ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.09.2024. u 19:17
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
186,24
78.408
421
185,50
187,00
0,27%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

spalato33, 29.02.2024. u 20:10

Svi padaju a danas ero na stabilnoj nuli.I to je nesto

Je, blago nama… vječiti Best buy

spalato33, 29.02.2024. u 20:10

Svi padaju a danas ero na stabilnoj nuli.I to je nesto

A HT? Joj, joj, joj. Vidim da još uvijek neki misle da je Erste taj kočničar. Čekam što će se onda počet pisat kada Erste nestane. Gledat u budućnost treba. Počinje u 11. mjesecu. 200€ u prijevodu 1.507kn koliko realno manje vrijedi nego prije 2-3 god. 15,20,25%? Što je dividenda od 3-4%, ništa.

Zašto je uopće više bitno jel Erste unutra ili nije? Nije ERNT zadnjih godinu dana prodavao samo Erste. Ero ima tu nesreću da igra u prvoj ligi ZSE, a konkurencija ima veći rast godišnjih prihoda u zadnje dvije godine od kad je krenula jača inflacija.

Osrednji do slab FCF, a velika neto dobit znači što točno? Netko ti pokaže hrpu kompjutera i opreme, softvera i kaže – ovo je tvoja dobit… Ona je u svemu ovome, ali novca sada nema da ti damo, tj. nema koliko bi ti htio pa ćemo ti dati malo. Onda ti daju 6 ili 7 eura i trebaš nakon toga bit vesel ko tranzistor. I opet čekat godinu dana da ti daju 10 eura.

spalato33, 29.02.2024. u 20:10
Svi padaju, a danas ero na stabilnoj nuli. I to je nesto.
Još relativno nedavno je bilo masivno, poruka za porukom,”evo, sad će skokom na 250 eura pa onda polako na 300 eura”, u međuvremenu je, čitam, “stabilna nula” postala uspjeh. Prošla euforija.

 

Firma izbaci jedno od boljih izvješća,firma svako malo objavljuje nove poslove,firma zaposli 200novih ljudi,firma koja ce dati odličnu divku ne manje od 8 eura.Cijena je na najnižoj razini u zadnjih godinu dana zato šta je dijelom erste izlazija i to jako dugo i najvise razlog ove cijene je izjava presjednice Kovačević o gubitku posla sa HT.Taj posa je donosija veliki prihod a zaradu jako malu.Taj posao im je bio neprofitabilan.Kovačevićka je rekla da ce taj prihod od 50tak mil.nadoknadit kroz 1-2 ali u tom prihodu je zarada jako mala i zarada je biti jako brzo nadoknađena jer će drugi poslovi donosit veću maržu.Zbog te nespretne izjave nastala je histerija.Sad je jos evidentan strh novih investitora ali i neke su druge u modi kao kdt.Vrlo brzo i ero ce doći tamo di mu je misto samo kad se malo ovo stabilizira i kad se investitori uvjere da je erste zavrsija svoju priču.Ovaj moj komentar stavit cu za 3 mjeseca pa da vidimo jeli sam bija u pravu.Na burzi sam 20 godina znam sta pisem.Svako investra za sebe i do sada sa svojim rezultatima nisam zadovoljan nego prezadovoljan.Ne samo sa svojim i sa porfeljima mojih kolega koji su isti ili slični sa mojim

Kad pogledate da je prije 3 godine bila ista cijena..a da na racunu imaju 40 ak milja više nego tada..uz realnu inflaciju od 20%..onda vam je valjda jasno da je dionica podcijenjena..erste je bitan jer je dotukao cijenu na niske grane..realno dionica je podcijenjena cca 15%..

