ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 01:18
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
185,50
4.081
22
185,50
186,50
-0,80%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ne mislim na forume, nego na portale i novine  kad počnu stizat nove lijepe vijesti…ugovoreni poslovi,divka i sl..

Vidi vidi skupila se ovdje miniekipica koja uvjerava da ERNT niš ne valja i bolje da se proda. Ali pitanje je tko će kupovati ovako lošu dionicu, možda ovi koji nagovaraju na prodaju, hmm, možda. Oni dobro znaju čitati izvješće koje ustvari govori da su radili loše i da će raditi loše, da nemaju ugovore itd itd. Zanimljiva ekipica, zanimljive konstatacije. Kao da su Končari, Podr, HPB, i ostali koji su sada na vrhu, neki i preko 150%u odnosu na godinu dvije, kao da nisu prošli ovakvo umjetno podcijenjeni razdoblje. I sada bi trebala vjerovatno kupiti njih a prodati Eru. A da nagovaraju ove što prodaju Končare i ostale vrhuške da ne prodaju i da čekaju još stopostotni rast? Naravno svatko ima pravo na svoje mišljenje no kao što znamo izvješća govoreno stanju firme a trenutna cijena dionice je stvar špekulacija i planova ponekad i dogovora kako kupiti jeftino da bi se prodalo skupo i tako zaradilo. To je Burza zar ne. Tko ne zna plivati u takvim uvjetima izlazi ili se utapa a tko zna, pliva i uživa.

Tvrdo dno je između 195-198 tako da mogu zakljuciti da smo na dnu..kad ćemo up..možda ovaj mjesec a mozda i idući..vidjet ćemo..nek se ekipa malo nadoji po ovim akcijskim cijenama..ne znam čemu sada prodavat kad ce iduci mjesec biti izglasana dividenda..al dobro..strpljen-spašen

Ako je tvrdo dno 195-198, a koliko je abisalno dno?

alt666, 04.03.2024. u 11:39
Tvrdo dno je između 195-198 tako da mogu zakljuciti da smo na dnu.
Tvrdo dno. Kako ste došli do tog “tvrdog” (100-postotnog) zaključka i iznosa od 195-198 eura kao dna? Iz iskustva mogu reći da mogu samo pretpostavljati, nagađati, predviđati, priželjkivati i sl. Ne vidim da je na burzi išta sigurno.

 

Btw ja sam dokupio malo. Alo se spusti još eur, dva, još ću.

Ja nisam prodavao ispod 200, ali sam pokratio i ranije s nekim plusom na prosjek pa kasnije s minusom… ali sve je to tu negdje oko nule, +/- 5%. Držim još dosta, a valjda od svega ostalog što sam kupio s tim novcem već imam dodatan pristojan plus za ovu godinu.

Kao što sam i rekao – ovdje(kao i drugdje) treba biti realan i pripremiti se da se ovo može otegnuti još godinu dana, a možda i dvije. Zarada je slaba, a sretan si ako je uopće zarada. Potencijalne dividende su zanemarive u usporedbi s potencijalnim kapitalnim dobicima na nekim drugim izdanjima. Čak i da bude neka masivna dividenda, kad bude isplaćena, smanjuje vrijednost kompanije.

198 i 195 su najjače točke otpora..mada niko ne garantira da neće pasti i ispod toga..malo me čudi što raifeisen ne brani cijenu..i dalje mislim da je ovo strogo kontrolirana dionica..jer ne vidim razlog da i dalje pada kad je vec dosta pala..vidit cemo jesam li bio u pravu za tvrdo dno..

alt666, 04.03.2024. u 17:33

198 i 195 su najjače točke otpora..mada niko ne garantira da neće pasti i ispod toga..malo me čudi što raifeisen ne brani cijenu..i dalje mislim da je ovo strogo kontrolirana dionica..jer ne vidim razlog da i dalje pada kad je vec dosta pala..vidit cemo jesam li bio u pravu za tvrdo dno..

Pala je dosta od kuda? S ATH ili s cijene s početka prošle godine ili pak s početka pretprošle godine? To što je nešto palo 20%, ne znači da nemre pasti još 10%, a i to što je nešto naraslo 500%, ne znači da ne može narasti još 250%. Kad nešto padne 70%, to može pasti još 70%. Često baš tako i bude. Ero nije dio potonjeg scenarija…ali tako burze djeluju…to je činjenica…

Ja pak ne vidim neke razloge za veliki rast ERNTa. Neki umjereni, čak slabašan rast, to da… ali veliki rast? Po ovome što smo do sada vidjeli?

Puno ste se nešto uskmečali.

Većina kapitala je u kriptu sada. Nitko nije lud da gubi vrijeme na ZSE.

Ali kad tad će se parica vratiti. Tako da sve ove priče o dnu, prosjeku, dividendi, gdje je tko ušao/izašao, gdje će šta ići su stvarno nebitne. Prodavači su nebitni. Jakih kupaca nema ali će se vratiti. A kako se cijena formira na temelju ponude i potražnje gdje ponuda i prodaja prevladava, tako i cijena pada. Nebitno. Nema mjesta panici za dugoročne.

Špekulanti će ispušiti. Jbg.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Ovakva vam je situacija bila prije točno 10 godina..isto bilo mrtvilo..i onda je isla objava i redovna i izvanredna dividenda..ne mogu se sada točno sjetiti ali mislim da je dionica u mjesec dana potegla preko 40%..mislim da sam je tada kupio po 1000 kn a prodao po 1300 koliko se mogu sjetit..

Vidljivo je da su neki prodali malo iznad 200 pa bi se sada vratili po 190 i niže ako može, zato su komentari negativa. Bitno je da Ero radi sklapa se govore i radi s dobiti i to ne malom u ova kritična ekonomska vremena. Moglo je bolje ali moglo je i puno gore. Nema mjesta panici. Zarada od sadašnjih vrhušku doći će i u Eru. Mnogi imaju pik ali što nebi još jeftinije kad ima prodavača. Ćopkam i ja lagano, nemam ništa protiv da ulovom koju i ispod 190 ako će tko dati. Da se kontrolira cijena to je sve više vidljivo. Možebitno i dogovorno, no to nije bitno za one koji prepoznaju vrijednost kompanije kao i majke i njenih poslova od kojih Ero ima koristi koliko god ovdje pišu da je mala korist. Ni prva ni zadnja dionica o kojoj se pisalo negativa kad je stagnirala a sada su mnoge od njih na preko 300% u nekoliko godina. Ovdje se barem zna tko je veliki rasipnik koji ju je zatukao na dno. Nije posljedica lošeg poslovanja već EPlavi razlog za izlazak. I čemu onda panika, rasprodaja, kraćenje i drukanje na pad … Samo naprijed, imam ja još keša za koju jeftinije od prosjeka, ako dotle padne. 😉

New Report

Close