finvest Corp d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska FNVC (Finvest Corp d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nestrpljivi prodaju i ruše cijenu! Dobra prilika!
Koliki je Bv i kako su prikazani hoteli Njivice?
U izvještaju pod točkom 6 piše da je gubitak nastao zbog turističkog sektora.
Molim ZNANCA, a i druge znalce za pobliže objašnjenje!

Meni stvarno nije jasno zbog čega se Vi brinete:

1. Da li Vam je gdin Janeš potvrdio da se radi konsolidirano izvješće ? Da.
2. Da li Vam je isti gospodin potvrdio da FNVC Drvar nije uključen u izvješće za 2006 g ? Da
3. Da li Vam je potvrđena prodaja zgrade u Jankomiru ? Da
4. Da li ste svjesni da je FNVC sad na 0.8 nekonsolidiranog booka ? Da
5. Da li znate da je danas objavljeno da će se nespovratni poticaji dijeliti za cca 10-tak dana ?
6. Da li znate otprilike koliki će biti book poslije konsolidiranog izvješća ? Da ( između 1000-1100 kuna )
7. Da li znate da je samo vrijednost Hotela Njivice cca 500 kuna po dionici FNVC-a ? Da
8. Da li znate da je u prvih 10 Floki, Aureus i skrbnički Aureusov račun za portfeljaše ? Da
9. Da li znate da je MF založio ( a ne prodao 5800 komada dionica FNVC-a ) ? Da
__________________________________________________________________________________

Da ne nabrajam dalje jer postajem sam sebi dosadan samo ću Vas pitati jedno : Da li znate itijedan razlog ili činjenicu da je ova dionica precijenjena ????

Iskrcavanja je bilo i uvijek će ih biti na svim dionicama, ali prije ili kasnije sve dođe na svoje. Zato treba samo imati strpljenja.

Evo Vam i trenutni odnos K/P sa transakcijama. Da netko skine prvih 5 naloga sa prodaje ostalo bi 400 komada na prodaji ( od toga 300 na 900 kuna )

Pozdrav svima.[smiley2]

Pa ovaj FNVC je bolji od Janafa, baš me zanima što apoki… ima za reći ili se već javio.

Gospodine Znanac veliko i iskreno hvala na detaljima![smiley2]
Sada je “čak” i meni sve jasno!
Zaslužili ste čistih + pet!
dokupiti[smiley2]

a toj EQi fond pa kakav je to investitor?

Kupio prije 5 mjeseci po 680 kn, a prodaje sada i ispod 680.

Pa mislim zbilja burza nije za svakoga
[smiley1][smiley1]

Ja sam brži od brzog, hitriji od hitrog !

Meni stvarno nije jasno zbog čega se Vi brinete:

1. Da li Vam je gdin Janeš potvrdio da se radi konsolidirano izvješće ? Da.
2. Da li Vam je isti gospodin potvrdio da FNVC Drvar nije uključen u izvješće za 2006 g ? Da
3. Da li Vam je potvrđena prodaja zgrade u Jankomiru ? Da
4. Da li ste svjesni da je FNVC sad na 0.8 nekonsolidiranog booka ? Da
5. Da li znate da je danas objavljeno da će se nespovratni poticaji dijeliti za cca 10-tak dana ?
6. Da li znate otprilike koliki će biti book poslije konsolidiranog izvješća ? Da ( između 1000-1100 kuna )
7. Da li znate da je samo vrijednost Hotela Njivice cca 500 kuna po dionici FNVC-a ? Da
8. Da li znate da je u prvih 10 Floki, Aureus i skrbnički Aureusov račun za portfeljaše ? Da
9. Da li znate da je MF založio ( a ne prodao 5800 komada dionica FNVC-a ) ? Da

….došlo je do toga da si je sam počo postavljat pitanja i na iste odgovarati…cccccc

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Kao i obično kod lukija mudrost “pršti” van granica foruma. Samo činjenice i analize.
Eh da mi je jedan dan vidjeti jedan tvoj post sa nekim suvislim komentarom.[smiley1]

jedini minus koji ja vidim i koji stalno naglašavam je vlasnički udjel…90% je u rukama jednog čovjeka…
..hoće li mini freefloat utjecati da cijena rokne na gore i to izuzetno brzo ili će g. filipović kontrolirati cijenu.–

fundamenti.blog.hr - vjeruj u fundamente! moj skype: markoqc5


jedini minus koji ja vidim i koji stalno naglašavam je vlasnički udjel…90% je u rukama jednog čovjeka… ..hoće li mini freefloat utjecati da cijena rokne na gore i to izuzetno brzo ili će g. filipović kontrolirati cijenu.–

O tome bi trebalo diskutirati,ja sam takodjer informiran da se cjena strogo kontrolira iako je izvor cula-rekla

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA

Sve same špekulacije bez argumenata.
Problem je što je na ovom forumu velik broj špekulanata, a mali broj investitora.

Koliko ja gledam ovo poduzeće, ono generira velike prihode i ulaže profit u druge isplatljive grane.
To bi trebalo biti dovoljan razlog za investitora kojemu je horizont daleko, za veći niz godina.

Htio sam reći da špekulanti, koji bi ovu dionicu danas kupili, a sutra prodali, su ništa drugo do ovisnici o svakoj vijesti, komentaru, traču, 3-mjesečnom izvješću i sl.

I reagiraju impulsivno, te kupuju i prodaju bez rezona.
Vrlo ih je lako detektirati na ovom forumu.

Sorry, ali uz ovakvu vlasnicku strukturu nitko ne moze dugorocno investirati.

Ne razumijem što toliko svi kukaju oko finvesta?! Pa neće narasti u 3 dana! Čitavu prošlu godinu (2006.) Aures ga je držao (oko ulazne cijene) npr. a da se nije pomaknuo manje više ništa. Tek pred kraj godine (kad je FIMA izišla) dionica je narasla u mjesec dana oko 40 %. Mi koji smo bili unutra, tad smo dobro zaradili u vrlo kratko vrijeme. Sad nema nekog ozbiljnijeg razloga zašto ova dionica s obzirom na fundamentalnu potcijenjenost ne bi još narasla, ali ovdje ne ide to preko noći, već treba strpljenja i vremena. Tko je za superbrze vlakove, neka uskače u vrlo popularne dionice (poput negdašnjih “com-dot”)… Ako vam znanac iznosi razloge zašto ova dionica može značajno rasti, to nije garancija da će narasti u tjedan-dva, već da više vrijedi nego što trenutno košta, pa da se radi o dionici na kojoj se može zaraditi kad se cijena približi stvarnoj vrijednosti… Jedini mogući problem ovdje je premali “free-float”, ali to je bilo i u 12. mjesecu ove godine, a dionica je ipak značajno porasla…

New Report

Close