Ne mora biti… Moguće je da je bila precijenjena pa se iskorigirala na pravu vrijednost. Tamo sredinom 2021. se tržila na oko 1.600kn.. To znam jer sam to ljeto dosta investirao. I lijepo je naraslo do siječnja 2022. godine, ali onda su krenule eskalacije Rusije sa zapadom i gotova priča s Bjelorusijom…

Dobar je ovo biznis, ali nema dovoljno rasta prihoda. Prihod je od te ’21. narastao 5%. U tadašnjoj cijeni je bio uračunat rast prihoda od toliko godišnje, a ne u dvije godine toliko. A dobit u zadnjem kvartalu je smiješna. Novčani tokovi pokazuju znakove oporavka u odnosu na ostatak 2023., ali sve je to slabo. Očekivalo se više.. Budućnost je znamo…može biti i dobro u nadolazećem periodu, ali sumnjam. A na kraju krajeva, ima i boljih prilika u istoj ligi..KODT, HT…

Ero je po P/E umjerene cijene, s obzirom da je rast 2,x % godišnje…

Pouka, ne stavljat sva jaja u istu kosaru, takodjer nije fer hvalit na sva zvona neko ulaganje i na taj nacin nekog navuc , takodjer niti blatit neko ulaganje.

Moj primjer u zadnjih godinu dvije imam ulaganja od minus 16% do plusa 107% . Prosjekom sam zadovoljan.

Citajuci obadva foruma za vecinu mojih ulaganja se prije x vremena pisalo da su losa.

Mozda slucajno,mozda namjerno. Ne znam.

ajmo malo iz drugog kuta…. pogledajte graf kretanja cijene unatrag 10 godina. ako dosad niste shvatili da ernt jedino pokreće i drži visina dividende, onda …. nakon isplaćene izdašne 320kn mislim, cijena osjetnije raste pada oko datuma objave i visine dividende. sve ostale priče manje bitne. naravno da postoje anomalije na više ili naniže i da se tu može hvatati burek sa sirom i/ili ponekad mesom, ali generalno….

te priče da netko izlazi, a netko drugi ulazi su nebitne i možemo ih okačiti mačku o rep! kako znati tko je pametniji u danom trenutku, prodavač ili kupac?

kako sami pišete, erste je aut prije nekog vremena, a cijena i dalje pada! kako to? tko je sada kriv?

randopph, 03.03.2024. u 16:36

ajmo malo iz drugog kuta…. pogledajte graf kretanja cijene unatrag 10 godina. ako dosad niste shvatili da ernt jedino pokreće i drži visina dividende, onda …. nakon isplaćene izdašne 320kn mislim, cijena osjetnije raste pada oko datuma objave i visine dividende. sve ostale priče manje bitne. naravno da postoje anomalije na više ili naniže i da se tu može hvatati burek sa sirom i/ili ponekad mesom, ali generalno….

te priče da netko izlazi, a netko drugi ulazi su nebitne i možemo ih okačiti mačku o rep! kako znati tko je pametniji u danom trenutku, prodavač ili kupac?

kako sami pišete, erste je aut prije nekog vremena, a cijena i dalje pada! kako to? tko je sada kriv?

Erste je izašao a cijena više ne pada jer je prisutan strah kod investitora.Sad je nekakva pat pozicija,manja likvidnost.Cijena kad krene jako brzo ce do 220e.Nekako osjecam jos uvik da je erste ostavi strah na investitore jer je dugo traumatizira dionicu.Ovaj tjedan bit ce potpisan ugovor koji ce vratit povjerenje investitora pa onda objava divke koja nece biti manja od 8 eura.Pa se pocne malo pisati o ernt i evo nas na 225-230evra.Ovo je nekakvo dno ,grebe se po dnu ali ne za dugo.

randopph, 03.03.2024. u 16:36
Pogledajte graf kretanja cijene unatrag 10 godina. ako dosad niste shvatili da ERNT jedino pokreće i drži visina dividende, onda ….
ima nešto u Vašem zapažanju. To s dividendama nije samo zadnjih 10 godina, nego se proteže još dalje u prošlost. Nisam detaljno analizirao, možda griješim, ali ja sam oduvijek imao (subjektivni) dojam da matica dividendama izvlači novce za sebe, dok ERNT marljivo radi i stvara dobit koja pak uvijek iznova odlazi iz zemlje.

 

Spalato33 reče: “Pa se pocne malo pisati o ernt i evo nas na 225-230 evra.”

Pa se “počne” pisati? Kako to mislite? Pa tema ERNT je zadnjih mjeseci bila (i jest) najfrekventnija tema uopće! Ako ovo “nije” pisanje, što li će tek samo biti kad se “počne” pisati! :-D

New Report

Close