ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
185,84
5.947
32
186,00
186,50
0,27%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Koliko vidim iz polugodišnjeg izvještaja prodaja na Ericssonovu tržištu raste i zaposlili su preko 100 novih ljudi.Mislim da je važnije da se oporavi tržište ZND-a (Rusija, itd.). Mislim da će firma i dalje nastaviti stabilno poslovati ali bez za sada nekog većeg rasta. Inače, očekujem i dalje stabilnu dividendu.

Ma koja Rusija??? Nije li embargo


Hoće, vjerojatno u obliku veće dividende 😊

a da?? a iz kojih sredstava? pogledaj kolika je bila zadržana dobit i dobit iz poslovanja prije 4, 3,2,1 godine pa onda reci koliku to “veću dividendu” očekuješ???

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Koliko sam upoznat ZND je činio oko 10% ukupnih prihoda 2014. godine (138mil. kuna) da bi
u 2015. pao na samo 58 mil. kuna. Prodaja na Ericssonovu tržištu čini preko 50% prihoda i
naravno da se problemi u matici ne će dobro odraziti na naš Ericsson ali ne očekujem ni veće potrese u poslovanju. Uostalom, vidjet ćemo već u trećem kvartalu kako nam stoji naš Ero.

@belupo
Dividenda bi mogla biti veća sada nego kad je poslovanje matice bilo sjajno.
Naravno ne u apsolutnom iznosu budući toliko para nema ali mogli bi dodatno zagrabiti u kasu i isplatiti više nego su namjeravali po direktivi matice.
Naravno ovo je samo moje razmišljanje i ne mora biti točno…

Uglavnom kad je Ero pao na 1000 – 1100 kuna činio mi se dobrom prilikom i eto nakrcao sam se
i za sada je već nešto porastao i isplatio 100 kuna dividende. Mislim da će i ove godine isplatiti oko
100 kuna dividende što daje solidan dividendni prinos od oko 8%.

A možda isplate 120, a možda 50. Saznat ćemo u proljeće


A možda isplate 120, a možda 50. Saznat ćemo u proljeće

a možda ne isplate ništa? saznat ćemo u proljeće

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/ericsson-nikola-tesla-rast-prihoda-od-172-posto-zbog-izvoza-slabiji-rezultat-u-hrvatskoj-uslijed-odgadanja-niza-javnih-e-projekata/5195115/

Nitko ovo nije još vidio ni komentirao????

Veoma interesantan promet na 1140.


http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/ericsson-nikola-tesla-rast-prihoda-od-172-posto-zbog-izvoza-slabiji-rezultat-u-hrvatskoj-uslijed-odgadanja-niza-javnih-e-projekata/5195115/

Nitko ovo nije još vidio ni komentirao????

Pada cijena kao da su poslovali s gubitkom, kao i Adris. Možda špekulativno rušenje.

Nisu poslovali s gubitkom, nego s nesto manjom dobiti. To je velika razlika.

New Report

Close