ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 21:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
185,84
5.947
32
186,00
186,50
0,27%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Imam ja još dosta ERNT, ali za 2024. je ERNT već u minusu. Na 199 smo ušli u 2024., a moj osobni all time prosjek tu negdje, a prosjek 2023. blizu 209 bez dibadanza… Zaradio u 2023. koliko? Čak ne ni nula, nego izgubio. A tek izmakla korist? Da fragment toga bješe u dijonicama banaka, bolje bi se vidilo, a kud u “distu”, PLAGu i ostalima kojih sam imao, ali nedovoljno. Puno vjere u ERNT…konjski zalet, a na kraju pileći skok. Očekuješ let purana? Oke. Možda ga bude, a možda još jedna godina ovako. Vidit ćemo prihode ovog kvartala puno brže nego smo se kiselili cijelu jesen i zimu do Q4’23.

U Lenac uplovljavaju mrcine toliko frekventno da ne znaju kud će od posla, a cijena na burzi se uvijek formira za stanje tri do šest mjeseci unaprijed. Kakvu cijenu Lenca možemo očekivati na ljeto kad Dok 11 proradi? I sad da si opet vežem toliko kapitala u ERNT? A kako izgleda ona “knjiga narudžbi” za KODT? Toliko je posla da su 2024. i 2025. jako rodne godine, po svemu sudeći. A sumnjam da se trend neće nastaviti i nakon toga. PLAG turist s najefikasnijim kapitalom na ZSE. RIVP je dobar, ali PLAG je bolji. Isto tako, PLAG je penetrirao u RIVP. Kakve dobiti dela HT? Dibadanzi će biti sočni, a tu je i šer bajbek.

S bankama ne znam… HPB bi mogao još dvadesetak posto gore..možda i više, tko zna? Izvješća su im space shuttle u usporedbi s većinom toga kaj je izašlo. Ali..bitna je i budućnost.

yieldchaser, 05.03.2024. u 19:04
RIVP je dobar, ali PLAG je bolji. Isto tako, PLAG je penetrirao u RIVP.
Kako to mislite PLAG je penetrirao u RIVP? Ne razumijem na što se odnosi ovaj komentar?

 

dyonicar, 04.03.2024. u 21:03

redizajnlos: “Ćopkam i ja lagano, nemam ništa protiv da ulovim koju i ispod 190 eura ako će tko dati.”

Zanimljivo, ako Vi, kažete, možete zamisliti kupnju pokoje dionice ispod 190 eura, onda to znači da po Vama 195 i 198 eura nisu (toliko tvrdo) dno kako se tvrdi u jednom od ranijih postova, zar ne? 😀

Nisam tvrdio ništa, samo izražavam želju da kupim jeftino ako je netko spreman dati. Tako bi i većina koji pišu negativu. Znam da vrijedi puuuno više od ovog minimuma.

E sad će baš kad je erste srusio dionicu i izašao ernt roknit rekordnu dividendu..

lojtra, 05.03.2024. u 09:24

https://www.fondovi.hr/clanak/dividendni-prinosi-u-hrvatskoj-koje-su-kompanije-najatraktivnije-za-investitore-u-2023-godini

Ovo je bio razlog pada.

Fondovi htjeli veću dividendu a nisu dobili i Erste plavi se rasrdio.

financijska pozicija je slična kao prošle godine kad je Erste Plavi dao protuprijedlog za divku 12 €

Samo da izađe vijest da je sklopljen neki poslić ode ero u dva tjedna na 300 eura i dividenda 12 eura

 

Top 10 podebljava. Je li ja to dobro vidim?

Sve je isto kao i prije 10 godina..pala cijena ispod 1000 kn..svi se pitali šta je..a ovi na računu imali kao i sada..ljudi moji oni imaju na računu i u kratkorocnim potrazivanjima 140 milijuna eura..i dalje ostvaruju profit..jel ikome ovdje upitno da je ova cijena na burzi podcijenjena?Ako je..nek ne trguje na burzi.

Ima još nekog da ne može ući u Investor? Pbz

Nadokupio jos danas po 196..evo velika razmjena na 197 eur..1200 kom..to je dobar znak..

lojtra, 06.03.2024. u 15:34

Ima još nekog da ne može ući u Investor? Pbz

Ako ti ne radi investor možes preko aplikacije ući

Na asku je bilo na cijeni 197 e 1332komada.Ostala jos 132 komada to ce ujutro da se sprži.Valjda je gotovo sa rasprodajom

New Report

Close