ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 05:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
185,84
5.947
32
186,00
186,50
0,27%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

zadnje 3 ili 4 godine ERNT je imao 90-100kn dividendu. tek prije 4-5 godina, ne sjecam se tocno, je bila 320kn dividenda povodom godisnjice postojanje tvrtke. Tako da nije rijec o ”par stotina kuna dividendi” nego o necemu drugom. Uostalom, cijena dionice nikada nije rasla prije objave o visini dividende, nego tek kada se donese odluka o tome.

320 kn je bila dividenda taj puta jer je nakon toga krenuo porez na to.


zadnje 3 ili 4 godine ERNT je imao 90-100kn dividendu.

nije istina! dividenda je tek lani bila tako niska, pogledaj podatke pa ćeš vidjeti! ako me sjećanje ne vara, prije dvije godine bila je oko 170 kn

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Proteklih godina je ERNT davao veliku dividendu jer su ju isplacivali iz zadrzane dobiti. Ta zadrzana dobit je 2010. bila 900mil kn, a sada je od toga ostalo jos samo 100 milijuna. Protekle 3 godine ERNT zaraduje oko 65kn po dionici tako da se ne moze vise ocekivati neka velika dividenda kao u proslosti jer ERNT za to jednostavno nema novca.
To su sve javno dostupni cinjenicni podaci
https://puu.sh/tjDGB/369c6ad85f.png
-obratiti pozornost na rubrike “zadrzana dobit i rezerve” te “EPS” (dobit po dionici)

Ako idete zbrajati iznose ugovora iz prošle godine koji su još uvijek u izvođenju te novih, tek potpisanih ugovora, vrlo lako ćete doći do zaključka zašto je ova dionica na putu prema gore.

Možemo mi tu filozofirati dividenda ovako ili dividenda onako. S obzirom da sam ja malo dugoročniji investitor, dividenda mi čak i smeta jer mi nakon isplate cijena dionice padne i izgubi putanju koju je do tada imala. Ono što je činjenica je da je ova tvrtka jedna od najstabilnijih ulaganja i ne poznajem baš puno investitora (srednjoročnih ili dugoročnih) koji su na ovoj dionici na kraju izgubili.

nije istina! dividenda je tek lani bila tako niska, pogledaj podatke pa ćeš vidjeti! ako me sjećanje ne vara, prije dvije godine bila je oko 170 kn
[/quote]

Prije dvije godine, odnosno 2015 godine, dividenda je iznosila 90kn, sve pise na stranici.

Dividenda erneta
2012 – 170,00 kn
2013 – 170,00 kn
2014 – 320,00 kn ( zbog ugovora sa Rusima)
2015 – 90,00 kn
2016 – 100,00 kn

Nikakve veze nema ugovor sa rusima 2014. sa dividendom. Izvrsno poslovanje u 2013. je donijelo zaradu od 108kn po dionici, sto je 20kn vise nego godinu ranije i 40kn vise nego u godinama kasnije, a dividenda je bila daleko daleko veca od toga. To je sve bilo moguce jer su imali veliku zadrzanu dobit iz prethodnih godina tj.od prije 10 godina, a ne ovo redovno poslovanje.

Da naglasim, nemojte misliti da pljujem po dionici, smatram da je ERNT odlicna firma i navijam za njih da ostvaruju sto bolje poslovne rezultate, ali ako pricamo konkretno o dividendi onda je potpuno jasno zasto je ona u prehodnim godinama bila visoka i zasto je nemoguce da se takva dividenda ponovi, a to je jer ERNT jednostavno tih novaca vise – nema. Ako zaraduju 66kn po dionici, onda je nemoguce isplatiti 170kn dividende bez zadrzane dobiti, a ona je potrosena. Sve vam ovo pise u izvjescima kompanije i uzimajte to u obzir pri donosenju odluka.

Ukoliko netko smatra da je ista od ovoga sto sam iznio netocno neka slobodno predstavi svoje podatke, ali gore sam vam stavio vec tablicu sa svim sluzbenim podacima.

Ne bunim se ja ni na divku od 90kn. Već godinama je uzimam tako da nisam ništa izgubio već sam na dobitku i dividendom i cijenom.

neće uvijek biti ovako.

Moguće da je rast zbog najave ukidanja sankcija Rusima?

neće uvijek biti ovako.

..velik je pritisak na prodaju danas!? ..ima li tko kakvu info?

Mic po mic i evo nas tik do 1300. Kada bi mogli saznati za divku?

neće uvijek biti ovako.

New Report

Close