ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 01:21
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
185,50
4.081
22
185,50
186,50
-0,80%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Yield

Daj pokupi ovog sa 276 komada , samo ti imaš toliko para a i smanjiti ćeš si prosjek. Da vidimo čim prije idemo li konačno up.

redizajnlos, 26.02.2024. u 12:06
Ovo je Burza, spekulativno trgovanje, izaći će majstori s dobiti u onima (Koncari, PODR, HPB), pa će doći i do Ere. Strpljivost nagrađuje.
Koliko vidim, spomenuti scenarij se, cini se, vec odvija, s tim da im EP pomaze u niskom ulazu ovamo.

lojtra, 26.02.2024. u 12:40

Yield

Daj pokupi ovog sa 276 komada , samo ti imaš toliko para a i smanjiti ćeš si prosjek. Da vidimo čim prije idemo li konačno up.

Da sam se nastavio krcati, prebacio bih tisuću komada lako. Ali neću jer vidim bolje prilike. Otprilike znaš moj portfelj, a pojačao sam “Dist”. Kolega @redizajnlos smatra da je na vrhu. To je istina, ali to ne znači da mu je ponestalo goriva i da ga ne čekaju novi vrhovi. Ima nadnaravne financialse..daleko jače od ERNT.. Ne kažem da je ERNT loš. Dobar je, ali ima premalen rast, a burza uvijek traži više i bolje…KODT ima valjda tri puta više…

sharelord, 26.02.2024. u 11:02

Zamjetan je trud u stvaranju negativne atmosfere oko ove firme. Kao i potezi većih igrača u tom smjeru. Kod ERNT ništa nije dobro.

Što je sljedeće u prognozama i razmišljanjima – otvaranje stečaja za ERNT kroz par mjeseci?

Kakvi su trebali biti financijski rezultati da cijena ode 10% gore – poput onih od Nvidie?

Poput HTa.

A što kupiti na zse ako prodam eru? Jedino što vrijedi a nije bogzna poraslo je rivp. Ali u njemu mi je 50 posto portfelja . Tako da ništa…tko nije dosad prodao, prerizično je sad jer kad okrene bit će plača.

Kazem vam..neko strogo kontrolira dionicu od 195-215…

alt666, 26.02.2024. u 15:46

Kazem vam..neko strogo kontrolira dionicu od 195-215…

S kojim ciljem? Ja pokušavam godinu dana dokučiti i još mi nije jasno. Kompanija je dobra, ali ništa izuzetno. Na zadnjem izvješću padnu svi pokazatelji profitabilnosti, poraste dug. Slobodni novčani tok je sve slabiji i slabiji od 2021. na ovamo. 2020. je bio jači. 2019. je bio minus, ali tad se radila energetska obnova pa se znalo od čega je minus. Sada se FCF smanjio za skoro tri puta u tri godine, a da mi uopće nije jasno gdje curi. Ne mogu se oteti dojmu da ih matica guši, da im ne plaća redovito, itd. Ako se naplata u budućnosti značajno popravi, očekujem i jači rast cijene dionice. Do tada ne očekujem. Divka i Q1 nisu tako daleko, a i iz godišnjeg izvještaja će se više saznati.

Rastu im kratkorocna potrazivanja..ali posto je matica digla veliki kredit pretpostavljam da će im se novac sliti u ovoj godini pa da ce im djelomicno dio opet vratit kroz dividendu nazad..trenutno je cijena od 200 fer cijena..međutim ako im matica pusti novac onda bi mogla cijena postat prejeftina..Q1 dat ce djelomicno odgovor kakva je situacija..ako povecaju cash na 80 milja onda ce dionica biti prejeftina na ovim razinama..vidjet cemo 25.04.

lojtra, 26.02.2024. u 15:26

A što kupiti na zse ako prodam eru? Jedino što vrijedi a nije bogzna poraslo je rivp. Ali u njemu mi je 50 posto portfelja . Tako da ništa…tko nije dosad prodao, prerizično je sad jer kad okrene bit će plača.

Gold.

lojtra, 26.02.2024. u 15:26

A što kupiti na zse ako prodam eru? Jedino što vrijedi a nije bogzna poraslo je rivp. Ali u njemu mi je 50 posto portfelja . Tako da ništa…tko nije dosad prodao, prerizično je sad jer kad okrene bit će plača.

 

VLEN

 

pretpostavljam da će im se novac sliti u ovoj godini pa da ce im djelomicno dio opet vratit kroz dividendu nazad..”

Nadaš se, više nego što pretpostavljaš, isto kao i svi koji smo u većoj ili manjoj mjeri investirani u ovo.

Ja se pak nadam da se ovdašnja nadanja neće pretvoriti u ona kakvima svjedočimo na ATPL, ADPL i takvima. Cijena neće nikad tako iz očitih razloga, ali nadanja već lagano gravitiraju prema tome, a to će izazvati da mi dodatno prisjedne ova dionica.

Ericsson NT također je objavio svoje rezultate prošli tjedan, a iako je došlo do poboljšanja profitabilnosti na godišnjoj razini, to je više zbog pritisaka na troškove u 2022. koji su utjecali na profitabilnost. Iako je Društvo potpisalo nekoliko novih ugovora u 2023., ne vidimo puno prostora za veću dividendu, te je kao takvu ostavljamo na 6 EUR DPS kao i prošle godine. Međutim, zbog deprecijacije cijene, to bi ipak završilo na višem DY u odnosu na prošlu godinu.Evo interkapital očekuje 6 eur dividende po dionici..

New Report

Close