ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
185,84
5.947
32
186,00
186,50
0,27%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Nesto mi u sjecanju ostalo da su davali bili 100 kn po dionici a nije se zvala dividenda nego smanjenje temeljnog kapitala.Tako nesto je bilo ali detalja se ne mogu sjetiti.To se vise puta desavalo ne samo jedan put,davno je bilo pa sam detalje zaboravija…

NA SJEDNICI Nadzornog odbora i Uprave kompanije Ericsson Nikola Tesla, održane 11. ožujka, predloženo je skupštini dioničara usvajanje isplate redovne dividende u iznosu od 20 kuna po dionici i izvanredne dividende od 300 kuna po dionici, objavljeno je iz te kompanije.

Glavna skupština dioničkog društva Ericsson Nikola Tesla planirana je za 27. svibnja 2014.

Pravo na dividendu imaju dioničari koji su sedmog dana prije održavanja Glavne skupštine, tj. na dan 20. svibnja 2014. godine, evidentirani kao dioničari u depozitoriju Središnjeg klirinškog depozitarnog društva (SKDD).



S obzirom da cjelokupni postupak prijeboja i namire te registracije dionica traje tri radna dana, da bi dioničar bio registriran u depozitoriju SKDD-a na dan 20. svibnja 2014. zadnji dan za kupnju dionica na Zagrebačkoj burzi je četvrtak 15. svibnja 2014. godine.Evo da se podsjetite..prije 10 godina a sada imaju na računu 420 kuna po dionici😉

alt666, Ako tebe zadovoljava samo dividenda od par posto, onda nememo što debatirat. Sjetimo se kada je naglo otišla gore na 2000kn (265€), Oni malo vidovitiji na vrijeme su krenuli sa prodajom i tu sam malo zakasno, jer uvijek nakon takvog rasta slijedi pad. Malo sam zakasnio, ali malo. Da li sam se kockao time, nisam. Zamijenio ih za neke druge i eto sada kada bi sve bacili na papir, ili još jednostavnije kada bi za isti taj ulog sada kupovao ponovo ERNT, imao bi ih 70% više. Da se razumijemo nisam se tada riješio svih, ostalo ih je još nešto, ali čekat da opet nešto padne sa neba je najgora opcija. Svako imalo tko barem malo prati kretanja mogao je znati da će radi stampeda izgradnje nekretnina neke dionice dobro potegnut, daleko bolje nego godišnja dividenda ERNT. I još ako se tu doda inflacija, koliko je onda ovih danas 200€ vrijedilo prije 2 god. Nema goreg kada se vežeš pupčanom vrpcom za neku dionicu i onda sam sebe tiješiš da je dosegla dno i da joj je sada pravac jedino prema gore. Ja sam svojevremeno bio dosta sentimetalno vezan za ATPL i pušio cijelo vrijeme dok se nije pojavio “anđeo” i riješio ih se za sva vremena uz dobitak. Dividena onako dobro dođe i zvuči kada se pojavi iz vedra neba, ali ako dionica stagnira, ustvari gubiš.

spalato33, 17.03.2024. u 18:50
Nije se zvala dividenda, nego smanjenje temeljnog kapitala. Tako nesto je bilo, ali detalja se ne mogu sjetiti.To se vise puta događalo, ne samo jedan put, davno je bilo…
Tako je, kolega. Bilo je svega. Niti ja se ne sjećam točno, davno je bilo. Bilo je redovnih i izvanrednih dividenda, ali i smanjivanja temeljnog kapitala, čitaj sve skupa kao “odu novci u Švedsku”. Da tih isplata nije bilo zadnjih 20 i više godina i da ERNT nije cijelo to vrijeme na uzici, dionica bi valjda bila na 1.000 eura, a firma bi s akumuliranim novcima valjda činila tržišna čuda. Gđa. Kovačević je za mene odlično plaćeni Sizif. Ne bi mi se sviđala takva uloga unatoč značajnim financijskim beneficijama.

 

Vidjet ćemo kakav ce biti 1Q..mislim da ce to odrediti smjer kretanja dionice kao i odluka o dividendi..jos mjesec dana i sve ce biti jasnije..

Naravno,najkompetentniji na vrhu.

https://www.universitas-portal.hr/konstituiran-gospodarski-savjet-sveucilista-u-zagrebu/

alt666, 17.03.2024. u 06:10

Meni je nebitno..jer ako ne poraste cijena dionice ubirat cu dividendu svake godine..pretpostavljam pošto imaju 38% u cashu od ukupne trzisne kapitalizacije da mogu isplaćivat godišnje po 5% bez problema..a to je bolje nego imat obveznicu na 3,65%..imaju dosta novih ugovora..jos ako naprave pravu akviziju..u što ne sumnjam..steci ce se svi oreduvjeti za isplatu gofisnje dividende od 5% u odnosu na cijenu koju sam kupio(204e)😉

Ček, a ti obveznice uvrstavas u investiciju? 🙂

All, 19.03.2024. u 13:00

 





alt666, 17.03.2024. u 06:10



 

Meni je nebitno..jer ako ne poraste cijena dionice ubirat cu dividendu svake godine..pretpostavljam pošto imaju 38% u cashu od ukupne trzisne kapitalizacije da mogu isplaćivat godišnje po 5% bez problema..a to je bolje nego imat obveznicu na 3,65%..imaju dosta novih ugovora..jos ako naprave pravu akviziju..u što ne sumnjam..steci ce se svi oreduvjeti za isplatu gofisnje dividende od 5% u odnosu na cijenu koju sam kupio(204e)😉

 



 

Ček, a ti obveznice uvrstavas u investiciju? 🙂

Ipak je ernt na 200 puno bolja opcija😉

Ovdje kupis dionicu po ovoj cijeni i ne trebaš čekat godinu dana na kamatu..kamata ovdje stiže za 2 mjeseca a možda bude i iznenađenja..u najgorem slučaju dobijaš 4% za 2 mjeseca..

Rekao sam vam jučer ujutro da rivp se Rivp otključava. Sad vam to kažem za ernt. Sve džabe.🙄

lojtra, 20.03.2024. u 09:58

Rekao sam vam jučer ujutro da rivp se Rivp otključava. Sad vam to kažem za ernt. Sve džabe.🙄

Samo ovi što su prešli iz ernt ispod 200 u kodt iznad 1400 su se kockali i izgleda popušili..logično je da ernt ide lagano uz slab promet prema gore jer se blizi objava za dividendu

Na rivp se ukljucio Az mirovinac u kupnju zato raste..ovdje još raifeisen miruje..kad bi se uključio skočila bi i dionica ernt..nema skoka bez ulaska malo jačeg igrača..

New Report

Close