EU – DA ili NE

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska EU – DA ili NE

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Šta o EU misli Krugman :

Poslovni dnevnik zna zašto je Krugman razočarao predavanjem

evo jedne numere..
budućnost EU-tanazije

http://www.youtube.com/watch?v=10TfxcE1K4I

pozdrav

I POŠTENOG čovjeka možete potkupiti, samo morate POŠTENO i platiti...

E U ?

Grozno je to kako su nas silovali Eurofanatici kako bi glasali za ulazak u EU .

Ne postoji niti jedan pozitivan razlog da sada uđemo u EU .

Ulaskom u EU svi bi građani Hrvatske imali velike štete , a naročito siromašni , ribari , poljoprivrednici…
Ako mi ne vjerujete molim vas proučite šta su sve političari potpisali , i čega su se odrekli .

Da bi ostali na vlasti naši političari dižu kredite kod naših Kolonizatora od 2000.i pružaju narodu trošenje nezarađenog .
Sa tim dignutim kreditima narod kupuje robu naših Kolonizatora i s time Kolonizatori zapošljavaju svoje radnike i jačaju svoje gospodarstvo .
Zbog toga i postoji uvijek deficit u razmjeni . Isto se to događa i Hrvatskoj i Grčkoj . I sada više nismo u mogučnosti vraćati kredite a ni kamate , pa dižemo kredite kako bi mogli platiti samo kamate našim Kolonizatorima .
Naši Kolonizatori imaju trostruku korist , i od kredita , i od prodaje roba , i od kamata od kamata…

Naši političari su tiskali brošuru sa 30 točaka za EU koju su djelili uz Večernji .

Naravno da su prešutili sve negativno šta će nas zadesiti ako ćemo na Referendumu glasati za .

Uopće se ne spominje da smo ostali bez našeg Jadranskog mora (ZERP) :

Naši Mali ribari oduvijek su imali pravo u moru loviti ribu za prehranu svoje obitelji (od stoljeća 7.).

To im se ukida .

Sada će imati ista prava kao i ostalih 500 miliona EU stanovnika ,rekreacijski ribolov !

Naši Veliki ribari više nemogu dobiti koncesiju za ribolov do ulaska u EU .

A kad uđemo u EU imati će ista prava kao i svi ribari u EU (500 miliona ).

Istarski ribari više neće smjeti koristiti koće i tradicionalne alate – mreže s kojima love stalno.

Članstvo u EU ćemo plaćati više nego što ćemo moći dobiti iz proračuna (osim prvih pola godine).

Osim toga i dalje ćemo morati plaćati našu administraciju .

Nemoramo mi nikuda ići , ni u EU a ni na Balkan .

To su laži da moramo odlučiti kuda idemo .

Možemo i dalje živjeti i bez EU kao Švicarska i Norveška .
Ulaskom u EU sve će nam poskupiti a morat ćemo uvesti i PDV na kruh,mlijeko,lijekove,znanstvene časopise….
Naravno i naša će Crkva morati plaćati PDV na inozemne donacije .

Od 2014.će nam uvesti PDV na građevinska zemljišta .

Ulaskom u EU iz Hrvatske će otići školovani ljudi doktori i inžinjeri .

Mi smo ljude školovali a EU Kolonizatori ih dobivaju badave .

A nama nedostaje i doktora i inžinjera .

Istovremeno u Hrvatsku će nahrupiti neškolovani ljudi iz siromašnih EU država koji će uzeti radna mjesta našim ljudima .
Posebno će nastradati naši Poljoprivrednici :

dobit će takvu konkurenciju da će mnogi propasti .

Nakon tri godine ukinut će se poljoprivrednicima potpora za mliječne krave ,šečernu repu ,maslinovo ulje ,duhan i rasplodne krmače .
Naši će studenti moći studirati vani kao što i danas mogu ako imaju novaca .

I dalje će nam nastojati zabraniti sir , vrhnje ,kolinja , obiteljsku proizvodnju pića…

Naši će prevoznici za nekoliko godina dobiti konkurenciju koja će ih uništiti .

Pričaju nam da ćemo imati tržište od 500 miliona .

Koje tržište ?

Pa mi nemožemo ući ni u Sloveniju .

Istovremeno su Kolonizatori ušli u Hrvatsko tržište sa svojim sufinanciranim proizvodima te su nam uništili našu proizvodnju i našu industriju (Bauhaus,Baumax,Lidl,Metro,Kaufland,Merkator,Merkur,Lesnina,Kika Interspar,…..)

Naši političari navrli u EU kao guske u maglu .
Informirajte se , kakve ćete koristi a kakve štete imati od EU .
Da nebi bilo poslije , nisam znao .
Kao 1918. ili 1945.

Pozdrav

[/quote]

.

@Pero7
sve je to točno, samo što sad napraviti kad smo zbog besramne manipulatorske kampanje hrvatske vlasti naivno izglasali ulazak u EU u kojoj nam prijeti gubitak države i nestanak hrvatskog naroda u toj tvorevini

moji postovi su odraz osobnog mišljenjaa bez sugestija i odgovornosti te nisu financijski savjeti niti nagovor za kupoprodaju

@ Pero

– i još puno lipih stvari, ali pročitajte, bar je kampanja bila uspješna

– ja bi ipak ispoštovao ovih deset ucjena da uđemo u EU

– ljudi počnite skupljati potpise za referendum da kad uđemo, možemo odmah izaći

– ovo nije Europa gdje su svi jednaki

– ZERP treba odmah proglasiti da nam različiti brodovi sumnjive kvalitete i namjera ne plutaju po našem dijelu Jadrana

– ili da nam Slovenci ne popale plin ili naftu iz podmorja

lp

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

evo da vidimo sad skoro 2 godine nakon ulaska da li nam se to isplatilo:

http://www.jutarnji.hr/zakazali-u-povlacenju-novca-iz-fondova-kajin–od-ulaska-u-eu-uplatili-29-6-mil–eura-vise-nego-sto-nam-se-vratilo/1363655/

znači, oko -200 milijuna kuna nam je za sada manjak zbog ulaska, a kako se sredstva iz pristupnih fondova budu smanjivala, a naše uplate u EU proračun povećavale, naš manjak spram EU bit će sve veći i veći, tj. bit će nam sve gore i gore [emo_ljut]

p.s. naravno da je glavni krivac ova nesposobna vlada koja je zasjela na čelo države prije ulaska i od tada očajno upravlja državom!

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Ma nekako mi se region iz x factora adria čini bolje rješenje.

A jel oni znaju da srbija i makedonija nemaju more…mislim nije mi jasno….

E pa Đuro ima tešku ruku.

kako nemaju??!! srbija preko crne gore, a makedonija (pokrajina/regija) se prostire sj. grčkom sa glavnim gradom solunom!![emo_namigusa]

New Report

Close