ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 03:48
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
185,71
349.321
1,881
185,00
186,00
0,54%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/sefica-ericssona-plenkovicu-proglasite-5g-tehnologiju-strateskom-i-ulozite-u-nju-foto-20180320


godinama visoka divka i cijena priko 1000kn ali ovde strucnjaci tvrde da to nije realno.

normalno da nije realno kad se visoka dividenda isplaćuje najvećim dijelom iz zadržane dobiti ranijih godina! dok je ta dobit bila akumulirana na računu tvrtke, cijena dionice od 1xxx kuna imala je pokriće u tom kapitalu na računu firme.
kako je iz godine u godinu isplatama zadržane dobiti kapital svake godine sve manji, onda i dionica realno treba vrijediti manje!
isplatama u zadnjih 5 godina od skoro 1500 kn po dionici (ok, nešto je bilo i od nove zarade) jasno je da dionica sada vrijedi znatno manje i da realno cijena ne bi trebala biti iznad 400-500 kn, a sve ostalo su samo priče za navlačenje naivaca koji kupnjama održavaju dionicu na ovako visokim razinama

Ericsson Nikola Tesla u utorak je predstavio svoje aktivnosti na području istraživanja i razvoja 5G mobilne mreže, a na prezentaciji nazvanoj ‘Usmjereni na budućnost’ sudjelovao je i šef Vlade Andrej Plenković kao i potpredsjednica Vlade i ministrica gospodarstva, poduzetništva i obrta Martina Dalić, ministar financija Zdravko Marić, ministrica regionalnoga razvoja i fondova Europske unije Gabrijela Žalac i ministrica znanosti i obrazovanja Blaženka Divjak.

Kakvo oduševljenje na burzi nakon ove vijesti!
Prodano 0 dionica iako je cijena još niža nego prije objave. Slika i prilika ZSE.

Znaš kak se kaže…”tiha voda brege dere”
….kupiš i uživaš u dividendi, a šta je najbolje i mirno spavaš 🙂



godinama visoka divka i cijena priko 1000kn ali ovde strucnjaci tvrde da to nije realno.

normalno da nije realno kad se visoka dividenda isplaćuje najvećim dijelom iz zadržane dobiti ranijih godina! dok je ta dobit bila akumulirana na računu tvrtke, cijena dionice od 1xxx kuna imala je pokriće u tom kapitalu na računu firme.
kako je iz godine u godinu isplatama zadržane dobiti kapital svake godine sve manji, onda i dionica realno treba vrijediti manje!
isplatama u zadnjih 5 godina od skoro 1500 kn po dionici (ok, nešto je bilo i od nove zarade) jasno je da dionica sada vrijedi znatno manje i da realno cijena ne bi trebala biti iznad 400-500 kn, a sve ostalo su samo priče za navlačenje naivaca koji kupnjama održavaju dionicu na ovako visokim razinama
[/quote]

kako si dosao do 300kn dividende godisnje u 5 godina?


Da,da,zato je najbolje čekati cijenu dionice oko 200,00 do 250,00 kuna , te onda kupiti.
Tada sigurno nećete izgubiti.

Ništa povlačim naloge sa 1160 na niže … :):)
Nemojte plakati za koji dan što nisam……:)

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Kada će objaviti prijedlog dividende? U podacima ne mogu naći datum objave (nekad je na njihovim stranicama bio Kodeks korporativnog upravljanja, danas ga više ne vidim).

Rekla teta Gordana krajem ožujka, početkom travnja 🙂

A hocemo li je opce i dobiti ? 🙂

Neka bude redovna kao do sada 20 kn, a sve preko će mi biti super.
Još uvijek bolje nego da su mi novci na banci sa astronomskom kamatom od 0,1-0,2 % …za poludit!


Neka bude redovna kao do sada 20 kn, a sve preko će mi biti super.
Još uvijek bolje nego da su mi novci na banci sa astronomskom kamatom od 0,1-0,2 % …za poludit!

Ja nisam tako skroman kolega kao Vi ipak su mi malo veća očekivanja…. 🙂
Možda bude kakva mala uskrsnica

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Rekla teta Gordana krajem ožujka, početkom travnja 🙂

Tako sam i ja čuo pa zato pitam 🙂

New Report

Close