ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 09:33
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
185,99
90.019
484
185,50
186,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

http://zse.hr/default.aspx?id=82747
Prijedlog dividende od 32,5kn

......BESPLATNI SAVJET,NAJSKUPLJI SAVJET...

Mozda netko od vas prodao Ernt po 1030-1070 kn ?

Ima veze sa cirkulacijom gotovine ali sa dobiti naravno nema


Mozda netko od vas prodao Ernt po 1030-1070 kn ?

Kupio jedno 40 komada, ali je sad veliko pitanje jel ovo dno ili će to ići ispod 1000…
U svakom slučaju imam dojam da se rasprodaja malo primirila od jutros. Moguće jer prodavač čeka da se bid malo oporavi da ga može opet zatući…



Mozda netko od vas prodao Ernt po 1030-1070 kn ?

Kupio jedno 40 komada, ali je sad veliko pitanje jel ovo dno ili će to ići ispod 1000…
U svakom slučaju imam dojam da se rasprodaja malo primirila od jutros. Moguće jer prodavač čeka da se bid malo oporavi da ga može opet zatući…
[/quote]

To je uvijek.pitanje 🙂 gdje je dno pa da shopingiramo 🙂




Mozda netko od vas prodao Ernt po 1030-1070 kn ?

Kupio jedno 40 komada, ali je sad veliko pitanje jel ovo dno ili će to ići ispod 1000…
U svakom slučaju imam dojam da se rasprodaja malo primirila od jutros. Moguće jer prodavač čeka da se bid malo oporavi da ga može opet zatući…
[/quote]

To je uvijek.pitanje 🙂 gdje je dno pa da shopingiramo 🙂
[/quote]
tu smo negdje na dnu. ispod 1.000 teško da će ići jer za to nema nikakvog razloga. osim eventualno manje dividende u odnosu na protekle godine, ali tko god koliko-toliko prati i razumije poslovanje ERNT-a, nije očekivao puno veću dividendu od ove 32 kn.
kupuju se (ili prodaju) buduća očekivanja u poslovanju, a ona su za ovu kompaniju vrlo pozitivna. dokupio sam i ne mogu biti objektivan, pa ne nagovaram nikog na prodaju/kupnju…

I meni se čini. Prodavač ima skoro 250.000 Kn na bidu iznad 1030 (minimum ovih dana) i da želi može lako opaliti po tome, ali ništa od toga. Ovo je jasan pokazatelj da je ono jutros bilo dno i nakon ovoga idemo nazad preko 1100 do kraja tjedna.


I meni se čini. Prodavač ima skoro 250.000 Kn na bidu iznad 1030 (minimum ovih dana) i da želi može lako opaliti po tome, ali ništa od toga. Ovo je jasan pokazatelj da je ono jutros bilo dno i nakon ovoga idemo nazad preko 1100 do kraja tjedna.

Tesko je tu biti pametan. Zagrebacka burza je toliko mala da se sa 50.000kn moze korigirati cijena ciljane dionice tako da ni u jednom trenutku ne mozes biti siguran da je cijena realna. Zanimljivo je to da svi navodno kupuju, acijena pada 🙂 Ne zvuci bas logicno 🙂

Dok se ponovo ne aktiviraju fondovi na ZSE ovdje će vladati prodavači, a to će biti tek kad (ako) se riješi Todex u korist malih dioničara. Bez toga je jednostavno prevelika pravna nesigurnost za ulaganje ozbiljnijeg novca na burzi, a mali jednostavno nisu dovoljno jaki da naprave protutežu prodaji, zato imamo konstantan pad na burzi zadnjih 12 mj. dok ostatak svijeta raste. Isto je i na Ericssonu. Kad se riješi Todex u korist dioničara, ide ovo 20-30% gore u par dana. Ako ne bit će kuku lele…

Školski primjer skupljanja dionica!

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Dok se ponovo ne aktiviraju fondovi na ZSE ovdje će vladati prodavači, a to će biti tek kad (ako) se riješi Todex u korist malih dioničara. Bez toga je jednostavno prevelika pravna nesigurnost za ulaganje ozbiljnijeg novca na burzi, a mali jednostavno nisu dovoljno jaki da naprave protutežu prodaji, zato imamo konstantan pad na burzi zadnjih 12 mj. dok ostatak svijeta raste. Isto je i na Ericssonu. Kad se riješi Todex u korist dioničara, ide ovo 20-30% gore u par dana. Ako ne bit će kuku lele…

Ne znam sto tocno i kako ocekujes da “ce se rjesiti” …..

@All ako politika odluči da do kraja preslikaju Parmalat na ovo (a to je bila ideja od početka), onda bi trebali ne-Todorić dioničarima ostaviti bar 5%, a ne ići za tim da ih unište do kraja. Sun Tzu se rekao “Nikad nemoj pritisnuti protivnika uz zid jer ćeš ga tako prisiliti na borbu do smrti, nego mu ostavi prostor za častan uzmak i tako ćeš pobijediti uz minimum žrtava.” Ovi naši očito nikad nisu čitali ništa drugo osim Zagora.
Zato imamo situaciju da će nagodba u trenutnom obliku vjerojatno propasti jer su prisilili opasne igrače da se bore do smrti umjesto da im daju bar nešto. Sljedeća iteracija nagodbe će vjerojatno biti malo inteligentnija…

New Report

Close