ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 16:12
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
185,84
5.947
32
186,00
186,50
0,27%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

redizajnlos: “Ćopkam i ja lagano, nemam ništa protiv da ulovim koju i ispod 190 eura ako će tko dati.”

Zanimljivo, ako Vi, kažete, možete zamisliti kupnju pokoje dionice ispod 190 eura, onda to znači da po Vama 195 i 198 eura nisu (toliko tvrdo) dno kako se tvrdi u jednom od ranijih postova, zar ne? :-D

Po mom mišljenju neće pasti ispod 195 eur..ali mada trgujem dionicama 15 godina..ne iskljucujem mogucnost da i ja pogrijesim..

https://www.fondovi.hr/clanak/dividendni-prinosi-u-hrvatskoj-koje-su-kompanije-najatraktivnije-za-investitore-u-2023-godini

Ovo je bio razlog pada.

Fondovi htjeli veću dividendu a nisu dobili i Erste plavi se rasrdio.

Članak je star ali aktualan.

Ako “dibadanz” opet budu 6 po akciji ili čak i manji dibadanzi, koja će onda biti priča?

Ova firma neće propasti i imat će posla i davat će dibadanze još godinama, ali ukupan rast je upitan… Da je tu šer bajbek nalik onome u Ha-Tea, bila bi drukčija priča… Ovako Ericsson ima vječno tih 49,07% a da za to i nema puno nekog smisla jer ionako imaju svu kontrolu… Upravo ta kontrola se osjeti kroz slabost Erste Plavog i ostalih fondova.

Algoritam je namjesten da prodaje do 198 ali ne i ispod toga..zato je tvrdo dno 195-198😉

Ne vidim ovdje neku sreću u bliskoj budućnosti. Mjesecima je već cijena plus-minus 5%.
Sreća da sam izašao prije pola godine.

[i]Freedom' just another word for nothing left to lose[/i]

alt666, 05.03.2024. u 10:56

Algoritam je namjesten da prodaje do 198 ali ne i ispod toga..zato je tvrdo dno 195-198😉

Čiji prodajni algoritam? Kako znate da je namješten da prodaje baš do 198 eura? Vidim da je zadnja trenutačna cijena 196 eura tako da bi, krene li cijena niže, “algoritam” mogao ostati kratkih rukava.

Ovakav stil ulaganja je isplativ samo ako baš imaš sigurnu informaciju da će u bliskoj budućnosti doći do neke renesanse u poslovanju pa se krcaš i čekaš i čekaš i onda prođu dvije godine i cijena eksplodira. Tad bereš dobit bez poreza, idealno pred dividendu kad se dodatno cijena napuhne, a i prije toga putem bereš dividende na koje ipak platiš porez po odbitku.

Ako nisi siguran da će doći do renesanse i velikog porasta cijene, ne vidim nekog razloga za silno krcanje. Pogotovo ne s toliko boljih prilika na ZSE.

Prije si govorio suprotno, da se ti krcaš i da će kad tad ero porasti. Međutim, to nije bitno. Reci mi koje su to bolje prilike na zse?

lojtra, 05.03.2024. u 16:16

Prije si govorio suprotno, da se ti krcaš i da će kad tad ero porasti. Međutim, to nije bitno. Reci mi koje su to bolje prilike na zse?

KODT, HT, VLEN, PLAG

Kodt, ht i plag kad dođe do korekcije. Tek onda uletiti.

Sad su na redu dionice koje nisu rasle. Tako je uvijek bilo. Reklo se, počeli su i purani letjeti. Kao varteks, kaba, hpdg i sl.

Dakako i ernt, neki brodar, građevinar….

New Report

Close