ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 12:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
186,50
15.666
84
186,50
187,00
0,27%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


90 kn dividende, nije baš nešto
http://www.zse.hr/default.aspx?id=76155
6,6% i nije nešto??? …Ma dajte… A kolika je na rivp? Oko 2%… HT neće imati niti 6… A u banci nije ni 1%… Ovo je odlično. ..Oni koji su kupili po 1000 je ovo malo jer su već zaradili 40%…A nakon dd neće toliko pasti jer je tržište u oporavku… 1Q će odlučiti o tome…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...



90 kn dividende, nije baš nešto
http://www.zse.hr/default.aspx?id=76155

6,6% i nije nešto??? …Ma dajte… A kolika je na rivp? Oko 2%… HT neće imati niti 6… A u banci nije ni 1%… Ovo je odlično. ..Oni koji su kupili po 1000 je ovo malo jer su već zaradili 40%…A nakon dd neće toliko pasti jer je tržište u oporavku… 1Q će odlučiti o tome…
[/quote]

ne radi se o tome da je 6,6% malo, nego ti pišeš pod pretpostavkom da će cijena dionice i nakon ex daya ostati na istoj razini, a a znamo iz dugogodišnje prakse da to nije tako nego da cijena idući dan žestoko okine, u pravilu više nego je bio sam iznos dividende, tako da tih fiktivnih +6,6% u naravi često završi kao -6,6% ili još neki gori minus

Ignore: KressoM, delux

Koji je onda smisao ulaganja prije dividende ako dionica dan poslije padne više od iznosa dividende?

@avax10, da je dividenda veca, recimo 500 kuna, onda dionica nebi pala sutradan za taj ili veci iznos?

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.




90 kn dividende, nije baš nešto
http://www.zse.hr/default.aspx?id=76155

6,6% i nije nešto??? …Ma dajte… A kolika je na rivp? Oko 2%… HT neće imati niti 6… A u banci nije ni 1%… Ovo je odlično. ..Oni koji su kupili po 1000 je ovo malo jer su već zaradili 40%…A nakon dd neće toliko pasti jer je tržište u oporavku… 1Q će odlučiti o tome…
[/quote]

ne radi se o tome da je 6,6% malo, nego ti pišeš pod pretpostavkom da će cijena dionice i nakon ex daya ostati na istoj razini
[/quote]

Eto, kupio sam ERNT 2013 godine za 13xx kn. Sada 4 godine kasnije i nakon 4 “male” dividende, cijena je i dalje ista a uzeo kroz dividende godišnje preko “malih” 6.6%.
Odlična firma i dionica, tko je ovdje kratkoročno – neće se naročito usrećiti.
Tko je ovdje dugoročno, jedna od najboljih prilika na ZSE.


Koji je onda smisao ulaganja prije dividende ako dionica dan poslije padne više od iznosa dividende?

poanta je – kupiti na vrijeme, a ne kad dionica već odradi rast od +30% jer su se ulagači mjesecima pozicionirali u nju radi dividende…znači trebalo bi kupiti u mjesecima koji će doći nakon ovog ex daya, pa čekati oko godinu dana za ubrati plodove.
za dugoročne je ERNT super dionica, a za ostale – najbolje zaobići, pogotovo trejderi jer ne da neće zaraditi nego će izgubiti

Ignore: KressoM, delux

Ja sam 6 g u ovoj dionici i nakon svake, ali baš svake dividende, uvijek se nađe netko tko krene sa pričom kako je to loše, kako je ovo zadnja dividenda, kako slijedi propast …. Ali baš svake godine. Nevjerovatno. Kako vam ne dosadi više!


Ja sam 6 g u ovoj dionici i nakon svake, ali baš svake dividende, uvijek se nađe netko tko krene sa pričom kako je to loše, kako je ovo zadnja dividenda, kako slijedi propast …. Ali baš svake godine. Nevjerovatno. Kako vam ne dosadi više!

Pa pricali su i kad je bila 880, da ne vrijedi 500. To je uvijek tako, ne vrijedi im na 880, ne vrijedi im niti na 1600 (moj prosjek ulaza), a kamoli na 1400, svi bi brzu zaradu, nije ni cudo da ima toliko osisanih ovaca na burzi :).

Rusitelj vlade ^_^.

Meni osobno jedna od boljih dionica koje imam, ulazio po 1300, 1600 i 1000, pa je prosjek 11xx. Već peta godina solidna dividenda i porast cijene. Dividendni prinos cca 8%.

BVPS 215,43 kn

tu se kupuje po EPS-u


Koji je onda smisao ulaganja prije dividende ako dionica dan poslije padne više od iznosa dividende?

Smisao je dobra dionica i dobra dividenda svake godine.
Ako trazis brzu zaradu onda nema smisla.
Brzu zaradu mozes imat samo sa povlastenim informacijama.

New Report

Close