ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 04:02
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
185,71
349.321
1,881
185,00
186,00
0,54%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Koliko sam ja shvatio dosadašnjim istraživanjem Huawei je bio glavni konkurent Ericssonu, e sad dal oma još koga i u kojim omjerima ne znam.
Ovo je svakako dobra vijest za Ericsson, mada sam protiv stava da susjedu krepa krava.
Dionica nam ide up, kako se to nekad reklo, jest da nije eksplozija kao što će biti na brodarima, no rast je lijep, blučipovski

https://www.euronews.com/2019/11/20/deutsche-telekom-to-phase-out-huawei-technology-within-two-years-wirtschaftswoche

Multi-vendor pristup ce vjerojatno biti, dakle Ericsson i Nokia od velikih igraca dolaze u obzir. Kako Ericsson trenutno vodi po broju komercijalnih 5G contracta u svijetu (76 naspram Nokijinih 50) mislim da nam slijedi vrlo zanimljivo razdoblje.

sad sam gledao fin.pokazatelje i vidim da je BV 220 kn pa gledam cijenu dionice od 1370 kn pa mi nije jasno zašto se ova dionica trži čak 5x više od svog BV-a??


sad sam gledao fin.pokazatelje i vidim da je BV 220 kn pa gledam cijenu dionice od 1370 kn pa mi nije jasno zašto se ova dionica trži čak 5x više od svog BV-a??

Morate još puno učiti ako to nije jasno u ovoj industriji.


sad sam gledao fin.pokazatelje i vidim da je BV 220 kn pa gledam cijenu dionice od 1370 kn pa mi nije jasno zašto se ova dionica trži čak 5x više od svog BV-a??

Prošle godine je bila isplaćena dividenda od 70 kn po dionici, pa da je cijena 220,00 kn, osobno bi digao sve moguće kredite, prodao stan (i spavao u autu, ako nebi i njega prodao) i kupio ove dionice za tu cijenu. Dividendni prinos preko 30%? Da nebi…

Kak ste došli do tih 220,00 kn?
5 x EBITDA – obveze?
Teško da bi to išlo po takvom izračunu. Pogotovo u ovoj branši i kod ovakve firme.

Kupuje se budućnost. Pa tko prije…Počelo se na 1100.

neće uvijek biti ovako.

losa vijest za ERNT…

Švedski Ericsson uhvaćen u korupciji – Kazna 1.000.000.000 $ – Lako je biti bogat i socijalno osviješten kada korumpiraš!

Ernt po kojim fundamentima na 2500 kn?


losa vijest za ERNT…

Švedski Ericsson uhvaćen u korupciji – Kazna 1.000.000.000 $ – Lako je biti bogat i socijalno osviješten kada korumpiraš!


Istina, nije povoljna, no treba sagledati situaciju sirim obzorom. U ovome svemu se prema meni mora istaknuti činjenica da je Ericsson od samog početka bio transparentan i voljan surađivati sa vlastima. Ta kazna i odluka se očekivala već dugo, zato je i sam Ericsson izdao press release oko očekivanih troškova i načina rješavanja kazne već puno prije presude (https://www.ericsson.com/en/press-releases/2019/9/ericsson-estimates-costs-for-resolving-investigations-by-u.s.-authorities-at-sek-12-b.-and-makes-provision-in-third-quarter ).
Zanimljivo je napomenuti da su surađivali zajedno sa SEC-om te je urađen “provision” u iznosu od 1 milijardu dolara u Q3 izvješću. Dakle, efekti te presude već su uračunati, što se može iščitati iz kretanja cijene Ericssona na NASDAQ-u, kao i na Stockholmskoj burzi.

Općenito, sve je to pročišćavanje prijašnjeg neefikasnog vođenja i sumnjivih tvrtkinih “politika” dovođenjem novog CEO-a Ekholma početkom 2017. godine.
O uspješnosti njegovog vođenja najbolje govori činjenica da je Ericssonu cijena dionice porasla sa 50 SEK na 87 SEK u razdoblju njegovog vodstva.

https://lider.media/poslovna-scena/hrvatska/gordani-kovacevic-novi-mandat-predsjednice-ericssona-nikole-tesle-129515

Čestitke!!

HT ulaže 54 milijuna kuna u 5G: Korisnici će imati brzine veće od 100 megabita

Nisam siguran koliko je Ericsson zastupljen kod HT-a za njihove bazne stanice, ali obzirom na njihovo prijasnje koristenje Ericssona, mislim da bi ERNT mogao dobiti cisto solidan ugovor za pruzanje opreme/usluge.

@ hrvalin
sad sam gledao fin.pokazatelje i vidim da je BV 220 kn pa gledam cijenu dionice od 1370 kn pa mi nije jasno zašto se ova dionica trži čak 5x više od svog BV-a??

Kolega hrvalin, ima li ijedna dionica koja je po Vašem mišljenju pogodna za ulaganje ? Do sada ste svima na svim topicima našli manu.

New Report

Close